Velmi liknavy pristup OSPOD k problemove matce

Odpovědět
audioalchemist
Nováček fóra

Velmi liknavy pristup OSPOD k problemove matce

Příspěvek od audioalchemist »

Zdravim Vas, chtel bych znat Vase nazory na to, jestli OSPOD kona v zajmu ditete. Ja nejsem zapsan v RL, nebot matka me dcery je fiktivne vdana a do RL byl zapsan otec. Nedavno jsem zkousel PO samozrejme ze jsem predtim podal navrh k soudu a rizeni probiha zaroven. Co se mi nelibi je pristup OSPODu....par dni zpet jsem se dovedel, ze na mne uz pred rokem OSPOd podaval podnet k setreni na PCR, protoze jsem si dovolil si na svuj FB nahrat fotku me dcery a prohlaseni fiktivniho manzela ze neni otec me dcery a nepreje si byt zapsan do RL....policie nic nezjistila, resp jsem se niceho nedopustil. Naopak sdeleni napr ze matka svou prvorozenou dceru v jejich 13 posilala kupovat za jejim otcem travu a v 10 matce asistovala pri osnovani fiktivnich snatku, OSPOD resil domluvou a PCR nic neoznamoval. Je tohle sakra normalni ?
Nyni, kdyz jsem podaval PO tak mi pracovnice OSPOD tvrdila ze napsala zpravu, ve ktere soudu doporucuje aby schvalil mou zadoust, ale nestalo se tak. Muzu ji v tomhle vubec verit >?
tulen2
Stálice fóra

Re: Velmi liknavy pristup OSPOD k problemove matce

Příspěvek od tulen2 »

audioalchemist píše: 25 pro 2020 01:38... protoze jsem si dovolil si na svuj FB nahrat fotku me dcery a prohlaseni fiktivniho manzela ze neni otec me dcery a nepreje si byt zapsan do RL....
... Naopak sdeleni napr ze matka svou prvorozenou dceru v jejich 13 posilala kupovat za jejim otcem travu a v 10 matce asistovala pri osnovani fiktivnich snatku,
To jako fakt?? Fakt se Ti zda normalni takovou vec davat na FB, do verejneho prostoru, kde bude kdykoli dohledatelna, kde ji to muze pronasledovat a stigmatizovat za 5, 10, 20let??

To jako fakt se Ti zda ok podobne veci kydat na ospod?? "asistovala pri osnovani snatku"??, jako ze sla za duzicku, nebo s dohromady s napadnikem matky do zoo?? Pokud to bylo neco zavazneho a kriminalniho, proc si policii nekontaktoval hned ty a nechranil pred tim dite?

Dokud neni prokazane tve otcovstvi, zadna prava nemas, zadat o PO je zbytecne, a podporovat tvou zadost o nejaky styk od ospod (pokud jim matka tve otcovstvi nepotvrdila) by dokonce bylo v rozporu se zajmem ditete.
audioalchemist píše: 25 pro 2020 01:38...Co se mi nelibi je pristup OSPODu...
Obecne ale tohle byva problem. Ospod vetsinou nekope rovinu, haji myslenku dite patri matce (ale otec ma pravo na dostatecny kontakt s ditetem). Vetsinou nejsou nakloneni SP. Snazi se do sporu zasahovat co nejmene (to obecne spatne neni). Casto ale co projde bez zasahu matce, to neprojde otci. V jednani s ospod je treba byt maximalne obezretny, kazdy prd radeji (spravne) zapsat, jednani skryte nahravat, na lzi a nevyvazene jednani (dostatecne zavazne) si pisemne stezovat.

Se zkusenostmi co mam se soudy a silenymi matkami se fakt na prokazovani otcovstvi vykaslu. I samotny cely proces te bude stat spoustu usili, nervu, a penez. Nasledne SP temer jiste nedopadne, dostanes nadeleno vzhledem k praci v De celkem vysoke vyzivne. Az o praci prijdes, budes delat jinde ... snizit to bude temer nemozne, budes rad kdyz se s vekem nebude vyrazne zvysovat. Kdyz matka bude kopat, "styk" bude mizivy (dite ho vubec nezna, musi si zvykat..." Cekaji te dalsi naklady jezdeni na nesmyslne casy a hodiny, co ti soud nadeli. Dal nekonecne boje az do dospelosti, o kazdy dalsi den, o kazdych par hodin. Kdyz matka bude zarputila, tak do dospelosti tak dalsi dva soudy o vyssi styk, a dalsi tri o vyssi vyzivne. A to dite to ve finale fakt neoceni, jeste rekne ze si mel posilat vic, jak to asi mamince ma stacit (na nove auto). Neco jineho je bojovat o co nejvic casu s ditetem ktere s tebou treba do 6-ti vyrustalo, a neco jineho (jeste mnohem tezsiho a nakladnejsiho a unavnejsiho) o cas s ditetem ktere te vubec nezna (a matka ani nechce abyste se poznali)
audioalchemist
Nováček fóra

tulen2 píše: 25 pro 2020 17:16
audioalchemist píše: 25 pro 2020 01:38... protoze jsem si dovolil si na svuj FB nahrat fotku me dcery a prohlaseni fiktivniho manzela ze neni otec me dcery a nepreje si byt zapsan do RL....
... Naopak sdeleni napr ze matka svou prvorozenou dceru v jejich 13 posilala kupovat za jejim otcem travu a v 10 matce asistovala pri osnovani fiktivnich snatku,
To jako fakt?? Fakt se Ti zda normalni takovou vec davat na FB, do verejneho prostoru, kde bude kdykoli dohledatelna, kde ji to muze pronasledovat a stigmatizovat za 5, 10, 20let??

To jako fakt se Ti zda ok podobne veci kydat na ospod?? "asistovala pri osnovani snatku"??, jako ze sla za duzicku, nebo s dohromady s napadnikem matky do zoo?? Pokud to bylo neco zavazneho a kriminalniho, proc si policii nekontaktoval hned ty a nechranil pred tim dite?

Dokud neni prokazane tve otcovstvi, zadna prava nemas, zadat o PO je zbytecne, a podporovat tvou zadost o nejaky styk od ospod (pokud jim matka tve otcovstvi nepotvrdila) by dokonce bylo v rozporu se zajmem ditete.
audioalchemist píše: 25 pro 2020 01:38...Co se mi nelibi je pristup OSPODu...
Obecne ale tohle byva problem. Ospod vetsinou nekope rovinu, haji myslenku dite patri matce (ale otec ma pravo na dostatecny kontakt s ditetem). Vetsinou nejsou nakloneni SP. Snazi se do sporu zasahovat co nejmene (to obecne spatne neni). Casto ale co projde bez zasahu matce, to neprojde otci. V jednani s ospod je treba byt maximalne obezretny, kazdy prd radeji (spravne) zapsat, jednani skryte nahravat, na lzi a nevyvazene jednani (dostatecne zavazne) si pisemne stezovat.

Se zkusenostmi co mam se soudy a silenymi matkami se fakt na prokazovani otcovstvi vykaslu. I samotny cely proces te bude stat spoustu usili, nervu, a penez. Nasledne SP temer jiste nedopadne, dostanes nadeleno vzhledem k praci v De celkem vysoke vyzivne. Az o praci prijdes, budes delat jinde ... snizit to bude temer nemozne, budes rad kdyz se s vekem nebude vyrazne zvysovat. Kdyz matka bude kopat, "styk" bude mizivy (dite ho vubec nezna, musi si zvykat..." Cekaji te dalsi naklady jezdeni na nesmyslne casy a hodiny, co ti soud nadeli. Dal nekonecne boje az do dospelosti, o kazdy dalsi den, o kazdych par hodin. Kdyz matka bude zarputila, tak do dospelosti tak dalsi dva soudy o vyssi styk, a dalsi tri o vyssi vyzivne. A to dite to ve finale fakt neoceni, jeste rekne ze si mel posilat vic, jak to asi mamince ma stacit (na nove auto). Neco jineho je bojovat o co nejvic casu s ditetem ktere s tebou treba do 6-ti vyrustalo, a neco jineho (jeste mnohem tezsiho a nakladnejsiho a unavnejsiho) o cas s ditetem ktere te vubec nezna (a matka ani nechce abyste se poznali)
Tak odpovim ti postupne na vse (snad nic nevynecham)
- ano zda, tam kde uz neni zadna jina cesta, vydam se klidne touhle protoze neco delat musim a chci, zase sem samozrejme nedal na verejnost nic, co by mohlo malou v budoucnu dohanet ....slo o fotky a cestne prohlaseni fiktivniho manzela ve kterem neni ani jmeno ani datum nar. dcery

- matka pred soudem me otc. uznala , uznala ho i pred prac. OSPOd. konkretne tak, ze odpovedela na otazku soudkyne kdo je otec. Soud a take OSPOD vi, ze jsem se s dcerou opet stykal po dobu 3 mesicu pravidelne cca co 14 dni vzdy 3-4 dny non stop spolu i s matkou. Mala vi kdo jsem dokonce pak po matce chtela aby mi zavolali (opakovane)

- asistovani v organizaci fiktivnich snatku probihalo tak, ze zatimco matka zila v Irsku, dcera s otcem (ktery byl 24/7 v limbu) zijici u rodicu otce, tedy prarodicu, aktivne oslovovala otcovy damske navstevy s nabidkou vydelku v Irsku tim ze se vdaji. Nasledne matce prostrednictvim FB psala jm. ze ma dalsi holku, ale ze pro ni musi vyridit pas a OP, dokonce matku urgovala kdyz se stalo ze se nekolik dni neozvala a ve finale ji za to matka jeste chvalila. Take matce chodila za otcem kupovat travu, take reseno prostrednictvim FB chatu a to dokonce i s fotkama pytliku s hulenim a nasledne *reklamace* matky, ze ji tata za stovku dal nejak malo a ze ma za nim jeste jit aby tam prihodil jeste alespon na jointa.....

- kontaktoval jsem OSPOD (hned) ktery to vyresil nejakym bububu a vec ani neoznamil PCR. Proto mi prijde usmevne, ze PCR kvuli fotce na FB OSPOD kontaktoval....
snad jsem odpovedel na vse
Petr77
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Petr77 »

Dle zkušeností mohu predikovat, jak celá záležitost dopadne. OSPOD jde VŽDY na ruku matce. Tam dokáží vymyslet i formulaci: "Doporučujeme dítě svěřit do péče matky, protože soustavná péče o dítě ji pomůže zbavit se drogové a alkoholové závislosti". Soud uzná Vaše otcovství a na základě toho Vám stanoví alimenty. Dítě zůstane v péči matky (nebo jejího manžela) a Vy budete mít stanovený styk 1,5 dne jednou za 14 dní, který matka nebude dodržovat a ODPOD ani soud to nebude řešit.
audioalchemist
Nováček fóra

Podle dosavadniho vyvoje budu otcem biologickym (ne matrikovym) teda mozna jednou ....v tom je trochu rozdil od otce matrikoveho. Pokud nepolevim, styk se treba podari rozsirit. Kdyz budu mit k dceri dosti blizko, treba budu mit stesti a dosahnu toho, co bych si moc pral a to je se na jeji vychove podilet stejnym dilem jako matka... take co se tyce nejakeho vzdavani - nad tim vubec nepremyslim, protoze realne je mozne, ze dojde k nejakym prehmatum na strane matky a v takovem pripade tady pro dceru musim byt ja....
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

audioalchemist píše: 26 pro 2020 18:11 - kontaktoval jsem OSPOD (hned) ktery to vyresil nejakym bububu a vec ani neoznamil PCR. Proto mi prijde usmevne, ze PCR kvuli fotce na FB OSPOD kontaktoval....
Pokud je to tak jak pises, vcetne zdokumentovane komunikace dcery s matkou (fotky pytlicku travy, atp), je to jasny § 201, Ohrožování výchovy dítěte. Ve 13-ti se mi to zda fakt od matky silne kafe. Jak je to dlouho, co jsi ospod oslovil, a nic? V trakovem pripade bych oznameni na PCR podal sam, a pokud bych s konanim OSPOD spokojeny nebyl, podal bych i na nej stiznost pro necinnost, a upozornoval na to. Takove silne veci ve spisu fakt byt musi, a ospod by to mel resit razantne (kdyz to po nem nekdo chce, a upozorni ho na to).
audioalchemist píše: 27 pro 2020 10:21 Podle dosavadniho vyvoje budu otcem biologickym (ne matrikovym) teda mozna jednou ....v tom je trochu rozdil od otce matrikoveho.
Nejsem na tohle odbornik, ale myslel jsem, ze jakmile budes uznan otcem biologickym, musis byt zapsany i do RL? + samozrejme z toho prameni vyzivovaci povinnost.
audioalchemist píše: 27 pro 2020 10:21 Kdyz budu mit k dceri dosti blizko, treba budu mit stesti a dosahnu toho, co bych si moc pral a to je se na jeji vychove podilet stejnym dilem jako matka.
Pokud to nevzda a nedovoli sama matka, tak je ta sance temer nemeritelna. Dostanes nadeleny styk v radu dnu/14, kdyz budes mit stesti tak 3-4, ale tipuju ze na zacatek 1 + odpoledne, a jeste mozna prechodne s asistenci.
audioalchemist
Nováček fóra

Prave mas v nasem pravu dva statusy. Matrikovy a biol otec, coz je moznost pro nekoho kdo je ve stejne situaci jako jsem ted ja. Zmeny v RL se delaji jen nekdy a k tomu aby tomu bylo i v mem pripade je k tomu zapotrebi vule matky a jeji navrh na popreni otc. coz v tuto chvili nelze ocekavat, proto ta cesta biol. otc. Mas v pripade ze se potvrdi ze jsi biol otec narok na styk ale nemas zadne prava ani povinnosti vuci diteti ////je to dost hloupe ale lepsi nez nic pro zacatek///// s tim ze matrikovy otec by prozatim zustal stejny a samosebou i povinnost platit vyzivne. Ja bych te zmeny v RL samozrejme rad dosahl ale to bohuzel neni momentalne to co hori. Rad bych se co nejdrive domohl styku //alespon nejakeho///abych nebyl pro malou uplne cizi clovek. Casem pak treba pujde neco udelat i dal. ja doufam ze ano.
HIPO
Stálice fóra

Příspěvek od HIPO »

Možná by sis měl víc přečíst trable zdejších tatínků, a hlavně jim začít věřit. Představujes si to klasický chlapsky s tím stykem. Pokud matka nechce, dítě naprogramuje tak, se k tobě bude na styk chodit za trest. Jaký asi bude vztah dítěte k člověku, ke kterému chodí za trest?
Sundej růžové brýle a nech to zavčas plavat.
HIPO
Stálice fóra

Příspěvek od HIPO »

Ještě k tomu odspodu....
Já bych komunikaci s ospodem přeposílal na soud.
Normálně na každý papír co jde odemne napsat rozdělovník, 1x OSPOD, 1x soud. Ať to OSPOD vidí.
A ano, je normální, že OSPOD řekne něco tobě, u soudu nebo zcela jinýho. Kvůli tomu je potřeba, aby sis nahrával každé jednání.
Odpovědět