Maření platného soudního rozhodnutí

Odpovědět
Josef40
Nováček fóra

Maření platného soudního rozhodnutí

Příspěvek od Josef40 » 24 bře 2017 21:24

Bývalá manželka se rozhodla za každou cenu zrušit fungující SP. Přesně po roce od pravomocného vynesení rozsudku o střídavé péči mi ze dne na den neumožňuje převzetí dcery dle platného rozsudku, vůbec nekomunikuje. Využívá nějakou brněnskou organizaci Magdalenium a dr. Fasurovou. Dceru (13) proti mě nyní velmi intenzivně manipuluje. Na soud podala návrh na svěření do svojí péče. Navrhuje v něm: pro mě minimální kontakt s dcerou (jen několik hodin za měsíc) a pro sebe nesmyslné několika tisícové výživné. Obrátil jsem se na OSPOD, ten jako obvykle nereaguje a kryje současné jen těžko pochopitelné chování matky. Prosím o radu jak mám v zájmu dcery nyní postupovat. Děkuji.

tulen2
Stálice fóra

Re: Maření platného soudního rozhodnutí

Příspěvek od tulen2 » 24 bře 2017 22:18

V cem ono vyuzivani zminene organizace spociva?
Co na to cele dcera? 13 let je obtizny pubertakovy vek :(
Rzohodne o tom s dcerou mluvit, ptat se ji na nazory, vysvetlovat.
Jak ono "neumoznuje prevzeti dcery", trinactilete, vypada? Co ji vyzvednout ze skoly?
Ospod PISEMNE vyzvat, aby vedl matku v zajmu ditete k dodrzovani pravomocneho rozsudku, na soud podat navrh na vykon rozhodnuti, domahat se pouceni matky. Hned pri pristi opet podat navrh c. 2, domahat se pokuty (i kdyz jeste navrh c.1 vyrizeny nebude) ...
Hodne stesti - tady vede cesta pres duslednost, a hlavne pres dceru, je potreba aby se ovlivnit nedala.
Prece neni mozne, aby pri probihajici SP matka dokazala, ze dcera najednou bude chtit byt u tatinka nekolik hodin mesicne?? To si nedokazu predstavit, nemel si s ni nejaky pubertakovy spor, ze by jen byla sprajcnuta a maminka si to jen rozdmychala a prizivila?

Josef40
Nováček fóra

Příspěvek od Josef40 » 10 čer 2017 22:44

Býv. manželka bohužel dál velmi intenzivně za podpory Magdalenia a zejména dr. Fasurové manipuluje s dcerou. Díky velké náhodě jsem zjistil, že dceru již téměř půl roku tajně, bez mého vědomí vláčí za nejrůznějšími psychoterapeuty a psychology spřátelenými s Magdaleniem. Dr. Fasurová těmto lékařům dokonce volá a připravuje býv. manželce půdu, tj. aby napsali posudek ve prospěch matky proti otci, aniž by otce někdy kontaktovali. Píše pro býv. manželku zprávy a podání k soudu, dokonce o mě napsala zprávu, aniž mě kdykoliv viděla. Býv. manželka za její pomoci vytvořila přes dosavadní střídavou péči u dcery opět SZR a nyní již poněkolikáté vyvolala další soudní jednání s cílem mě z výchovy dcery za každou cenu vyřadit. Bohužel i OSPOD mi neustále hází klacky pod nohy, je naprosto nečinný a kryje toto šílené počínání býv. manželky. Býv. manželka si dělá doslova co chce. Dceru mi bývalka buď předává opakovaně o 3 hodiny později než je stanoveno v dosud platném rozsudku a nebo vůbec. Prosím o radu, jak postupovat proti tomuto počínání býv. manželky a OSPODu (podal jsem stížnost). Děkuji.

Lukáš SS
Nováček fóra

Příspěvek od Lukáš SS » 11 čer 2017 14:27

Souhlasím s tulen2, při každém porušení podávat na soud návrh na výkon rozhodnutí a v době, kdy má být u tebe a není, si pro ní dojít třeba do školy....

Otec2016
Nováček fóra

Příspěvek od Otec2016 » 14 čer 2017 18:11

Zažil jsem něco podobného. Papír od soudu Ti nepomůže, když neuděláš nic proti programování dcery. Chceš na dceru mít vliv, nebo to vzdáš? Pokud volíš vliv: Jedna linie je jak psal tulen2 - dobrá právnička a okamžitá exekuce soudního rozhodnutí. Hlavní linie - psychologie a vztah s dcerou. Být s ní co nejvíce. A hlavně - naučit se jak jednat se zmanipulovanou dcerou. Tip - dcera za to nemůže, i když se k tobě bude chovat třeba hodně hnusně. Potřebuješ získávat podporu kde se dá. Obrň se trpělivostí. Odděl dobré rady od dobře myšlených špatných. Najdi si psychologa. Postarej se sám o sebe. Asi Tě čeká zrychlený osobní rozvoj. Hodně štěstí.

VladimirZlamalik
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od VladimirZlamalik » 16 čer 2017 09:25

S dr. Fasurovou mám také neblahé zkušenosti. Zřejmě se tato osoba zaměřila na maření vztahů dětí s otci. Je smutné, že je vystudovaná psycholožka. Já jsem ji dokonce navrhoval setkání s dětmi, aby mohla případně korigovat svoje lživé pamflety, které zasílá na soud. Toto ona odmítla, prý již dostatečně hovořila s dětmi společně s matkou. Následoval další pamflet na soud na žádost matky, kde Fasurová lhala, že jsem já nespolupracoval a setkání odmítl. Tato osoba z pozice psycholožky beztrestně manipuluje s dětmi proti otcům.

VladimirZlamalik
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od VladimirZlamalik » 16 čer 2017 10:47

Těch případů, kdy dr Fasurová zasahuje aktivně proti již probíhající střídavé péči je více. Viz. III.ÚS 791/16 ze dne 26. 7. 2016. Stěžovatelka navrhuje zrušení SP - podpořený pamfletem mgr. Fasurové a dále navrhuje použít zásady potencionality příjmů, aby otci uložili hradit výživné vyšší.

Josef40
Nováček fóra

Příspěvek od Josef40 » 20 čer 2017 15:44

Prosím o tip na brněnského psychologa, příp. psychiatra, který by mi poradil jak jednat se silně matkou ve spolupráci s dr. Fasurovou zmanipulovanou dospívající dcerou, možno i do emailu. Děkuji.

robbrno
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od robbrno » 23 čer 2017 07:48

Doporučuji dr.Tomáše Nováka z Brna: http://novaktomas.ic.cz/

Byl soudním znalcem, dělal posudky k opatrovnickým soudům a dnes s oblibou napadá křivě prováděné posudky. Určitě dobře poradí. Může i vyšetřit dceru a napsat zprávu.

Pod který OSPOD spadáš, Brno venkov nebo město?

Odpovědět