nahrávat či nenahrávat?

Odpovědět
Pseudonym
Uživatel(ka) fóra

nahrávat či nenahrávat?

Příspěvek od Pseudonym » 02 bře 2017 11:58

Dobrý den, zanedlouho mě čeká první setkání s českou rozvodovou mašinérií, konkrétně OSPODem, a mimo jiné řeším i následující dilema. Poradíte?

1) NENAHRÁVAT: (+) nebudu tím prvním, kdo zaseje do jednání semínko nedůvěry (-) nebudu mít od začátku zdokumentovaný průběh jednání
2a) NAHRÁVAT SKRYTĚ: (+) nikdo se to nemusí dozvědět (-) asi to nebudu moci kdekoli použít
2b) NAHRÁVAT ZREJMĚ (předem se zeptám a telefon položím na stůl): (+) budu to mít k dispozici i s případným souhlasem (-) možná to nebude povoleno, budu za podezřelého a nebudu mít nic

Předem díky za sdílení zkušeností.

Jurka
Uživatel(ka) fóra

Re: nahrávat či nenahrávat?

Příspěvek od Jurka » 02 bře 2017 12:16

Za sebe bych doporučil tajně nahrávat, když řekneš, že chceš nahrávat, bude pracovnice ostražitá a neřekne ti pravdu jak se k celé věci staví. Vezmi v potaz, že těmto babám nejde o zájem dětí, ale pouze o zájem matek. Čas tě poučí, neboj.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 02 bře 2017 14:49

Nahravat urcite, skryte.
Protoze ani zrejmou nahravku nikde nebudes moci pouzit (tedy, budes ji moci pouzit stejne jako skrytou, pouze k pripadne stiznosti, medializaci, atp, a bude mit stejnou vahu - tedy minimalni).
Ale pri otevrenem nahravani si da ospoda co neni naklonena SP sakra pozor, aby postupovala "de iure", a stejne moznost sp bojkotovala jak jen bude mozne.
A ani kdyz se zacnou zapletat do svych lzi, nerikat "ale ja to mam nahrane" .. to si nechat opravdu az na dobu kdy pripadne budu psat stiznosti a chtit ospod vymenit, kdyz nebude slusne fungovat.
ALE - to nejdulezitejsi je protokolace. Co neni ve spisu na papire, jako by nebylo. Never nicemu, co ti reknou ustne.

Pseudonym
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Pseudonym » 03 bře 2017 13:13

Ok, díky za rady a upozornění. My už vlastně SP de facto půl roku bez větších problémů praktikujeme. Teď už jde "jen" o to, aby nám to aparát potvrdil. Jsem zvědavý.

DavidTT
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od DavidTT » 07 bře 2017 13:32

Údajně lze nahrávat příchozí hovory bez upozornění a pak se dají tyto nahrávky i použít - ovšem co je na tom pravdy netuším, mám to od známého a ten od svého právníka.

Pokud jde o jejich použití u soudu, žádná soudkyně se v množství důkazů, jaké musí řešit, nebude takovou nahrávkou zabývat, půjde-li o méně významnou informaci. Pokud ovšem nahrávka bude obsahovat podstatné výhrůžky druhé strany, pak bych ji soudu předal. Sice bude možná nahrávka shledána jako nezákonná, ale soudkyně ji už jednou uslyší a z hlavy ji nevymaže.

Jinak se přikloním k tomu, co napsal výše tulen2, důležitý je protokol, nevěřit ničemu, co se řekne - ověřeno osobní zkušeností.

PepazDepa
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od PepazDepa » 08 bře 2017 10:08

Myslím, že použití nahrávky není zas až takový problém. Pokud při jednání s OSPOD padne něco nepatřičného, co by měl soud vědět, tak to určitě napsat soudu (případně přiložit přepis rozhovoru). Pokud bude zástupce OSPOD u soudního jednání tvrdit, že to není pravda, tak lze na něj podat trestní oznámení a tam se na existenci nahrávky odvolat...

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 09 bře 2017 13:51

PepazDepa píše:... tak to určitě napsat soudu (případně přiložit přepis rozhovoru)......
Je naivni chtit ve sporu o vychovu deti predkladat "dukazy", a jeste navic nahravky. Tohle se otoci pouze proti otci.
Nahravani ospodu slouzi na 2 veci
- na to abych si to poslechl v klidu, znova popremyslel co vlastne ospod rika (jestli ve skutecnosti nerika neco jineho nez slysim), jak reaguju ja, co se reklo a co je zapsane.
- na pripadnou stiznost na ospod a pozadovani jeho vymeny, vcetne pripadneho trestniho oznameni na pracovnice PRED zapocetim stani o peci. T.j. predtim, nez na stani ospod bez jakehokoli duvodu rekne "dite matce, otci styk", protoze to tak tahle konkretni pracovnice dela vzdy a stejne i (ne)jedna predtim.

Takze kdyz ospod jedna velice genderove nevyvazene, odmita cinnost i pres otcovu (protokolovanou) snahu o narizeni mediace, poradny, pripadove conference, odmita protokolovat to co zaznelo, a je jasne ze u soudu by rekl "dite matce", je treba stezovat si po nejakem tom nakupeni jasnych pochybeni vedouci ospodu, s pozadavkem vymeny pracovnice. Nahravky stale nevytahovat. Pokud vedouci veci co zaznely a co se dely popre, a odmitne pracovnici vymenit, stiznost opakovat, priznat existence nahravek, a pozadovat pro ztratu duvery vymenu celeho ospodu, stiznost eskalovat na zrizovatele.
Pokud stale nic, podat pripadne TO (pokud je na co), eskalovat na ombudsmana (+opet kopie vedouci, zrizovatel).
Cilem je vymenit pracovnici za takovou, co neni apriori zaujata proti SP, a opravdu rodice povede (oba) k rozumne dohode.

ferko
Stálice fóra

Příspěvek od ferko » 10 bře 2017 18:22

zdravím

souhlasím s odpovědí - od tuleň2
mj nahrávat můžete i BEZ souhlasu , vždy na OSPOD nahrávejte !právě proto proč - výstižně to píše tuleň2

jednání mělo začít 900 , měl jsem budík začal mi zvonit 903 -omlouvám se vypnu ssi zvuk , vzal jsem tel do ruky zapnul nahrávání a položil ho na stůl...nikdo nikdy nic neřekl
mj co mi pomohlo , byla příprava na OSPOD ( mé poznámky ) a bílý velký papír - dělal jsem si poznámky , sem tam se podíval do mých poznámek( pozor at vám do nich nejde vidět )

Odpovědět