Léčba dětí - souhlas rodičů

Odpovědět
Tekumseh
Uživatel(ka) fóra
Příspěvky: 35
Registrován: 18 lis 2011 11:40

Léčba dětí - souhlas rodičů

Příspěvek od Tekumseh »

Nový zákon o zdravotních službách, který začne platit od dubna, zkomplikuje léčbu dětí z rozvedených rodin. Nově totiž bude potřeba před každým vážnějším lékařským zákrokem, a zřejmě i před očkováním, souhlas obou rodičů. Pokud spolu rodiče nekomunikují, léčba se může prodloužit.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/lecbu-deti-budou ... domaci_taj

http://www.tribune.cz/clanek/25525-deti ... rozi-chaos
Uživatelský avatar
Střídavka
Administrátor fóra
Příspěvky: 351
Registrován: 09 lis 2011 23:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Léčba dětí - souhlas rodičů

Příspěvek od Střídavka »

Na druhou stranu nebude moci jeden rodič dělat s dítětem svévolně, co chce, bez souhlasu a dokonce i bez vědomí druhého rodiče.
Václav
Stálice fóra
Příspěvky: 51
Registrován: 18 bře 2012 21:06

Re: Léčba dětí - souhlas rodičů

Příspěvek od Václav »

Střídavka píše:Na druhou stranu nebude moci jeden rodič dělat s dítětem svévolně, co chce, bez souhlasu a dokonce i bez vědomí druhého rodiče.
snad se tím zamezí zneužívání péče a hlavně v době kdy má dítě navštívit druhého rodiče. A zamezí se rodiči ,který má svěřené dítě do péče , aby každý druhý den byl s dítětem na nějakém vyšetření za účelem najit způsob jak zamezit dítěti setkání s druhým rodičem
ananha
Stálice fóra
Příspěvky: 139
Registrován: 27 říj 2012 19:08

Re: Léčba dětí - souhlas rodičů

Příspěvek od ananha »

Ale pak je tu problém,co když dítěti opravdu něco bude,a zrovna otec se šprajcne?U nás už to bylo.Ale naštěstí ještě nemusel být souhlas druhého rodiče.Kdy otec přivezl dítě matce s tím,že je jen nastydlé a hodně chodí na zachod.Matka neponechala nic náhodě,nechala dítě podrobněji vyšetřit a tu se objevila choroba velmi závažná.A otec by nad tím mávnul rukou!A dítě mělo téměř před smrtí.I na zdánlivé banality bacha!To,že to někdy mámy zneužijou,ještě neznamená,že zneužívá každá!A co kdybyste šel při podezření na cokoliv jednou s dítětem sám.Nebo i jiní otcové!Jste taky tolik všímaví?Vím,že potom dokážou někteří pěkně prudit.Posléze i v nemocnici,když je matka na pokraji sil a dítě na hranici života!Náš tatík si například ihned zjišťuje na příslušných místech.Já totiž ihned informuju otce,že je dítě nemocné,že je hospitalizované....Ale ani na doléčení si dítě k sobě nevzme.Co kdyby mu něco uteklo tím,že by s ním musel být doma,že.Já s dítětem musím být doma naprosto samozřejmě.Ale otec to nepokládá za nutné ani za logické....Proostě chce ode mne jen zdravé děti.S nemocnýma si neužije,když museji ležet.
Marie
Stálice fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 17 říj 2012 10:19

Re: Léčba dětí - souhlas rodičů

Příspěvek od Marie »

Ono to fakt bude případ od případu. A i tam se to dokonce v průběhu liší, to v závislosti na vztahu rodičů.
O mé děti jsme se dokázali po rozchodu, když byly nemocné "podělit", pracovala jsem do šesti a v odpoledních týdnech bylo vůči kolegyním "blbé" brát si paragraf a horečkující dítě nesla babička špatně. Táta celkem bez potíží hlídal. Pak se mu něco otočilo v hlavě (och ty lásky osudové) a prostě zmizel. A bylo to.
x
U mého muže obíhal doktory spíše on, je prostě (na můj vkus až moc) pečlivý a nerad nechává věci náhodě, zvláště u dětí. Po rozvodu míval děti ve "svých časech" klidně i nemocné, matka s tím neměla problém. Tedy dokud se nerozhodla, že je nemožný otec a že na kontakt s dětmi "nemá nárok". A tak, zejména to mladší, "nemocní" zásadně tehdy, když máme nějaký větší program, případně s finančními nároky (výlety, divadla...)
x
Zrovna tahle paní je v posledních měsících "obíhačka doktorů". Nevrtáme do toho, otec jen vždycky zajde (protože informace mu matka nedá) za příslušným lékařem vyptat se a pro zprávu, aby věděl jaká je skutečnost. (Nicméně např. k zubaři nezajdou - to se nedá "prodat" u soudu). A tak si, jak to tak sleduju, občas říkám, že těmhle úleťákům a úleťačkám by nějaká brzda naprosto neuškodila. A co ve spojení několika "neřízených tématických oblastí" může v těchto případech z dětí vyrůst. A když ten katastrofický scénář nastane, jak si s tím pak poradit.
x
To mne trápí nejvíc, ale není to téma této diskuse.
Matka a macecha.
ananha
Stálice fóra
Příspěvky: 139
Registrován: 27 říj 2012 19:08

Re: Léčba dětí - souhlas rodičů

Příspěvek od ananha »

Otec nesouhlasí ani s preventivními prohlídkami.Přece když je dítě zdravé-nepotřebuje doktora-nechal se slyšet.Prý dělá z dětí to,co nejsou.Navádím je k nemocem-ulítlé,co.Přitom jsou oba zdraví.Jen jeden má cukrovku.Ale podle otce cukrovka není žádné vážné onemocnění.....Před měsícem ho ale málem poslal svou nezodpovědností do pekel.Nechal ho jít spát s hypoglykémií.........A pak se divil,že po probuzení byl syn silně dezorientován a na pokraji kolapsu.Mluvila jsem o tom s diabetologem a ten doporučil,aby se u něj otec zastavil na pohovor.Jenže otec řekl,že sám nejlíp ví,co má dělat.
JJL
Stálice fóra
Příspěvky: 942
Registrován: 26 kvě 2013 17:45

Re: Léčba dětí - souhlas rodičů

Příspěvek od JJL »

obecně souhlas s jakýmkoli úkonem může nahradit soud
příp. může uložit druhému rodiči, aby se někam s dítětem dostavil apod.
taky se občas čistě náhodnou zjistí, že nemůže být biologickým rodičem daného dítěte apod.
Odpovědět