Za co lze udělit napomenutí matce nezletilého

Odpovědět
Cess
Nováček fóra

Za co lze udělit napomenutí matce nezletilého

Příspěvek od Cess » 13 led 2017 01:06

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda lze udělit napomenutí matce mého syna za to, že přestože již byla soudem několikrát poučena o tom, že je její povinností mě informovat o synovi ona toto vůbec nečiní. Když se jí zeptám, tak mi vůbec neodpoví nebo mi řekne, že mi do toho nic není. Matka má již jedno napomenutí od soudu, za nedodržení rozsudku, na základě toho se pak se synem odstěhovala 250 km daleko, zatím syn chodí do školky, tak ho tu mám dle rozsudku od středy do neděle a prázdniny máme na půl. Dosud jsme si vše zjišťoval telefonicky. Matka totiž nesděluje vůbec nic. Když je syn nemocný, tak se mu hned vše dá na průdušky. Nyní jsem se až po 2 letech dozvěděl, že v případě, že by se dusil, tak má od lékařky napsaný čípky. To jsem ovšem vůbec nevěděl, nikdy si je nepřivezl s sebou. Nyní matka zašla až tak daleko, že vystartovala na paní ředitelku ve školce a řekla jí, že si nepřeje, aby mi sdělovala informace o synovi, zakázala jim tam i aby mi poslala vánoční fotky syna. Ředitelka mi tedy sdělila, že mi bude informace nyní již sdělovat pouze písemně dopisem nebo osobně. Asi před půl rokem se matka se synem ve městě přestěhovaly a dosud mi matka nebyla schopná sdělit adresu - předáváme si syna na půl cesty - také dáno rozsudkem. Při předání má neustále hysterické výstupy. Matka již jedno napomenutí má, ale to bylo za porušování rozsudku. Tak jsem se chtěl zeptat, zda může udělit soud za výše uvedené chování matky jí další napomenutí. S OSPOD vše samozřejmě řeším, ale tam vždy zavolám, paní si mě vyslechne a k nápravě ze strany matky nedojde. Přijde mi, že už jí ani nevolají, že je stížnostmi otravuji. Vše mohu dokázat výpisem z SMS zpráv, je to nahlášeno na OSPOD a rozhovory např. s paní ředitelkou mám nahrané.

Děkuji za odpovědi

forU
Stálice fóra

Re: Za co lze udělit napomenutí matce nezletilého

Příspěvek od forU » 13 led 2017 14:32

A proti přestěhování 250 km jste něco udělal nebo se s tím jen smířil? Soudem to asi prošlo, takže pozdě bycha honit. Pokud to takto půjde dál, s nástupem dítěte do školy přijde omezení styku. OK?
Ohledně napomínání - považuji za blbost - informace si obstarejte jinak. Ředitelka vám je poskytne, totéž lze domluvit s lékařkou. Samozřejmě se lze domáhat dalšího napomenutí, ale efekt bude s největší pravděpodobností nula. Mělo by to smysl tehdy, pokud byste se domáhal změny výchovného prostředí, tak si předtím pokusit vybudovat nějakou důkazní oporu v závadném jednání matky, ale neinformování bude jen drobný argument. Větší argument by bylo opakované nepředávání dítěte.
Pokud nemáte po znaleckých posudcích, i chování matky při předávání by bylo dobré pro budoucího znalce zaznamenat.
Holky 9 a 11 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 13 led 2017 14:40

forU píše:....Ohledně napomínání - považuji za blbost - informace si obstarejte jinak....
Taky tak. Skolkove dite je dost velke na to, aby vetsinu dulezitych informaci samo vedelo, a bude to cim dal lepsi. Honit matku za to ze nedava informace je kravina, potrebne info si Otec sam obstara. Pokud informace davat proste nechce (a komunikovat, protoze se ji nekomunikace hodi jako zaminka proti SP ), jejich "vymahani" bude jen dalsi zbytecny boj a zdroj konfliktu. Smir se s tim.

Cess
Nováček fóra

Příspěvek od Cess » 13 led 2017 15:28

forU: "A proti přestěhování 250 km jste něco udělal nebo se s tím jen smířil? Soudem to asi prošlo, takže pozdě bycha honit. Pokud to takto půjde dál, s nástupem dítěte do školy přijde omezení styku. OK?" Matka se přestěhovala ze dne na den a na OSPOD mi řekli, že se může přestěhovat kam chce a v tu dobu jsem nechtěl dělat zle. Myslel jsem si, že se matka zklidní, když dosáhla svého, ale opak je pravdou. Stále vyvolává konflikty, před synem mi sprostě nadává a dělá naschvály stále, tak se chci bránit alespoň takhle, už se vše zase nahromadilo a jejího chování mám plné zuby. Teď už tedy vím, že to byla chyba ustoupit, ale jak říkáte, pozdě..... O tom, že bych zažádal o to mít syna v péči jsem uvažoval. V minulosti jsem žádal o střídavku do doby než půjde syn do školy, ale díky vzdálenosti a tomu, že s tím matka nesouhlasila mi to neprošlo. Psychologický posudek na syna byl takový, že by střídavou péči chtěl a byla by pro něj vhodná, kdyby právě nebyly ty dvě zásadní podmínky. Matka se snaží mě od syna úplně odříznout. Po tom první napomenutí byl z její strany alespoň chvíli klid.

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 13 led 2017 16:19

a tu lež ospodbáby máte nahranou? - náhrada škody způsobené nesprávnou radou.
Vzdálenost a nesouhlas matky není důvodem pro vyloučení střídavé péče, zejména u předškoláka. I tady se dalo bránit lépe.
Holky 9 a 11 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 13 led 2017 16:44

Cess píše:...Psychologický posudek na syna byl takový, že by střídavou péči chtěl a byla by pro něj vhodná, kdyby právě nebyly ty dvě zásadní podmínky....
Uaaa, vecna skoda nechat tohle projit bez odvolani a ustavniho soudu :(. Pozde bycha honiti, ted s tim nadelas neco tezko.
Co syn, stale by SP chtel? Pokud ano, videl bych jako cestu prestehovat se do nynejsiho bydliste matky, a hned podat novou upravu pece.
Opet varovani pro vsechny tatinky - cesta "..nechtel jsem delat zle...", pokud +- vyrovnane nepecujete, je cesta do pekel. V 99% bude vase pece nadale omezovana a matka "delat zle" neprestane, soud nasledne vase vylouceni z vychovy posveti a ukase matce a dalsim matkam, ze to je cesta spravna.

PabloRadegast
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od PabloRadegast » 13 led 2017 17:35

tulen2 píše:
Cess píše:...Psychologický posudek na syna byl takový, že by střídavou péči chtěl a byla by pro něj vhodná, kdyby právě nebyly ty dvě zásadní podmínky....
Uaaa, vecna skoda nechat tohle projit bez odvolani a ustavniho soudu :(. Pozde bycha honiti, ted s tim nadelas neco tezko.
Co syn, stale by SP chtel? Pokud ano, videl bych jako cestu prestehovat se do nynejsiho bydliste matky, a hned podat novou upravu pece.
Opet varovani pro vsechny tatinky - cesta "..nechtel jsem delat zle...", pokud +- vyrovnane nepecujete, je cesta do pekel. V 99% bude vase pece nadale omezovana a matka "delat zle" neprestane, soud nasledne vase vylouceni z vychovy posveti a ukase matce a dalsim matkam, ze to je cesta spravna.
Moje řeč. Manželka (ještě nejsme rozvedení) to taky občas zkouší, resp. zkoušela. Už 10 měsíců se střídáme v péči o dcerky a občas to bylo psychicky hodně náročné. Každou mojí vstřícnost manželka vzápětí vyhodnotila jako mojí slabost a když jsem jí ustoupil, tak to brala jako samozřejmost. Za žádnou cenu jsem jí ale neustupoval v mém podílu na výchově dcer a striktně jsem si hlídal, aby manželka nesnižovala můj čas s dcerami. Postupem času, kdy si holky na to střídání zvykly a měl jsem u nich oporu, že to tak chtějí, jsem manželce přestal za každou cenu ustupovat ve všem, jenom abych si ji nenasral a ona pak nezačla dělat problémy se střídáním. Z počátku se jí to nelíbilo a byly i hádky před holkama, nenávistné maily, žalování na mě na OSPODu, ale pak se to zklidnilo.
Dalším porodem bylo, když jsem po půlročním boji dotlačil manželku k sepsání dohody před OSPODem o pravidelném režimu, akceptování druhého rodiče a dohodě na jasných pravidlech (protože do té doby to bylo v intervalu cca. 3-2-4-2-2-3 dny a to ještě proto, že to tak navrhla manželka a když jsem chtěl udělat jakoukoliv změnu, tak už byl problém, protože jsem její původní návrh odsouhlasil (jenom, abych měl možnost střídání se v péči), takže žádné změny!). Musím zaťukat, že mi v tom částečně pomohla pí. OSPODová, která zatlačila na manželku, že střídání v intervalu co 3 dny opravdu není pro děti vhodné a jestli jí tím vlastně chce říct, že je jí práce přednější než děti, když se nechce točit v týdenním intervalu. Manželka tehdy poznala, že tudy cesta asi nevede a do 3 týdnu byla dohoda.
Toto se odehrálo před 3,5 měsíci a od té doby se to velmi zklidnilo, i když pořád ještě není konec. Teď řešíme mediaci, protože to vypadá, že se manželka chce domluvit na SP, ale má neakceptovatelné požadavky stran výživného na holky a dělení majetku. Manželka na mě ještě podala žalobu o výživné pro ní do doby rozvodu, které kdybych akceptoval, tak by mi zůstavalo na měsíc pro mě a holky (půl měsíce) jenom cca. 3.500 Kč. Takže teď to řešíme s mediátorem a uvidíme, kam se dohrabeme.
Každopádně jsem tímto mým citovým výlevem chtěl říct, že je občas dobré manželce ustoupit, aby byl klid, ale v žádném případě se to NESMÍ týkat podílu na péči o dítě. V tomto NIKDY neustupovat, stát si za tím a bojovat o to. Pokud jednou ustoupíte, aby byl klid, manželka to vyhodnotí jako vaší slabost a samozřejmost a pak už budete muset ustupovat pořád. Manželka pak bude salámovou metodou pořád omezovat váš podíl na výchově, až si na to dítě i vy zvyknete a pak už je pozdě. Naopak se většinou vyplatí v důležitých a zásadních věcech (podíl na výchově, zápis do školky/školy, změna pediatra, přestěhování apod.) neustoupit za žádnou cenu, tlačit na OSPOD a manželce dát jasně najevo, že takto ne. Chvíli bude peklo, ale ono se to zklidní a pak bude klid.

Cess
Nováček fóra

Příspěvek od Cess » 16 led 2017 22:17

Děkuji za odpovědi a za názory!! Přesně, poučení pro další táty, bojovat hned a nejlépe dosáhnout zákazu, aby se matka mohla odstěhovat! Já vím, že bylo špatné nechat tohle bez odvolání, ale když bych se odvolal, tak to by zase bylo nejméně půl roku jednání a za půl roku by syn nastupoval do školy.... Nedovedu si moc představit, že by měl dvě školy, podle mě by to pro něj bylo hrozně náročný.... Ale jak jsem řekl, děkuji moc rady a doufám, že to nějakému tátovi pomůže až se bude rozmýšlet, zda jednat hned nebo nedělat zle....

Odpovědět