KS - odvolání ve věci výživného

Odpovědět
faraon
Nováček fóra

KS - odvolání ve věci výživného

Příspěvek od faraon » 18 zář 2018 20:43

Ahoj,
Po třech letech ex vyvolala další soud, a výživné mi bylo velice razantně zvýšeno (samozřejmě i zpětně), navzdory skutečnostem svědčícím spíše pro snížení.
Odvolal jsem se ke KS, podle § 205 odst. 2 b, c, e - podle mně s dobrými zdůvodněními, včetně judikátů ÚS, jimž zdůvodnění rozsudku odporovalo, atp. Rozsah asi 2A4.
Teď jsem dostal od KS dopis, že jelikož odvolání bylo podáno pouze z důvodů nesprávného právního posouzení věci, zda souhlasím s rozhodnutím bez jednání, v nepřítomnosti.
Je mi jasné, že to jak soud rozhodne je nepředvídatelné. Ale jaká je běžná praxe, a správná taktika? Nechat to pouze na soudu a posouzení odvolání, nebo trvat na jednání (proč?)

Simpson123
Stálice fóra

Re: KS - odvolání ve věci výživného

Příspěvek od Simpson123 » 19 zář 2018 12:50

No pokud chces u odvolaciho soudu vznaset "nove" argumenty tak trvej na osobnim projednani, abys mel sanci osobne vysvetlit ze soud prvního stupně nepřihlédl k odvolatelem tvrzeným skutečnostem nebo k jím označeným důkazům...

Ale pocitej s tim ze odvolaci soud urcite vyssi alimenty matce da, to se neda nic delat kdyz 3 roky "chudinka maminka zivorila" a dite roste a naklady na vetsi dite realne jsou vetsi.

Ale muze se stat ze odvolaci soud alimenty upravi a narust nebude treba tak razantni. Otazka je jake alimaty platis a jak to novy soud zvysil? Kolikrat soud alimety razantne zvysi hloupym otcum co udelali s matkou ten nejhloupejsi handl co mohli a souhlasili ze vymeni dohodu o nizkych alimentech a souhlas otce s vyhradni peci matky - a pak se po 2-3 letech divi ze alimenty jsou razantne zvyseny a matka ma vyhradni peci bez boje, dite je vyhradni majetek matky a platit maji jako mourovati. :(

faraon
Nováček fóra

Příspěvek od faraon » 19 zář 2018 17:16

Simpson123 píše:
19 zář 2018 12:50
No pokud chces u odvolaciho soudu vznaset "nove" argumenty
Ne, nechci, vše jsem v odvoláni zdůvodnil a vysvětlil

Že je určování alimentů jako věštění vím, jde fakt jen o to, zda trvat na stání a proč.

Petr_Novak
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Petr_Novak » 19 zář 2018 21:40

Co takhle říct, že bys měl rád možnost osobně vysvětlit případné dotazy a tebou napsané argumenty detailně rozvést nad rámec podaného odvolání, které jsi se snažil udržet ve stručné formě.

Co ti na to řekl právník? Jestli jde o peníze, tak by se právník mohl vyplatit.

Odpovědět