Častější nachlazení

Odpovědět
Uživatelský avatar
Střídavka
Administrátor fóra
Příspěvky: 351
Registrován: 09 lis 2011 23:28
Kontaktovat uživatele:

Častější nachlazení

Příspěvek od Střídavka »

Jak řešíte, když dítě přichází od druhého rodiče často nachlazené?
Pavel
Uživatel(ka) fóra
Příspěvky: 34
Registrován: 12 lis 2011 08:24

Re: Častější nachlazení

Příspěvek od Pavel »

Ono asi nejde o to, od kterého rodiče přijde dítě nachlazené. U mne se taky nechladí, myslím, že je to prostě o imunitě dítěte a o zdravotním stavu kolektivu, ve kterém se dítě pohybuje (škola, školka). Mám dvě děti oblékám je stejně, venku řádí spolu, ale častěji bývá nachlazená ta mladší. Pokud přijde dítě nachlazené od druhého rodiče, tak se nedá nic dělat, jistě to nedělá schválně, prostě se pro děti upraví program, nic víc.
petr
Nováček fóra
Příspěvky: 9
Registrován: 10 lis 2011 20:15

Re: Častější nachlazení

Příspěvek od petr »

Moje bývalá má nějaké špatné zásady oblékání. Dítě chodí často s holým krkem. Skoro vymizely límečky. Tak bývá nechlazené.. Nedá si říct.. Přitom trpí na časté záněty průdušníce. Snažím se proto naučit to to dítě, aby si to vynucovalo
JTR
Stálice fóra
Příspěvky: 209
Registrován: 11 lis 2011 20:53

Re: Častější nachlazení

Příspěvek od JTR »

Přichází-li nachlazené - léčím :roll:
Nicméně matky toho zneužívají, dítě má rýmu, je tedy strašně nemocné a nemůže tudíž ke "stykači" :cry:
chlap
Stálice fóra
Příspěvky: 123
Registrován: 09 lis 2011 19:58

Re: Častější nachlazení

Příspěvek od chlap »

Stejná zkušenost, dítě často nemocné, častěji již i u matky, ale ke stykači údajně nemůže, paní doktorka řekla, že se musí léčit "u sebe doma"... často zneužívaný stav matkou.
Jinak je úplně běžné že děti bývají nemocné, navíc jakmile tráví více času v kolektivu (školka, škola) je to přirozené při nižší imunitě což je dnes velmi častý jev. My jsme také bývali nemocní...nemělo by se to ale brát jako "výborná" záminka k rušení styku se "stykači", z praxe by bylo vhodné toto evidentně uzákonit, jelikož morálka těchto matek si to více než vynucuje...
Lucy
Uživatel(ka) fóra
Příspěvky: 11
Registrován: 11 lis 2011 10:52

Re: Častější nachlazení

Příspěvek od Lucy »

Když mi přijde syn nemocný od otce tak co....léčí se. tak samo může totiž onemocnět i u mě.
Když přišla dcera přítele nemocná domů, ex vyhrožovala, že mu ji přestane dávat. Přitom už tenkrát přišla k nám nachlazená a u nás to jen "vygradovalo".Naštěstí jsou tyhle výlevy minulostí a s ex přítele jsou vztahy už (dá se říct) velmi dobré.

Jinak je tu ještě varianta,že přijde dcera přítele k nám nemocná. No co. Snažíme se děti oddělit, aby to nechytil i můj syn a léčíme ;)
Václav
Stálice fóra
Příspěvky: 51
Registrován: 18 bře 2012 21:06

Re: Častější nachlazení

Příspěvek od Václav »

Nachlazení je v 99 % jen bohapustý výmysl matky a to v tom lepším případě. Každá lékařka když přijdu s ditětem ,které je zcela zdravé a řeknu ,že má kašel a neklidně spí a potilo se v noci mě napíše preventivně klid na lůžku a v teple. Toto potvrzení od lékaře je okamžitě zneužito a dítě nemůže k druhému rodiči.Toho to přístupu hojnou měrou využívaji skoro všechny matky.Myslí si že trestají druhého rodiče ale ve skutečnosti ublyžují dítěti. Vše je otázka citu a duševní vzdělanosti toho rodiče,který tyto praktiky používá. Tím se nechci dotknout dětských lékařů a jejich profese,ale je spodivem když dětský lékař dva měsíce ordinuje ATB bez přerušení a nebo když je dítě deset měsíců v roce nemosno. A na dotaz proč Vám odpoví některé děti bývají častěji nemocné. Taková odpověď je jen výsměchem a vydatně pomáhá matce v dítěti rozvíjet syndrom zavrženého rodiče. A přesto ,že některé matky své děti bijí tak u dítěte se rozvine vstah k tyranovi a aby nebylo bito bude odmítat setkávání s druhým rodičem. Vážně stojí k zamyšlení jestli v tomto našem státě není v péči o děti cosi sylně zapáchajícího . A nenastal již čas na radikální změnu ve výkladu práva dítěte?
Han
Stálice fóra
Příspěvky: 146
Registrován: 20 zář 2012 18:05

Re: Častější nachlazení

Příspěvek od Han »

Václav píše:A přesto ,že některé matky své děti bijí tak u dítěte se rozvine vstah k tyranovi a aby nebylo bito bude odmítat setkávání s druhým rodičem. Vážně stojí k zamyšlení jestli v tomto našem státě není v péči o děti cosi sylně zapáchajícího . A nenastal již čas na radikální změnu ve výkladu práva dítěte?
Vítejte v klubu těch, kteří vědí a nemohou s tím nic udělat. Je to klub českých tátů.
Václav
Stálice fóra
Příspěvky: 51
Registrován: 18 bře 2012 21:06

Re: Častější nachlazení

Příspěvek od Václav »

Vědět je sice dobré vědět,že s tím se nedá nic dělat a naprosto nestačí zůstat jen u konstatování. Je potřeba tlačit na příslušné státní orgány ,aby se problematikou dětí zabývaly. Nejhorší je poznání vlastní nemohoucnosti se domoci práva pro dítě . Matka má stále v duchu komunistických soudkyn a soudců přednost a to i v případě ,že se nestará a dítě týrá. Mám v ruce písemné rozhodnutí odboru MěU ,že se nebudou zabývat podnětem bití dítěte a to i přesto,že toto bylo oznámeno policii.
Podle MěU je asi bití v pořádku jen matku zařadili do seznamu problematických osob a to je vše. V případě zájmu jsem ochoten vše doložit písemně a to včetně fotografii modřin a výpovědí tří svědků. Snad mě již zbývá jediná možnost vyvolat na faceboku skupinu dobrovolníků ,kteří by přišli na soudní jednání podpořit práva dítěte a nebo krajní možnost vše uvést pomocí TV na veřejnou známost Při poslední návštěvě dcerka plakala a nechtěla k mamince jak říká. Je to již několikátá nahrávka,ale je naprosto k ničemu nikoho nezajímá.
Naposledy upravil(a) Václav dne 01 pro 2012 19:58, celkem upraveno 1 x.
Gapa007
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: 12 lis 2012 21:02

Re: Častější nachlazení

Příspěvek od Gapa007 »

U mne nejde o nachlazeni ale o jiny problem,
po mesicnim doprosovani a falesne navnade (babicka mela 50 a bylo by to skvely kdyby mohl maly poprat taky) jsem dostal maleho na jeden den do pece. S malym jsme si den uzili naprosto famozne. Jenomze cely den nechtel nic pit, zkousel jsem caj, dzus,sodovku,vodu i jine sklenicky ale bezvysledne. Vecer kdyz jsem syna odprovazel tak jsem to matce sdelil aby si to pohlidala (v dobrem zajmu ditete a taky dukaz ze je to dulezita informace a netajim ji) ze nechtel cely den pit. Vzala to v poradku a vecer mi jeste volala ze nakonec vecer maly vypil dva hrnky. Takze pohoda. Jenomze na dalsi pokus styku se synem uz je problem ze by se mohl dehydrovat a papa lala. Nemluve o tom ze toto bude se 120% jistotou pouzito u soudu proti mne. A co ted? Sdelovat takove dulezite veci matce nebo ne? Kazdy dobry skutek je nasledne po pravu potrestan. Bohuzel udelam to pokazde, synovo zdravi je pro mne dulezitejsi.

Tomas
Odpovědět