Nejen v Čechách je Absurdistán

Nejen v Čechách je Absurdistán

Příspěvekod forU » 11 pro 2013 22:51

Povinnost hlásit státní moci, kdo se stará o mé děti, když jsem v práci, je skutečně jak aprílový vtip. Touhle šikanou určitě podpoří porodnost a pracovní aktivitu rodičů malých dětí. Humus.

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa ... praci.html
Holky 8 a 10 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
forU
Stálice fóra

Re: Nejen v Čechách je Absurdistán

Příspěvekod Tomáš » 12 pro 2013 16:40

ForU, neviděl bych to tak tragicky, má to kontext, o němž se ve článku nepíše. Před časem našli na Slovensku při vyšetřování jiné trestné činnosti tři roky starou mrtvolu pětileté holky, kterou utýrala vlastní matka s otčímem a dál na ní vesele brala přídavky. Ukázalo se, že až do konce povinné školní docházky vlastně nikdo nezkoumá, co s těmi dětmi je a kde jsou. Jediný, kdo se staral, byli zvědaví sousedé, které matka odbyla, že holka je u sestry. Mně připadá lepší, když rodiče kamsi nahlásí, že dítě chodí do školky / je s jedním rodičem doma / hlídá ho babka, než aby se stávaly takové prasárny. V tomto slovenské opatření docela chápu.

http://www.cas.sk/clanok/232524/kauza-m ... catko.html
Otec syna, narozeného roku 2009. Od matčina únosu z roku 2010 běží řízení, po 4 letech izolace otce a syna, od roku 2014 se synem v Arménii do podzimu 2015, kdy byl syn opět unesen. Dodnes bez rozhodnutí o synovi, zato s nezákonným španělským zatykačem.
Tomáš
Stálice fóra

Příspěvekod forU » 12 pro 2013 18:47

A oni oba rodiče pracovali? Mám pocit, že takovéto případy se pracujícím rodičům stávají výrazně méně často než rodičům nepracujícím, na které se ohlašovací povinnost nevztahuje. Každopádně zavádět taková opatření je prasárna z principu. V žádném případě takovým excesům nejsou schopna zabránit. Tím jsem si absolutně jistý.
Holky 8 a 10 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
forU
Stálice fóra

Příspěvekod Tomáš » 12 pro 2013 19:34

Já to chápu tak, že registrací dětí pracujících rodičů se provede jistá selekce, dítě chodící do školky vídají učitelky a možného týrání si všimnou. Sociální pracovníci pak budou mít přehled, které děti nevídá někdo jiný a budou moci častěji kontrolovat. Plošně kontrolovat všechny nejde. Mně nepřipadá jako zásah do svobody říct - moje dítě chodí do školky tam a tam nebo moje dítě hlídají prarodiče. Já myslím, že riziko při této ohlašovací povinnosti klesne, samozřejmě selhání lidského faktoru nevyloučíte nikdy. Článek, který Vás tak vytočil, je napsaný dost blbě, nějaký Ondrej se tam rozčiluje, že to nikdy neví dopředu, který den kam dá dítě. V jeho případě řekne - dítě do školky nechodí, hlídáme ho v rámci rodiny. Senzacechtivý novinář to popsal tak, jakoby rodiče měli sociálce dávat kalendář s každým dnem, což je samozřejmě nesmysl. Ale co chcete od Rudého práva.
Otec syna, narozeného roku 2009. Od matčina únosu z roku 2010 běží řízení, po 4 letech izolace otce a syna, od roku 2014 se synem v Arménii do podzimu 2015, kdy byl syn opět unesen. Dodnes bez rozhodnutí o synovi, zato s nezákonným španělským zatykačem.
Tomáš
Stálice fóra

Zpět na Starost o děti a o domácnost