Léčba dětí - souhlas rodičů

Odpovědět
Tekumseh
Uživatel(ka) fóra

Léčba dětí - souhlas rodičů

Příspěvek od Tekumseh » 29 led 2012 00:00

Nový zákon o zdravotních službách, který začne platit od dubna, zkomplikuje léčbu dětí z rozvedených rodin. Nově totiž bude potřeba před každým vážnějším lékařským zákrokem, a zřejmě i před očkováním, souhlas obou rodičů. Pokud spolu rodiče nekomunikují, léčba se může prodloužit.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/lecbu-deti-budou ... domaci_taj

http://www.tribune.cz/clanek/25525-deti ... rozi-chaos

Střídavka
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Léčba dětí - souhlas rodičů

Příspěvek od Střídavka » 29 led 2012 00:15

Na druhou stranu nebude moci jeden rodič dělat s dítětem svévolně, co chce, bez souhlasu a dokonce i bez vědomí druhého rodiče.

Václav
Stálice fóra

Příspěvek od Václav » 29 led 2013 18:53

Střídavka píše:Na druhou stranu nebude moci jeden rodič dělat s dítětem svévolně, co chce, bez souhlasu a dokonce i bez vědomí druhého rodiče.
snad se tím zamezí zneužívání péče a hlavně v době kdy má dítě navštívit druhého rodiče. A zamezí se rodiči ,který má svěřené dítě do péče , aby každý druhý den byl s dítětem na nějakém vyšetření za účelem najit způsob jak zamezit dítěti setkání s druhým rodičem

ananha
Stálice fóra

Příspěvek od ananha » 31 led 2013 12:25

Ale pak je tu problém,co když dítěti opravdu něco bude,a zrovna otec se šprajcne?U nás už to bylo.Ale naštěstí ještě nemusel být souhlas druhého rodiče.Kdy otec přivezl dítě matce s tím,že je jen nastydlé a hodně chodí na zachod.Matka neponechala nic náhodě,nechala dítě podrobněji vyšetřit a tu se objevila choroba velmi závažná.A otec by nad tím mávnul rukou!A dítě mělo téměř před smrtí.I na zdánlivé banality bacha!To,že to někdy mámy zneužijou,ještě neznamená,že zneužívá každá!A co kdybyste šel při podezření na cokoliv jednou s dítětem sám.Nebo i jiní otcové!Jste taky tolik všímaví?Vím,že potom dokážou někteří pěkně prudit.Posléze i v nemocnici,když je matka na pokraji sil a dítě na hranici života!Náš tatík si například ihned zjišťuje na příslušných místech.Já totiž ihned informuju otce,že je dítě nemocné,že je hospitalizované....Ale ani na doléčení si dítě k sobě nevzme.Co kdyby mu něco uteklo tím,že by s ním musel být doma,že.Já s dítětem musím být doma naprosto samozřejmě.Ale otec to nepokládá za nutné ani za logické....Proostě chce ode mne jen zdravé děti.S nemocnýma si neužije,když museji ležet.

Marie
Stálice fóra

Příspěvek od Marie » 31 led 2013 14:28

Ono to fakt bude případ od případu. A i tam se to dokonce v průběhu liší, to v závislosti na vztahu rodičů.
O mé děti jsme se dokázali po rozchodu, když byly nemocné "podělit", pracovala jsem do šesti a v odpoledních týdnech bylo vůči kolegyním "blbé" brát si paragraf a horečkující dítě nesla babička špatně. Táta celkem bez potíží hlídal. Pak se mu něco otočilo v hlavě (och ty lásky osudové) a prostě zmizel. A bylo to.
x
U mého muže obíhal doktory spíše on, je prostě (na můj vkus až moc) pečlivý a nerad nechává věci náhodě, zvláště u dětí. Po rozvodu míval děti ve "svých časech" klidně i nemocné, matka s tím neměla problém. Tedy dokud se nerozhodla, že je nemožný otec a že na kontakt s dětmi "nemá nárok". A tak, zejména to mladší, "nemocní" zásadně tehdy, když máme nějaký větší program, případně s finančními nároky (výlety, divadla...)
x
Zrovna tahle paní je v posledních měsících "obíhačka doktorů". Nevrtáme do toho, otec jen vždycky zajde (protože informace mu matka nedá) za příslušným lékařem vyptat se a pro zprávu, aby věděl jaká je skutečnost. (Nicméně např. k zubaři nezajdou - to se nedá "prodat" u soudu). A tak si, jak to tak sleduju, občas říkám, že těmhle úleťákům a úleťačkám by nějaká brzda naprosto neuškodila. A co ve spojení několika "neřízených tématických oblastí" může v těchto případech z dětí vyrůst. A když ten katastrofický scénář nastane, jak si s tím pak poradit.
x
To mne trápí nejvíc, ale není to téma této diskuse.
Matka a macecha.

ananha
Stálice fóra

Příspěvek od ananha » 23 říj 2015 11:14

Otec nesouhlasí ani s preventivními prohlídkami.Přece když je dítě zdravé-nepotřebuje doktora-nechal se slyšet.Prý dělá z dětí to,co nejsou.Navádím je k nemocem-ulítlé,co.Přitom jsou oba zdraví.Jen jeden má cukrovku.Ale podle otce cukrovka není žádné vážné onemocnění.....Před měsícem ho ale málem poslal svou nezodpovědností do pekel.Nechal ho jít spát s hypoglykémií.........A pak se divil,že po probuzení byl syn silně dezorientován a na pokraji kolapsu.Mluvila jsem o tom s diabetologem a ten doporučil,aby se u něj otec zastavil na pohovor.Jenže otec řekl,že sám nejlíp ví,co má dělat.

JJL
Stálice fóra

Příspěvek od JJL » 23 říj 2015 16:15

obecně souhlas s jakýmkoli úkonem může nahradit soud
příp. může uložit druhému rodiči, aby se někam s dítětem dostavil apod.
taky se občas čistě náhodnou zjistí, že nemůže být biologickým rodičem daného dítěte apod.

Odpovědět