Otec děti poštvává proti mně

Odpovědět
Nemesis
Uživatel(ka) fóra

Otec děti poštvává proti mně

Příspěvek od Nemesis » 05 srp 2016 18:20

Moje dcery ve věku 7 a 5 let žijí s otcem. Do prosince jsem je vídala pravidelně u mě doma, nyní jsem je 4 měsíce neviděla. Doufám, že je brzy uvidím.

Jejich otec mě dlouhodobě týral, obě děti byly odmala svědky násilí vůči mně. On jim zakazuje říkat mi mami, navádí je, aby mě bily, tvrdí, že je nemám ráda a nechci je a že brzy budu mrtvá a ony dostanou novou maminku.
Dcery bohužel přejímaly otcovo chování: bily mě, kopaly, kousaly, plivaly na mě, nadávaly mi a mladší na mě dokonce vzala nůžky s tím, že mi uřeže hlavu.
Otec je taky bije, i když méně než mě, proto je pro ně jistá forma násilí normální součástí života.

V prosinci ještě říkaly, že chtějí mámu a tátu a nechtějí, aby se o ně pořád staraly paní na hlídání. Na mou otázku, zda by to zvládly říct panu soudci, odpověděly kladně.

Jak na ně mám reagovat, až je zase uvidím? Jak se může zavrhovaný rodič bránit syndromu zavrženého rodiče?
Jak psychicky vydržet odloučení od dětí, deptání ze strany otce mých dětí, odluku o rodiny, chudobu (veškeré peníze cpu do soudního procesu) a nepřátelství ze strany okolí exmanžela (včetně personálu mateřské školy)?
Matka dvou dcer (* 2009 a 2011), od roku 2011 násilně oddělena od dětí a bojující za maximální možný kontakt

Odpovědět