Syndrom zavrženého rodiče u dětí

Syndrom zavrženého rodiče u dětí

Příspěvekod Střídavka » 23 led 2012 12:42

Podpořte petici vyzývající OSN k boji proti vzniku syndromu zavrženého rodiče u dětí:

http://www.change.org/petitions/ask-uni ... t-children
Střídavka
Administrátor fóra

Re: Syndrom zavrženého rodiče u dětí

Příspěvekod čičina » 11 čer 2014 12:19

Chci se zeptat, zda někdo má potíže s dítětem v pubertě-13 let, a jak to někdo řešil? Syn je nyní u otce, nechce ke mě jezdit, nemluví se mnou. Dost mě to tíží, manželovi toto "vyhovuje". V tomto nepříznivém vlivu je i moje mladší dcera, s tou je všechno v pohodě, pracuji na střídavé péči atd. Již jsem tohle řešila v poradně, paní doktorka mluvila se synem.....prý je v tom blbém věku........Něchce se mi čekat až dostane rozum,...
mamka dvou dětí, bojující za střídavou péči, od února 2015 dcera v rozšířeném styku 33%
čičina
Stálice fóra

Příspěvekod JJL » 06 črc 2014 01:00

co třeba SMSky nebo nějaké modernější technologie dneška?
najít pro něj nějaké zajímavé téma, občas mu něco užitečného koupit
zkrátka něco co ocení (tedy má to z jeho pohledu nějakou smysluplnou hodnotu)
JJL
Stálice fóra

Příspěvekod čičina » 06 črc 2014 07:21

no jednou jsem se o to pokusila,byla jsem na školním vystoupení, abych vůbec viděla syna.........psala jsem mu,že jsem ho viděla, jak vyrostl......a jeho odpověď mě šokovala......sbírala jsem se z toho 3 dny, samozřejmě nevím zda je tohle jeho opravdový názor nebo má "vygumovanou" hlavu.....všichni mi říkají, že si to uvědomí až bude větší,prostě to jeho chování nechápu a dost mě mrzí,kdybych měla nějaké pochybnosti, že jsem něco zanedbala, tak dobře.....ale takhle
mamka dvou dětí, bojující za střídavou péči, od února 2015 dcera v rozšířeném styku 33%
čičina
Stálice fóra

Příspěvekod Marie » 06 črc 2014 10:05

V tomhle věku je fakt každá rada drahá a máte to hrozně těžké.. Tak si dovolím jen vlastní názor.. Osobně bych se o kontakt pokoušela pořad.. Nějak přiměřeně - jednou týdne mail nebo SMS třeba, co já vím.. Vlastně jen kvůli opakovaně vysilanemu signálu, že má u vás dveře otevřené. Nejspíš pomůže i to, že se dcera začne střídat.. Bude o čase s vámi mluvit a nejspíš vytvoří jakýsi most. Jinak - kdyby se syn sejít chtěl, volila bych neutrální prostředí někde venku (oběd), at vám případný konflikt nezůstane ve zdech doma a i pro něj to nejspíš bude snazší.
Matka a macecha.
Marie
Stálice fóra

Příspěvekod čičina » 06 črc 2014 10:10

jj to jsem chtěla.....třeba kdyby jsme jeli někam na výlet, do zoo nebo prostě něco....abych viděla děti pohromadě.......no uvidím, ale to co mi napsal.....to mě fakt drtilo, nerada bych to zase prožila......ale díky, pokusím se něco vymyslet i přes dcerku
čičina
Stálice fóra

Příspěvekod Marie » 06 črc 2014 14:11

Vůbec netusim, jak se obrnit.. teenageři dokážou být dost zlí, když se cítí ukrivdeni a mají vše strašně černobílé. Znám vaši situaci vlastně z opačné strany a taky ji vnímán jako blbou, ač je to určitě nesrovnatelné.. To je asi spíš na popovidani s někým.. Jenže -kdo tak náročnou situaci pochopí, že? :-(
Matka a macecha.
Marie
Stálice fóra

Příspěvekod JJL » 07 črc 2014 11:50

ZOO asi není pro tuto kategorii příliš atraktivní
možná spíš nějaké to sportovnější/kulturnější vyžití
ale je to hodně hodně individuální
JJL
Stálice fóra

Příspěvekod čičina » 07 črc 2014 12:04

ZOO....byl jako příklad :D ......tak mě na horolezeckou stěnu nikdo neodstane....:-D......uvidím jak se to vyvrbí i v poradně, zda mi poradí a když s ním nic nehne.....tak si budu muset počkat až dospěje
čičina
Stálice fóra

Příspěvekod Marie » 07 črc 2014 14:29

Poradna je dobrý plán, u nás hodně pomáhá -spoustu starostí si, co mám zkušenosti, dokáže představit jenom dobrý psycholog. Bez nich bychom taky byli dost bezradni.

Máte v profilu SZ
Matka a macecha.
Marie
Stálice fóra

Další

Zpět na Starost o děti a o domácnost