Režim před rozsudkem

Odpovědět
HIPO
Stálice fóra

Re: Režim před rozsudkem

Příspěvek od HIPO »

Celou dobu se snažíš, abys nebyl před dětmi za toho zlého.

A víš kým teď jsi? V očích těch dětí? Tím nejhoším, zlým člověkem. Neber to ve zlým, jen konstatování.

Starší má hrůzu z toho, že by za tebou měl jít. Aktuálně je z té situace rozervaný. Nechce zklamat matku - tzv. primární pečovatelku, na které je existenčně závislý.
Bohužel, tys nechal volné ruce matce, aby se stala pro dítě tou primární pečující osobou, na které se dítě cítí být existenčně závislé a tudíž se jí podřídí, aby soužití s ní přežilo.
Ukázkový příklad z učebnic.

Další střídání bude obdobné. Ale už o to horší, protože ten starší si bude přát k tobě jít, ale bude mít hrozný strach z toho, že tě minule zklamal. Aby se vyhnul konfrontaci s tebou, tak opět bude tvrdit, že k tobě nechce.
A další střídání? To už klukovi bude jedno, už to budou 2 měsíce, co tě naposledy viděl, už mu to bude jedno.On totiž chce mít hlavně klid a nechce se rozhodovat, komu z rodičů vyhoví. On už bude rozhodnutý.

A mladší? Ten těžko říct. Třeba se matčina pozornost zaměřuje jen na to starší dítě. To jsem v rodině zažil, že starší dítě bylo zmanipulované až na úroveň obvinění z sexuálního obtěžování.
Přitom mladší nic, s otcem pohodový vztah, nikdy ho neodmítalo, s otcem se probíhal vpohodě.

Jedinná varianta - teď je čas, jestli ti jde o děti, abys udělal to, čemu se celou dobu vyhýbal.
Nastěhuj se zpět, ať to stojí co to stojí.
Musíš prostě udělat něco, co je v téhle šachové partii nečekané a čím zastavíš útok protivníka.

Jak vidíš, tvá dobrá duše, citlivý přístup, snaha ochránit děti před hádkami rodičů vede jednosměrkou. Míříš směrem k zavrženému otci, který sice vyhrál u soudu střídavku, ale v reálném životě se TEĎ UŽ nebude s dětmi ani stýkat.
Podle mě nemáš už vůbec co ztratit. Otázka je, pokud by to mělo končit fyzickým násilám, jestli není lepší na děti zapomenout, než se nechat zavřít. To si musí každý srovnat sám v sobě.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

HIPO píše: 29 bře 2021 14:16….Starší má hrůzu z toho, že by za tebou měl jít. Aktuálně je z té situace rozervaný. Nechce zklamat matku - tzv. primární pečovatelku, na které je existenčně závislý.
Bohužel, tys nechal volné ruce matce, aby se stala pro dítě tou primární pečující osobou, na které se dítě cítí být existenčně závislé a tudíž se jí podřídí, aby soužití s ní přežilo.
Ukázkový příklad z učebnic…...
Podle me bylo spravne starsiho proste popadnout a jit. Jdes se mnou a hotovo - protoze soud a je to tak spravne.
On by se po par hodinach u tebe srovnal, a za pul dne by se s tebou uz smal a normalne fungoval. Hlavne - matka by videla ze tudy moc cesta nevede, on by videl ze se matce nepodridis, ze ti na nem zalezi, a take ho FAKT HODNE chces u sebe mit.

Osobne jsem to udelal nekolikrat (2-3?) … bohuzel jsem s tim prisel pozde, "vlada" matky byla uz zakorenena jak v detech, tak tuto linii jel i soud i znalec, ackoli role a nasledky popsal celkem dobre. Popadnuti a odneseni vzdy probehlo tak jak jsem popsal - prekvapeni, krik.. a za chvili mimo dohled matky uz normalni rozhovor, smich ... Nasledne v prubehu let deti i nekolikrat prisly s tim ze u me chteji byt vic (matka vzapeti zavrhla a vydesila je tak ze si to radeji "uz nepamatovaly", ackoli jsme o tom mluvili mesice), a take ze u me byt nechteji, chteji byt min (velice durazne jsem vzdy odmitl, ze to i tak je malo). Takhle to probihalo cca 10 let, a abych se priznal, uz nemam silu na vymysly matky, deti jsou celkem velke .. co jsem jim ze sveho zivota mel moznost ukazat a dat jim jsem jim dal, doufam ze jim to neco prinese, doufam ze se nad tim jak vse bylo jednou zamysli .. ale jestli ne - clovek nema svuj zivot obetovat pouze detem. Do te role se stavi ex - obetovala se (a obetuje) pro deti …..

S timhle podrizenim matce to bude jen horsi a horsi - jak psal HIPO, starsi asi nebude chtit ani priste, bude se opet bat matky + se k tomu pride strach co ty na to ze minule nesel … K tomu se treba pride za chvili i mladsi, prece jen maji k sobe jako sourozenci blizko, a bude pro nej snazsi zaclenit se do "koalice" matka-bracha, nez se snazit klickovat mimo.

Stale si myslim, ze s vyrovnanou rodicovskou roli a bezici stridavkou je mozne takovou matku "ustat".
Pokud nebude stridavka fakticky probihat a pravni ramec nebude SP, asi nelze po letech ocekavat nic jineho nez ruzne silny SZR. Proste ta moc matky, kdyz deti citi ze ona rozhoduje a podle ni to je, je neuveritelne ohromna, a kapka i do kamene diru udela … Takze kdyz matka neprestane vysirat, nebude sp, deti driv nebo pozdeji jako obrannou reakci otce zacnou odmitat … a ze "casem" se to srovna? Oblibena a nesmyslna mantra ospod, soudkyn …. Ze se treba jakz-takz narovna jejich vztah s otcem az budou samy mit deti? Az se sami rozvedou a projdou necim podobnym?

S tim jak se to u tebe vyviji, o SP na odvolacce prijdes. Vzdyt se podivej zvenku, jak to vypada .. "je pravda ze k vam odmitnul syn jit?" "ano ale...." "takze u vas byt nechce?" "ano ale matka…" "Presto chcete SP?" "no ja doufam ze pak uz chtit bude …." :(

Kdybys ho popadl, reknes "matka branila, nepripravila deti na predani … Jak uz jsem rikal, ma sklony k ovlivnovani deti a ocernovani otce.. presto jsme si s detmi uzili super tyden, a oba se tesili na priste… a priste uz problem nenastal" a soud jasne vidi, kde problem je, a ze ti na detech zalezi a za SP si stale pujdes dej se co dej. S pristupem co mas soud (ale jen kdyz bude chtit a bude tomu nakloneny) sice uvidi ze matka vysira, ale bude si rikat jestli neni lepsi detem "doprat klid" u vysiraci matky, nez je s nejistym vysledkem "nutit" do SP, kdyz otec se (jak vidno) s tim ze u nej nejsou nakonec prakticky nejak smiri.
siux
Stálice fóra

Příspěvek od siux »

Mladší syn je se mnou. Říká, že je rád, že tam brácha zůstal, prý je na něj zlý. Tomu věřím, i podle psycholožky je to důsledek nenastavení hranic ochranitelskou matkou v útlém věku.

Přijel OSPOD, zastihli mě s malým na kole a poprvé po 2 letech s ním mluvili. Proběhlo to na jedničku. Předtím byli u matky. Kluk je mě nechce, ale neumí říct proč. Ospod to vyhodnotil jako manipulaci matky.

Žádám PO předání obou dětí otci. Cestu stěhování zpět zvažuju, ale nevím, jak to provést fyzicky. Aby se to papírově nepodělalo ještě víc. Navíc pravděpodobně matka uteče ke svým rodičům a já budu na ty marné předávky jezdit 130km a budu stát před cizím panelákem místo vlastním domem, kam pořád teoreticky aspoň trochu můžu.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

siux píše: 29 bře 2021 15:50 Mladší syn je se mnou....
.... Ospod to vyhodnotil jako manipulaci matky....
To je v tehle konstelaci bohuzel jen otazka casu. Pokud by soud nakonec sveril deti matce, nevydrzi to.

Ani si nedokazes predstavit jake stesti na ospod + soud dosud mas .... tohle zni takrka jako scifi
HIPO
Stálice fóra

Příspěvek od HIPO »

-stěhování matky: Rozboř jÍ (ehm, teda hlavně SOBĚ) tu představu, že útěkem se tě zbaví, že tě tímto může vydírat. Stačí, když se před mladým zmíníš, že hledáš v tom stejným městě domeček, abyste mohli být všichni spolu, až se máma odstěhuje. Doplň to společným posezením u mapy.cz a koukněte, kde babička bydlí. Syn to předá spolehlivě matce.

Také jsem teď bořil podobnou představu. Měl jsi vidět ten kyselý ksicht, když jsem jí do očí popisoval, že si hledám dům tam kde ona, že to bude super, budeme na té malé vesnici žít spolu s jejím novým přítelem, budeme chodit na místní akce, potkávat se tam.... :lol:
Akorát já to teda myslím smrtelně vážně.

-jak bylo psáno výše, někdy je lépe dítě přinutit poslouchat i za cenu, že ho rodič chytne za ruku. Případně jít na to psychologicky: Pepíčku, ty přece víš, že když ke mně nepůjdeš, tak z toho bude mít maminka problémy, dostane určitě pokutu, možná půjde i do vězení...

-bydliště - děti obrovsky lpí na místě, kde vyrůstají, kde bydlí. To že je matka případně odtáhne do paneláku, to nic nezmění na tom, že ještě rok dva budou mít děti zafixované, že jejich opravdový domov je v tom domečku. Kdykoliv se do něj dostanou, budou opět jako "doma". To může být pro tebe výhoda, nechat ji utéct, pak děti brát domů.
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 »

Cenny postreh, jasna rada a trefa do cerneho.
Samozrejme davat matce najevo (bez ohledu na realitu) ze otec klidne a s usmevem a rad prestehuje sve bydliste do noveho bydliste kam matka decka odvlece proti vuli otce.
BTW dnes je to skoro jedno kde kancelarska krysa pracuje a sedi, pripojeni k internetu je burt jestli sedis v Praze, Liberci, nebo v Dolni Lhote.
Tomuhle hloupymu ostychu se za detma stehovat ten Covid napomohl do hrobu, takhle na home office sedi 50% chlapu 8-)
Jinak Siuxi asi uz chapes ze mame prakticky ve vsem co ti zde predpovidame velmi dobry odhad?
Aby ses sam posunul lidsky vpred musis sam napsat a nahlednout sve chyby a pochopit sam ze to delas spatne, zatim jsi dokonale zalezly do sve ulity a kanony napravo, kanony nalevo a lezes do udoli smrti jako Jim Hacker ze serialu Jiste pane ministre. :evil:
barcod
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od barcod »

Tak tak, musis byt lisak jako sir Humphrey,
pokud se v techto praktikach bude pokracovat, privodi se priskrceni veskerych komunikacnich kanalu dite-otec a muze dokonce kulminovat do stavu rozvinute defensivni atrofie a nezvratne takticke paralyzy, coz muze vyustit ve faktickou nemoznost promyslene a koordinovane konat v dalsich krocich opatrovnickeho rizeni.
siux
Stálice fóra

Příspěvek od siux »

Ohledně stěhování se za matkou, myslím, že by jí to nevadilo. Ostatně před rokem a půl to na mediaci sama navrhovala - ona má problém najít práci, takže by se i s dětmi stěhovala po republice, jak by se jí zrovna hodilo a já jako ajťák můžu dělat odkudkoliv, takže se budu stěhovat pořád za nimi (a děti si brát na víkend, případně když ona bude potřebovat hlídání - to už neřekla, ale bylo to tak myšleno).

Já ale chci zůstat tam kde jsem, mám tu veškeré zázemí a hlavně rodiče (pár km odsud), bez jejichž pomoci bych péči o děti zvládal o dost hůř. Ostatně to je hlavní motivace jejího stěhování - připravit mě o blízkost mých rodičů, dostat se blízko svým rodičům a hodit jim děcka na hlavu, nechat se od nich živit, atd. Ostatně u prvního soudu řekla, že nemá žádné příjmy a žije jen z alimentů, co jsem jí tehdy dobrovolně posílal a rodiče jí vozí jídlo (130 km).

Aktuální situace je taková, že OSPOD sepsal zprávu ze sociální šetření. Matce to dost nandali, popisují zmanipulované dítě, které opakuje slova matky a neví proč, a nespolupráci s nimi (v den, kdy měla předat děti, byla plánovaná schůzka na OSPODu, ona se omluvila a přitom ji zastihli, jak se fláká doma). Potkali i mě s mladším synem a to je óda na dokonalého otce (výlet s klukem na kole, dítě šťastné, "nezl. se tulil k otci, samovolně ho chytil za ruku, na kterou dal pusu").

Během týdne proběhl ještě jeden pokus o převzetí staršího syna za účasti specializované agentury, která to zdokumentovala. Naopak matka mailem vyhrožovala, že si ve středu přijde pro mladšího syna, tak jsme radši 2 noci spali na bezpečném místě mimo můj byt.

Kluk je šťastný, má spoustu zážitků a domů dostane fotoknihu z tohoto týdne. Ale občas řekne něco, z čeho je patrné, že manipulovala i jeho ("tati, soud rozhodl špatně").

Další postup bude návrh na výkon rozhodnutí, ale tam jsem byl varován, že většinou dávají několik varování a pak malou pokutu. Naše soudkyně je ale střelec a sází to tam pocitově, i v rozporu s judikaturou, tak uvidíme. Taky se chystá návrh na PO svěření dětí otci a matce rozšířený styk. Odvolání proti rozsudku v tomto duchu (matka je špatný rodič, manipuluje děti) už je podané.

Nápady na vtrhnutí do domu jsou zajímavé, ale jak jsem psal, není jak je realizovat. Matka dlouhodobě předává systémem "přetlaková komora", kdy zamkne branku, vypustí děti na dvorek, zamkne dům a děti odemknou branku. Teď když na dvorek poslala jen toho mladšího, šance popadnout staršího byla nulová.
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 »

A ty nemas klice od sveho baraku? Volal bych zamecnika a vymenil zamky.
Opravdu nevidim jinou variantu nez se vratit zpatky do baraku.
Matka pravdepodobne zkusi nevydat i druhe decko, vyzkousi si ze to funguje a ze ji to projde.
V Tve situaci uz to fakt na SP nevypada, vidim to na VP matky a syndrom zavrzeneho otce.
Energie dal platis, matku jsi neodpojil?
PS: Pokud je pravda co pises usiluj o VP otce + asistovany styk s matkou, SP neni mozna, matka je militantni už hodne.

BTW ted nedavno zemrel na rakovinu Ondřej Höppner, herecka Jiresova decko zmanipulovala a decko tim zahnala do exekuci a bylo to v bulvarnich mediich hodne propirano: https://www.idnes.cz/revue/spolecnost/i ... lidicky_nh

Neznam jak to soud exekucne narizuje, ale exekuce decek je tvoje cesta do ktere se sam nechavas zatlacit.
Odpovědět