délka řízení

Odpovědět
LLL
Nováček fóra

délka řízení

Příspěvek od LLL » 24 kvě 2019 09:48

Dobrý den, jsem tu poprvé...nemáte někdo zkušenost s délkou řízení při snaze získat střídavou péči. Já jsem žádal o nařízení jednání o úpravě poměrů před 15 měsíci a doposud neproběhlo žádné stání. Termín byl nařízen celkem šest krát, ale vždy byl zrušen z důvodu nemoci nebo dovolené matky a její právní zástupkyně. Soudkyně i přes mou žádost na odstranění průtahů věc odročuje na neurčito.

LLL
Nováček fóra

Re: délka řízení

Příspěvek od LLL » 24 kvě 2019 09:58

...ještě pro doplnění. Dítě vídám pouze v omezeném rozsahu dle PO.

Tatobudsnama
Stálice fóra

Příspěvek od Tatobudsnama » 24 kvě 2019 10:11

Ja sem cekal na prvni stani 10 mesicu, ale to bylo z duvodu nemoci soudkyne. A dle soudu to byla prilis kratka doba, aby to dostal nekdo jiny.
Vcera zkonceno po roce a pul (vcetne tech 10m). Celkem tri stani v rozmezi 1x za 5 mesicu. Ale zalezi na i soudci jak je vytiizeny.
Na druhou stranu to muze trvat i roky, neshoda, psychologicke posudky, nasledna odvolani apod.

LLL
Nováček fóra

Příspěvek od LLL » 24 kvě 2019 10:16

...díky. Já jsem byl toiž původně obviněn a vyšetřován z násilí na matce a dítěti. To trvalo zhruba 3 měsíce. Byl jsem i vykázán z domu...vše nakonec zrušeno a očištěno ve všech bodech. Jen jsems i myslel, že pak soud začne vše řešit...ale bohužel ani omluva a náznak snahy. Jakoby se nic nestalo. Nebýt KS, tak dítě nevidím dodnes .

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 24 kvě 2019 10:22

3 měsíce, 1 stání , 8 minut.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 24 kvě 2019 11:00

1. Navrhnout zruseni PO - duvody pominuly, resp. nikdy nenastaly.
2. Hned po jeho zruseni se zacit starat o deti vyrovnane, nechavat je u sebe stejne dlouho jako matka. Na soud netlacit a tenhle stav se snazit co nejdele udrzet. Navrhovat matce poradnu, mediaci ... Stale byt v kontaktu s ospod, ukazovat spokojene deti... tak aby ospod pripadne nepodporil dalsi PO, ze nasilim beres matce deti.
3. - Zvazit trestni oznameni na matku z kriveho obvineni. Je dulezite aby bylo nad slunce jasnejsi, ze zadny nasilnik nejsi.

S ospod nejak v kontaktu jsi? Urcite tam chodit "si postezovat" a "poradit se" co s tim dal.

Nejdulezitejsi vec - co na to cele deti? Kolik jim je? Budou samy u tebe chtit byt, budou chtit byt u tebe dele nez matka "dovoli"? Nebo uz jsou zpracovane celou situaci, a zacinaji te odmitat?

LLL
Nováček fóra

Příspěvek od LLL » 24 kvě 2019 12:24

...matka dítěte nesouhalsí s žádným návrhem na styk, ten mám pouze díky PO...sudý víkend lichá středa. OSPOD je více než neutrální...bez stanoviska, spíš na straně matky..
soudkyně okr. soudu mi zamítla návrh na PO na jeden den jednou za 14 dnů...odvolací mi ho uznal,
pak rozšíření na sobotu a neděli + středa...okresní soudkyně zamítla...odvolací soud opět uznal
mezi tím uběhlo 15 měsíců a zbytek už jsem popsal.
Dohoda s matkou je styk bude až někdy v budoucnu...na syna má škodlivý vliv, otec je alkoholik, násilník apod.
Mediaci odmítala, až ji nařídil soud....tam mne stále obviňuje jako by se nic doposud nevyřešilo.
že bylo mé obvinění účelové konstatovala nakonec i přestupková komise, státní zástupkyně mé podezření ze spáchání trestného činu zrušila po seznámení se spisem, KS zrušil mé vykázání po mé odvolání proti rozhodnutí okr. soudkyně....jako by vůbec nečetla ani zprávu vyšetřovatele./řada obvinění byla vyvrácena ihned po mém obvinění matkou samotnou poliií/
Jedná se o jedno dítě, je se mnou rád, líbí se mu jak u matky tak u mne...spíš mi klade dotazy, proč už s ním nejsem a kdy to udělám, aby jsme spolu mohli být víc.(nechci ho tím nějak zatěžovat a zamlouvám to.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 27 kvě 2019 09:57

LLL píše:
24 kvě 2019 12:24
...matka dítěte nesouhalsí s žádným návrhem na styk, ten mám pouze díky PO...

......Jedná se o jedno dítě, je se mnou rád, líbí se mu jak u matky tak u mne...spíš mi klade dotazy, proč už s ním nejsem a kdy to udělám, aby jsme spolu mohli být víc.(nechci ho tím nějak zatěžovat a zamlouvám to.
Takze takhle nesmyslne maly styk diky PO si si zaridil sam?? Ajeee :(. Dokud neni pece nijak upravena, plati prece ze mas stejne pravo na vychovu jako matka - kdyz nechce davat, musis dite vyzvednout ze skolky sam, nechat u sebe stejne dlouho jako u ni … ale musi se to delat opatrne, s peclivym informovanim ospod, aby sis nevykoledoval silne omezujici PO. Aktivne si navrhnout jeden den/14 na PO - to je hloupe :(.

Kolik mu je? Nechtit ho zatezovat - to je fatalni chyba. Je potreba s ditetem otevrene mluvit, vysvetlit jak se snazis aby u tebe mohl byt vic, vysvetlit mu jak by bylo fajn, kdyby byl spravedlive stejne u tebe jako u mamky.. Samozrejme primerene veku. Pripravit ho na to, ze na jeho nazor se nekdo (ospod, treba i soud) ptat bude. Vysvetlit mu, ze ti s tim musi take pomoci on, a jasne jim rict ze chce byt u tebe vic. Jestli to neudela, ze to ty sam nedokazes. Ptat se ho na jeho nazor, jak si to u tebe uzil, co by jeste chtel delat...
Kdyz s nim takhle mluvit nebudes - matka bude, a po nejake dobe urcite dosahne toho ze jeho nazorem bude ze sp je hrozna (aniz by kdy zkusil), a ze to takhle staci, a ze tatka byl na mamku zly.

LLL
Nováček fóra

Příspěvek od LLL » 27 kvě 2019 14:01

díky všem za odpověď.

Odpovědět