Střídavá péče a platby za služby ve spojení s užíváním bytu

Odpovědět
Waldner
Nováček fóra

Střídavá péče a platby za služby ve spojení s užíváním bytu

Příspěvek od Waldner » 09 pro 2015 13:06

Dobrý den, mám dotaz, zda nemá někdo z Vás zkušenosti při uplatňování poměrné platby za služby spojené s užíváním bytu u dítěte, které je ve střídavé péči? Bydlím ve vlastním bytě a syn u mě pobývá každý druhý týden. Chtěl jsem se proto domluvit s místopředsedkyní SVJ, že bych platil za syna polovinu z platby za služby. Předpokládal jsem, že bych nárokoval jen položky, které se počítají na osoby. Naše stanovy se v platbách odkazují na zákon 67/2013, který nicméně řeší jen to, za jakých podmínek je osoba již povinná se zúčtování zúčastnit. Místopředsedkyně nicméně na tuto mou žádost nechce přistoupit a odkazuje se právě na tento zákon, který ale nepodporuje její tvrzení, že musím platit poplatky "v plné výši". Ještě dodám, že paní připodobňovala střídavou péči stuačně k tomu, jako když člověk, který někde bydlí a je přihlášen na služby a jede na služební cestu, že také přes tuto skutečnost musí platit za služby v plné výši. Myslím si, že jednak toto připodobnění je naprosto špatné a není spravedlivé, protože statut střídavé péče je rozhodně o něčem jiném, než o tom, že si dítě po týdnu z mého domova odskočí na další týden do domova své matky a hlavně za dítě by se takhle muselo v obou domácnostech platit dvakrát i v časech, kdy z rozhodnutí soudu je dítě u druhého z rodičů. Bohužel zatím jsem nenalezl žádné odborné stanovisko k téhle situaci. Jestli by případný soudní spor stál jen na interpretacích advokátů a soudce, tak do toho bych se asi bál pustit. V závěru ještě dodám, že mi paní ještě argumentovala, že je má povinnost platit v plné výši daná i tím, že je dítě u mě trvale hlášeno. tak s tím jsem si jedině jist, že se jedná o mylnou informaci a že ani z hlediska plateb za odpad toto není pravda (městská vyhláška o odpadech se neřídí určením trvalého bydliště). Děkuji Vám všem za případnou radu.

vali
Stálice fóra

Re: Střídavá péče a platby za služby ve spojení s užíváním b

Příspěvek od vali » 14 pro 2015 11:59

Zrejme nikdo zatim neodpovi, ja to taky nevim, ale jako byvala mistopredsedkyne SVJ (a nyni radovy clen vyboru) jen dodam, ze nas vybor by se snazil v tomto vyhovet. Problem - krome zakonu - by byl jen ve zpusobu vyuctovani, ktere nam dela spravce - u nas LBD. Tak se jeste zkuste zeptat spravce, zda by to nejak bylo mozne pravidelne zauctovavat a jak. U nas se lze treba i jen na mesic nahlasit v byte pocet osob 0 - nemusi byt tato moznost zavedena jeste ale vsude, a tudiz neplatit zalohy po dobu treba dlouhodobeho pobytu (na sluzebce apod.) Prinejhorsim ze byste jeden mesic dite do bytu hlasil, jeden mesic odhlasil a takto stale dokola, nebo 6 mesicu ano, 6 mesicu ne. Samotna mistopredsedkyne o tom nerozhoduje, kdyz byste od spravce mel potvrzeny nejaky zpusob, jak by to treba slo, tak pak napsat ofic. zadost na vybor, aby o tom kolektivne rozhodl na sve schuzi.
městská vyhláška o odpadech se neřídí určením trvalého bydliště - jak kde, u vas tedy ano, u nas ne
A kdyz tak se zkuste bezplatne dotazat na http://www.portalsvj.cz/

Odpovědět