Nová partnerka a vztah dětí s ní

Nová partnerka a vztah dětí s ní

Příspěvekod Judr » 28 lis 2011 15:41

Poprosil bych o zkušenosti, pokud jsou, s výše popsaným tématem. Zajímalo by mě, jak přijímá vaše nová partnerka děti z předchozího vztahu, zejména v situaci, kdy jsou doma častěji než jen 1 víkend za 14 dní. Díky
Judr
Uživatel(ka) fóra

Re: Nová partnerka a vztah dětí s ní

Příspěvekod Pavel » 28 lis 2011 16:47

Ono je také hodně důležité, zda má dítě (děti) také partnerka. Já mám děti 2 partnerka 1, minulý týden se nám narodilo dítě společné. To vše po 3 letech, když jsme si byli jisti, že všechny naše děti jsou přirozenou součástí jedné rodiny. Mé děti jsou s námi 13 dní v měsíci, jsou s námi doma, stejně tak, jako u matky. Pokud bych viděl, že má nová partnerka děti nepřijme za rodinu, tak bych s ní žít nemohl. A rada? Chovej se dětem partnera, tak jak chceš, aby se on choval k dětem tvým. Zní to jednoduše, ale je to velice těžké. Pokud se však máte s partnerkou rádi, tak to není problém.
Pavel
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod omve » 28 lis 2011 20:09

Mám 2 kluky ve střídavce (s přestávkama už 6 let), před rokem se přistěhovala přítelkyně, která má dcerku ve svý péči a musím říct, že to ze začátku nebylo vůbec jednoduchý, nějaký měsíc trvalo, než si nová velká rodina dohromady sedla ...
Ale jinak souhlas s Pavlem, kdo jde do nového vztahu naplno s opravdovou láskou, tak musí být schopen přijmout se svým přítelem/přítelkyní i jeho potomky ...
2 kluci ve střídavce od roku 2005 (tehdy proti vůli matky) omve@centrum.cz
omve
Stálice fóra

Příspěvekod chlap » 01 pro 2011 18:58

Katastrofický a konečný stav je, když se jeden partner postaví mezi druhého partnera a jeho dítě/děti...
Přeji vám všem, aby vás tento stav nepostihnul
chlap
Stálice fóra

Příspěvekod Rézi » 05 led 2012 17:21

Já nového partnera nemám, ale exmanželova přítelkyně se k synovi chová jako k vlastnímu. Je mladá, takže vlastní děti zatím nechce, ale syna má ráda a stará se o něj hezky, a on má rád ji.
Rézi
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod pasnau » 22 led 2012 04:10

Dobrý večer,
jako maceška (označení,které mi vymyslel ,,syn,, pro lidi, kteří se kolikrát i velice netaktně ptají: A to není tvoje maminka? ) musím říct, že je to role hrozně moc složitá (zvlášť když nemáte vlastní děti). Trvalo mi asi rok než jsem si zvykla na nový režim, a to musím říct, že dítko je bezproblémové ve vztahu ke mě a partner mi moc pomáhal tím, že na mě nijak nespěchal. Se synem (7) let máme kamarádský vztah, musí mě poslouchat, ale vážné věci (škola, velké průšvihy) vždycky řeší otec nebo oba rodiče.
pasnau
Nováček fóra

Příspěvekod Mee2014 » 03 úno 2014 14:40

Tak já můžu mluvit z pohledu partnerky, jejíž partner má syna (9let). Jsme spolu už přes 4 roky, malý je skvělý, takže jsme se sžili v pohodě. Ex začala dělat problémy, takže spíš to kazí hlavně ona, navíc když jí můj partner na některé nesmyslné příkazy přistoupí (má ho v péči). Snažím se to brát racionálně, holt musím být občas tolerantnější a brát ohledy jak bude víkend vypadat, ale s tím jsem do toho už šla. Myslím, že hlavně mladší partnerky můžou mít tendence bojovat. Já se snažím spíš malému udělat fajn dětství, jaké jsem měla já. Není to pro nás občas lehké, zvlášť když pak přijdou vlastní děti, proto partneři naši milí, buďte i vy občas ohleduplní vůči nám, co do nás vložíte (lásku, pochopení, toleranci) to vám pak několikanásobně vrátíme - je vás přece jen víc :-) (joke)
Mee2014
Nováček fóra

Příspěvekod marketinka » 01 dub 2014 14:15

Dobrý den, můj přítel má s ex-dvojčátka holčičky. Když jsme spolu začali chodit tak holkám byly 3,5 roku, dnes již 8 let. Jsou úžasné a mají mne rády. Ale matka nám dělá ze života peklo. Při každé komunikaci s otcem vůbec mne nebere v potaz, ze tu taky žiju. A nechala se slyšet že její holky bude vychovávat jen otec a matka. Nikdo jiný. A je snad pravidlem že když holkám něco řeknu ať udělají nebo že takhle to není dobré, ona se ihned ozve, jak si dovoluju tohle říkat. Kolikrát jsem slyšela že se o holčičky starám lépe než jejich vlastní matka. Ale i když víme jak to u ní doma chodí, tak holky stejně u ní zůstanou marodit nebo tak. Teď to dokonce došlo tak daleko že prohlásila že mají holky z návštěvy u nás špatnouu psychiku a že to bude řešit. A prozatím nám holky teda dávat nebude. Je to začarovaný kruh. Souhlasím s názorem, že pokud by mne děti přítele nebraly nebo já nebrala je, nemůže to fungovat. Buď všechno, nebo nic. U nás to klaplo napoprvé. Za což jsme rádi oba dva. Nyní čekáme miminko a holky se moc těší až ho budou hlídat.
marketinka
Nováček fóra

Příspěvekod fajfr » 18 dub 2014 13:52

Souhlas, pokud by partnerka neměla své vlastní dítě, může se u ní projevit časem závist nebo odmítání dítěte.. ovšem všechno je to o lidech a především o toleranci, záleží na konkrétní situaci.

Pavel píše:Ono je také hodně důležité, zda má dítě (děti) také partnerka. Já mám děti 2 partnerka 1, minulý týden se nám narodilo dítě společné. To vše po 3 letech, když jsme si byli jisti, že všechny naše děti jsou přirozenou součástí jedné rodiny. Mé děti jsou s námi 13 dní v měsíci, jsou s námi doma, stejně tak, jako u matky. Pokud bych viděl, že má nová partnerka děti nepřijme za rodinu, tak bych s ní žít nemohl. A rada? Chovej se dětem partnera, tak jak chceš, aby se on choval k dětem tvým. Zní to jednoduše, ale je to velice těžké. Pokud se však máte s partnerkou rádi, tak to není problém.
fajfr
Nováček fóra

Příspěvekod lesnicka » 07 pro 2015 13:22

Dobrý den.I já jsem partnerka.Manžel má dvě děti (4 a 8 let) ve střídavce po týdnu.My máme obrácený problém,než většina z vás.Sloužíme jako odkladiště dětí ,kdykoliv je problém.Jéje jsou nemocný,na vem si je,víš že já nemůžu být doma,mám práci.Vyšetření,prohlídka?Dojdi tam,já to nestíhám jo a nezapomeň na třídní schůzky atd... ale ona je jejich matka,takže teť mi je musíš dát,popřípadě on je jejich otec,takže si je musíte vzít.Podotýkám ,že děti jsou nemocný od začátku školního roku v průměru 2×do měsíce.Vše řeším já,protože manžel má vyšší plat,jenže tímhle stylem příjdu o práci já.Mám ty děti moc ráda,takže jsme to zatím podstupovali.Tolik k tolerantnosti partnerky... a ta moje už dochází.Takže pokud někdo víte co s tím,budu moc ráda,protože mě už nic nenapadá.
lesnicka
Nováček fóra

Další

Zpět na Výchova dětí a jak na ni