Stránka 1 z 1

Matka, jíž sebrali syna, nevedla ho k lásce k otci

Napsal: 17 bře 2017 02:49
od Kotletka
Dobrý den,

nemáte prosím někdo více informací k tomuto případu? Narazila jsem na něj, ale není v něm mnoho informací, dle kterých by se dalo hledat dál.

https://www.novinky.cz/domaci/432175-ro ... -roce.html

Re: Matka, jíž sebrali syna, nevedla ho k lásce k otci

Napsal: 17 bře 2017 15:06
od tulen2
Jsou v minulosti dalsi clanky k dohledani, myslim ze jsem nekde zahledl i neco z posudku ..

V podstate matka vedome podnecovala nenavist k otci, nepredavala ...

Ja osobne to necitim jako dobre. Rozhodne to tomuhle konkretnimu diteti uskodi, bude to horsi, nez kdyby se s tim otec smiril, a na kontakt s ditetem zcela rezignoval.


Je tady ale velike ALE -
Tento jeden exemplarni priklad muze zamezit mnoha dalsim, rodice, co by meli nutkani tohle vyvolavat, nepredavat, pestovat nenavist k druhemu, si uvedomi, jak by to mohlo skoncit, a budou se krotit. To muze byt celospolecensky pozitivni.

A zaroven muze rozvinout diskuzi jaktoze to mohlo zajit takhle daleko. Pokud by ospod uz na pocatku jasne a durazne informoval rodice, ze toho druheho nevyradi, ze je lespi se s tim smirit.... Pokud by soud hned na pocatku dal SP a durazne rodice informoval, at nezkouseji ani jeden zadne naschvaly ... Pokud by hned na zacatku naschvalu, hned po prvnich navrzich na vykon soud konal a dal SP, v pripad edalsich naschvalu hned peci druheho rodice ... Pak by to takhle daleko nedoslo, k takhle drasticky omezenenu styku jednoho, a tak poskozenym vztahum. Tady je jednoznacne na vine spatna prace konkretnich lidi na ospod a soudu.

Re: Matka, jíž sebrali syna, nevedla ho k lásce k otci

Napsal: 17 bře 2017 22:31
od Kotletka
"Jsou v minulosti dalsi clanky k dohledani, myslim ze jsem nekde zahledl i neco z posudku .."

Ok, to jsem napsala blbě:-D Nemáte zdroje a nemůžete na ně odkázat?

Podle toho, jak je to na Novinkách napsáno, to vypadá jako jasný případ soudní zlovůle. Proto se chci dostat k vyjádření druhé strany a myslela jsem, že zrovna tady by mohlo být povědomí.

Jinak odebrání dítěte je tak razantní krok, že mi přijde, že tam muselo být něco konkrétního a hrozného oproti tomu, co se píše v článku (dítě nereagovalo dobře na otce).

Re: Matka, jíž sebrali syna, nevedla ho k lásce k otci

Napsal: 18 bře 2017 08:27
od tulen2
Pokud chces jasne priklady soudni zlovule, muzes si projit spoustu rozsudku (nejen)tady. Pro me (a v souladu se zakonem) je jasne na odebrani ditete napr. opakovane nepredavani otci dle rozsudku. Bohuzel to dosud soudy nedelaly, proto se to tak rozsirilo.

Re: Matka, jíž sebrali syna, nevedla ho k lásce k otci

Napsal: 18 bře 2017 16:56
od forU
Zásadní problém je postoj Nejvyššího soudu, který řekl, že za jednou zmařený styk nelze nařídit náhradní (což mají pravdu, nelze zdvojit již uloženou povinnost, která nadále trvá - což však obecné soudy popírají právě díky dezinterpretaci tohoto stanoviska Nejvyššího soudu). ALE soudci si to vyloužili tak, že zmaření tolerují, jenže ono je možné vymáhat zmařený styk nikoliv nařízením náhradního, ale splnění původní povinnosti v náhradním termínu, což je zcela odlišná situace. Výkon rozhodnutí lze podávat opakovaně na to samé zmaření, dokud matka nesplní uloženou povinnost v náhradním termínu. Pokud ukládání pokut nepomůže, je výkon rozhodnutí exekucí.
Tohle je potřeba protáhnout přes Ústavní soud, už k tomu má nakročeno, když říká, že pokuta není sankcí za zmaření, ale donucovacím prostředkem. Ale to b), že tedy se lze domáhat opakovanou pokutou splnění jednoho a téhož zmaření až do splnění této povinnosti v náhradním termínu, to zatím ponechává interpretaci obecných soudů. Ono totiž je i tr. čin pak možné prokázat i opakovaným nesplněním jedné a téže povinnosti. Jenže to raději jdou po nezaplacení výživného (místo aby stejně jako u zmaření styku jen dali pokutu a původní povinnost už nevymáhali).

Re: Matka, jíž sebrali syna, nevedla ho k lásce k otci

Napsal: 18 bře 2017 18:20
od Hangman
prý to bylo úplně jinak, než uvedly novinky. Matka podle Marksové kluka psychicky týrala.
http://echo24.cz/a/iuxjS/matka-smi-syna ... BmmwEez.01

Re: Matka, jíž sebrali syna, nevedla ho k lásce k otci

Napsal: 18 bře 2017 22:04
od tulen2
Nojo, musel to celkove byt dost masakr. Kazdy vi, jak se soudy divaji na takove to "bezne nepredavani", a co s tim (ne)delaji.
Marksova se puvodne vyjadrovala uplne jinak. Doufam, ze diskuze pomuze par lidem pootevrit oci a nahlednout na stav opatrovnicke praxe v cr. Ale moc neverim v tenhle impus, naopak, asi bude spis snaha poukazovat na to ze prece tyhle pripady justice i ospod "umi" resit, podivejte, neni problem sverit otci ... holt v 95% to zajmem neni, co my s tim .. :).