Častější nachlazení

Odpovědět
Václav
Stálice fóra

Re: Častější nachlazení

Příspěvek od Václav » 28 led 2013 12:02

tohle se fakt nedá , Nejdřív píšete ,že chlap kterej se stará je trouba a když se nestará je to gauner.Tak si vyberte co vlastně chcete.Asi bude pravda to ,že ženská nikdy neví co chce a nedá pokoj dokud to nedostane.
Přeji pěkný den a ujasněte si co vlastně chcete.

ananha
Stálice fóra

Příspěvek od ananha » 15 úno 2013 14:13

Tak teď se ukažte tátové!Dneska jsem byla opět neúspěšná při předávání dítěte.Otci jsem napsala,že dítě je nemocné,ale schopné odjezdu.Otec si dítě sice vyzvedl,ale za půl hodiny ho vrátil s tím,že jak si můžu dovolit předat dítě v takovém stavu(má zánět průdušek a tudíž kašle)!!!!Že ho nechá tedy raději doma, brát si ho nebude.Já mám na to ten názor,že otec si něco naplánoval a s nemocným dítětem by to jaksi nešlo absolvovat a musel by být s ním doma.A na hlídání asi nikoho nemá.To už se mi stalo podruhé!
Protože zdravé dítě si vzal.Ale pro nemocné asi není otcem nebo co.
Nebo jsem moc benevolentní?To starší dítě si bral v tomto věku i když bylo nemocné.Ale toto ne.

katalyzator
Stálice fóra

Příspěvek od katalyzator » 15 úno 2013 16:21

Záleží na tom, jak to máte upravené soudně.
Pokud je dítě ve Vaší péči, potom platí, že otec má na styk s dítětem právo, nemusí však toto právo uplatnit (tj. není to jeho povinnost).
Je však jasné, že pokud by toto právo neuplatňoval nějak častěji, pak to dítěti musí vadit s ohledem třeba na to, že se těší nebo nějak si věci pláuje. V tomto případě je vhodné informovat OSPOD nebo se rovnou obrátit na soud s návrhem na změnu úpravy poměrů.
...

ananha
Stálice fóra

Příspěvek od ananha » 16 úno 2013 08:30

Rozromilé ale je,že otec informoval OSPOD první.Byl rychlejší než já.Jak prý jsem si mohla dovolit mu předat dítě ve stavu nemocných a ještě k tomu se zánětem průdušek!A že jsem nezodpovědná,když jsem schopná mu takto dítě předat.
Ale já si spíš myslím,že upředňostňuje toho staršího.A tomuhle už je to jedno.Je splachovací.Když byl ještě hodně malý,udělal otec to,že jelikož ho nechtěl(taky jako nemocného),prostě ho u nás přehodil přez plot a ujel......
Takže si můžu myslet své.A svědčí to o mnohém.Fakt by mu asi vadilo(otci),že by nemohl podnikat,co si s dětma naplánoval a musel by se nemocnému dítku věnovat a musel by ho hlídat.Takže je otcem jen někdy.Když uplatňuje svá práva.

Marie
Stálice fóra

Příspěvek od Marie » 16 úno 2013 11:24

Muži i ženy se umějí chovat divně. Není to pohlavím, je to povahou prostě. Měla jsem kamaráda, který mi kdysi říkal, že je to "špatný primární výběr" - prostě jsme si blbě vybrali - v tomto případě Vy i já. Ne, že by to něco řešilo, ale nějak mi to tenkrát celou tu situaci usnadnilo. Táta holek byl totiž nejdřív v pohodě a docela s nimi byl. Dost. Já mu to usnadňovala jak jsem mohla - chodil i k nám. A pak nastal jednoznačný "střih" a prostě zmizel a holky pro něj přestaly existovat, samozřejmě včetně placení výživného. Dlouho jsem to nebyla schopna pochopit, dneska už je to tak nějak jedno. Normální srážka s blbcem, obrovská zkušenost, kterou ještě určitě k něčemu použiji.
x
Pokud jste tátovi dětí napsala, že je jedno nemocné, tak se fakt zachoval blbě. Nám se kdysi stalo, že jsme koupili lístky na muzikál a jedno z dětí bylo nemocné. Představení začínalo v sedm (tak 2 hodiny cesta), my děti přebírali ve tři. To pak nevíte jak řešit. Cácora brečela, že chce do divadla, já stála u auta a nevěděla co. Nemocná byla od středy... a jindy otec stejné dítě nedostane, protože má rýmu a u nás je zima (není). Svět je ovlivňovaný zejména lidmi a jejich komunikací. A tak je jen zřídka jednoduchá.
Matka a macecha.

milo
Stálice fóra

Příspěvek od milo » 16 úno 2013 11:55

Pokud je dítě často nachlazené, doporučuji alergologicko-imunologické vyšetření. Nechejte provést odběr krve za účelem zjištění hladiny imunoglobulinu A. Časté nachlazení, rýmy a kašle má na svědomí právě snížená hladina imunoglobulinu A (selektivní deficit IgA).

Mám s tím zkušenosti, když mám dítě v podstatě nepřetržitě nemocné, kromě letních měsíců. Bývalá zkoušela této situace zneužít, když tvrdila, že díky střídání je dítě v tak žalostném psychickém stavu, že je stále nemocné. Tady ale naštěstí narazila, protože selektivní deficit IgA je dán geneticky a nelze jej nijak ovlivnit (psychosomatická příčina).

Jelikož je to ale dáno genetickou výbavou, nelze selektivní deficit ani léčit. Lze pouze organismu dodat protilátky (bere se např. Broncho vaxon).

Takže pokud je snížená hladina imunoglobulinu A, pak je jakékoliv podezření na zanedbání péče liché. Můžete se přetrhnout a dítě stejně onemocní.

Jinak je to pěkný opruz: neustále dohlížet během dne na smrkání, večer kapky do nosu - Avamis, aby se zbrzdila tvorba hlenů, a celou noc suchý kašel, takže v noci kapky Fenistil na zklidnění (někdy i 2 krát za noc) během dne sirup Sinekod. A jednou měsíčně spontánní zvýšení teploty na 38 - 39 C. A můžete se po... a nic s tím neuděláte. Bývalá podezřívá mě (zanedbání) a než jsem zjistil proč je stále nemocné, podezříval jsem já bývalou. Nejhorší na tom je to, že psychopatce člověk nevysvětlí, že pokud je něco dáno geneticky, nemůže to být psychosomatické. Když jí to řekla doktorka, začala bývalá vymýšlet, že jsem ji uplatil. Prostě psychopatka.

Takže než se začnete podezřívat, nechejte děti vyšetřit.

ananha
Stálice fóra

Příspěvek od ananha » 16 úno 2013 12:23

Ale my se nepodezříváme.Dítko je ve věku,kdy je asi častější onemocnění tohoto typu celkem normal.A naví zas tak často nemocný není.Ale do školy choději i děti nedoléčené a v tom případě je to celkem kolotoč.Kor v tomhle počasí.Starší dítě si tímhle taky prošlo.A teď má klid.Je nemocné tak jednou za zimu.Jen když byl malý,k otci jezdil i nemocný.Ale tohodle si brát jako nemocného nechce.Ten je akčnější a nedovede si asi představit být s ním doma.Otci i dětem dost usnadňuju kontakt.A nebráním,aby si bral i dítě nemocné(pokud nemá vysoké horečky).Ale to zas není tak často.Navíc má mladší dítě omezení s kyčlema.Takže to se taky otci nehodí.Kdysi skuhral,,když bylo mladší dítě nemocné,že by se o něj tak rád celý den staral,ale u tohodle by ho to asi zdržovalo a nebavilo.
A to že je opruz hlídat smrkání a poslouchat celý den a celou noc kašel-no pardon.ale u malých dětí mi to přijde celkem normální a jako opruz to nepovažuju.Miminko taky dokáže celou noc probrečet a neustále přez den vyžadovat pozornost.Ale na to asi tátové nejsou nastavení nebo co.
A být s nemocným dítětem doma mi taky přijde samozřejmé.Co já se už musela odříkat aktivit!A v nejmenším nelituju.Tak proč by to nemohl udělat otec?
A navíc mladší dítko není na nic alergické.Veškerá vyšetření podstoupena.Jen byl nález při vyšetření na krčním-že pravděpodobně reflux může způsobovat dráždění hltanu.Takže úprava jídelníčku a Helicid.Ale to nemá nic společného s každoročním onemocněním průdušek.
Tatínek není zas až tak zodpovědný.Jedno dokonce starší dítě přitáhlo ze školky campilobakterus.Ale než byly výsledky hotové,stačil otec s dítětem odjet na dovolenou do zahraničí.Výsledky mi oznámili až dva dny po té,co otec s dítětem odjeli.A otec na to vůbec nereagoval.
Děti po jakékoliv nemoci bere okamžitě do bazénu,nebo na kolo nebo na lyže.A co má s tím dělat?Jen to prostě oznámím a dál se nic neděje.

Honzislav8
Nováček fóra

Příspěvek od Honzislav8 » 11 kvě 2013 15:55

Fakt nevím, kdo může být tak jednoduchý a tvrdit, že potomek nemůže k bývalé/bývalému, protože je nachlazený a nemocný. Každé normální dítě je někdy méně, někdy častěji nemocné, je to běžný stav. Spíš si myslím, že dost tzv."dospělých" ještě potřebuje pořádně dozrát. Žen i mužů.

Václav
Stálice fóra

Příspěvek od Václav » 14 kvě 2013 05:18

Honzislav8 píše:Fakt nevím, kdo může být tak jednoduchý a tvrdit, že potomek nemůže k bývalé/bývalému, protože je nachlazený a nemocný. Každé normální dítě je někdy méně, někdy častěji nemocné, je to běžný stav. Spíš si myslím, že dost tzv."dospělých" ještě potřebuje pořádně dozrát. Žen i mužů.
Vážený to by jste se divil co dokáží ve své tak zvané jednoduchosti některé matky.Dítě v týdnu třikrát u lékaře jen proto ,aby matka trestala otce tím,že neuvidí svého potomka.
Lékaři tomu jen napomáhají je to byznis a naprosto je nazajímá stav dítěte.Jde jen o to ukojit ego matky ,že ona je ta kdo určuje a je středobodem světa.

KarelBrezina
Nováček fóra

Příspěvek od KarelBrezina » 24 dub 2015 09:05

No pokud nefunguje domluva s druhým rodičem (zavírej mu okno v pokojíku, ať u tebe nosí bačkory atp.), tak je nejspíš vhodnou alternativou dítěti posilovat imunitu. Rozhodně nedávejte na nějaké Actimely a podobné záležitosti. Pokud toto nechcete probírat s doktorem, můžete dítěti posílit imunitu sami. Hodně zázvoru a citrónu a třeba dítě přihlásit na nějaký sportovní kroužek. Já mám dobré zkušenosti s eukalyptem - Tlumí kašel a zmenšuje podráždění průdušek při akutních a chronických bronchitidách. Má rovněž dobré antibakteriální účinky. Eukalyptové listy jsou tudíž doporučovány pro léčbu infekcí dýchacího ústrojí, o to víc, že éterický olej je z velké části vylučován plícemi, což mu umožňuje působit přímo na hrdlo a průdušky.

Nemáte-li přístup k přírodnímu eukalyptu (kdo taky jo), zkuste http://www.arkokapsle.cz/produkt/eukalypt-19. Přeji ať vás partner poslechne a dítě netrpí na nemoci :)

Odpovědět