Odvolání proti předběžnému opatření a návrhu na vých. a výž.

Odpovědět
petrželka 01
Nováček fóra

Odvolání proti předběžnému opatření a návrhu na vých. a výž.

Příspěvek od petrželka 01 » 30 bře 2017 12:40

Dobrý den.
Jsem maminka 3,5 měs.syna, který byl po mém pokusu o intoxikaci, ke kterému mě vedla přechodná psychická porucha ovlivněná tíživými okolnostmi (deprese a celkové psychické i fyzické vyčerpání, kdy jsem na syna a mou desetiletou dceru z předch vztahu byla sama bez jakékoli pomoci, otec o fyzický kontakt se synem nejevil zájem, vlivem jeho jednání a nás.chování k mé osobě po dobu našeho soužití, během těhotenství) byl převezen do nemocnice, kde byl hospitalizován 1den a poté si ho vyzvedl otec. Byla jsem hospitalizována 4 dny a s lék. zprávou že jsem schopna beze změn pečovat o své děti jsem byla propuštěna. Dceru mám u sebe ve své péči zpět a během mé hospitalizace otec podal návrh na předběžné opatření a zároveň návrh na úpravu výchovy a výživy. Uvedl v něm zcela účelové lži a soud mu syna svěřil do péče. Za pomoci a. k. jsem se proti tomuto rozhodnutí odvolala a podala také návrh na předběžné opatření a trestní oznámení za skutk. činy které se staly během našeho soužití a v mém těhotenství. Otec se záhy po mém porodu vrátil ke své ex přítelkyni se kterou teď o syna pečuje a to tím stylem, že je téměř celý den v zaměstnání a o syna se stará jeho přítelkyně. Syn nezná ani otce, ani jeho přítelkyni a nemá k nim vytvořený žádný vztah. Vidím ho třeba 1x za 3-4 dny, kdy mi je dán v kočárku a spí, v doprovodu třetí osoby a já nemám možnost ho pochovat a pomazlit se s ním. K sobě domů s ním jít nemůžu to si otec nepřeje. Na OSPOD mi řekli, že je to bohužel na domluvě mezi námi, že oni s tím bohužel nic nenadělají, v péči ho má otec. Že budu muset být trpělivá do rozhodnutí soudu. Prosím jak dlouho se taková věc může táhnout? Mám vůbec šanci s předběžným opatřením? Urychlí se to nějak? Je ještě maličký a jde mi o každý den kdy nejsem s ním. Ještě dodám, že soudní úpravu ohledně výchovy a výživy jsme doposud neměli. Děkuji

Hangman
Stálice fóra

Re: Odvolání proti předběžnému opatření a návrhu na vých. a

Příspěvek od Hangman » 30 bře 2017 13:14

Nedokažu si představit co jste musela vyvádět, aby byl syn ve 3 měsících v České republice svěřen do péče otci!!! Byť předběžným opatřením.
Soud bude chtít mít vypracované posudky z oboru psychologie, psychiatrie. Nějaký verdikt bych viděl za půl roku, když nebudete mít línou soudkyni.
P.S. ve Vašem případě bych se s otcem dítěte snažil dohodnout, za každou cenu. Vy na něj podáváte trestní oznámení. Tudy cesta k dohodě s ním asi nepovede....

petrželka 01
Nováček fóra

Příspěvek od petrželka 01 » 30 bře 2017 13:29

intoxikace (otrava) léky...prostě jsem se vlivem depresí a vyčerpání a nevyhledáním pomoci dostala až tam...Do té doby se mi nikdy nic takového nepřihodilo ani jsem nikdy nic takového neudělala... a rozhodně neudělám :-(
Trestní oznámení podává z toho důvodu, že v odvolání jsou uvedené skutkové činy po dobu našeho soužití, kdy jsem byla těhotná, které postupně vedly k takovému stavu do jakého jsem se dostala a ke kterým by soud mohl dost zásadně pohlížet a které jsou na podání trestního oznámení. Bez něho by to bylo polovičaté a nedůvěryhodné.

Hangman
Stálice fóra

Příspěvek od Hangman » 30 bře 2017 13:36

No, nezbývá nic než Vám a hlavně Vašemu dítěti popřát hodně štěstí.
S Vaším stylem komunikace ho budete potřebovat.

petrželka 01
Nováček fóra

Příspěvek od petrželka 01 » 30 bře 2017 13:57

Víte, je to složité. Je u otce, který pro ránu nemá daleko když to řeknu obecně. Snesla jsem toho poměrně dost. Nejsem "mrcha" co se chce nějak mstít. Jen bojuji za svého syna, protože vím, že takhle je to špatně. Myslím, že ty věci které se děly už by otci procházet neměly. Každý den se o syna zajímám. Píšu jak se má, jak mu je a kdy ho uvidím. Je teď u 2 lidí, které ani nezná.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 30 bře 2017 16:34

A zkusila si se s otcem domluvit na stridave peci, ze se o dite budete starat oba vyrovnane, a postupne k tomu prechazet, tak jak se budes davat psychicky dokupy?
Ono kdyz budes pouzivat sluzeb AK, podavat na nej trestni oznameni, atp, nemuzes cekat, ze on bude mit vuli se s tebou domluvit. Tim mene, ze nyni ma dite v peci on, a kdyz vi, jak je nastaveno prostredi na peci otcu. Pokud s nim takto pujdes do boje, bude i on dokazovat, ze jsi stale nemocna, neschopna pece a nebezpecna. A bude se mu to nejaky cas darit.
Zkus se s nim spojit, navrhnout napr. poradnu, a zkusit se tam domluvit na tom, ze postupne prejdete k SP, abyste pecovali oba podobne, a jasne jak prechazet budete. Vzhledem k tvemu nedavnemu stavu i ja byt otcem bych byl podezrivavy, a chtel prechazet k vyrovnane peci pomaleji, chtel slyset od tveho lekare (s tvym souhlasem) o tvem stavu, atp. Ale rozhodne bych se domluvit chtel.

Pamatuj, otec ten "boj" nerozpoutal, on se jen postaral o syna o ktereho jsi objektivne nebyla schopna se starat. Zkus o tom popremyslet, jestli je soudni boj a kydani spiny pro vas oba i pro dite to prave, nebo jestli budete oba rodici, a oba se budete o dite starat a nebudete se snazit toho druheho omezit.

petrželka 01
Nováček fóra

Příspěvek od petrželka 01 » 30 bře 2017 17:55

Já jsem měla opravdu dost velkou snahu do té doby než se přihodilo, co se přihodilo. Dokonce jsem se i přestěhovala z jiného města do blízkosti jeho bydliště, aby měl k malému blíž a mohl ho vídat. Nijak jsem mu styku nebránila. Naopak. Od porodu ho viděl 4x a od doby co jsem se přestěhovala ho neviděl ani jednou. Dost těžce jsem to nesla a pak ještě záležitost s jeho ex. Z každé návštěvy svého lékaře si nechávám psát zprávy. Je v nich jasně uvedeno, že můj zdrav. stav je natolik dobrý, že se mohu starat o své děti. Funguji normálně a nejsem nijak omezena. V péči mám svou 10letou dcerku. Ten člověk mi moc ublížil ( a tím nemyslím stávající situaci)Chápu, že se postaral o syna o kterého jsem se v tu chvíli nedokázala postarat. Ale začal boj, kdy on ho chce do své péče ( aniž by ho předtím vídal) a stará se o něj víceméně jeho přítelkyně. Oba jsou celkem dost vulgární, kuřáci a přítelkyně má syna, kterého sama jako rodič " nezvládla". Nezlobte se, ale já jsem nenosila 9 měsíců pod srdíčkem syna a nestarala se o něj 24hod v kuse každý den bez jeho pomoci po dobu 3,5 měs. aby si teď hrál na mámu někdo jiný Chápu že je to těžké a emoce jsou hrozná věc. Snažím se být v klidu. Vidět syna mi moc neumožňuje. Já chápu všechny tatínky, kteří chtějí vidět své děti, když jim to matky nedovolují a není k tomu důvod. Tady je situace trošinku jiná. Jsem maminka a chci svého syna zpět. Je ještě maličký a má ke mě pouto, které jsme si společně vytvořili od narození a ještě dřív. Jaké si mohl vytvořit k otci, který se rozhodl na něj vykašlat a nevídat ho, protože by to vadilo jeho expřítelkyni?

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 30 bře 2017 19:34

Ale ja neznam tatinky, co chteji "videt" sve deti. Ja jsem tatinek, co se chce o sve deti starat, a vychovavat je. Stejne tak chapu, ze to chce i jeho matka. A pokladam za normalni a pro deti prospesne, kdyz maji oba rodice, oba vzory.
Takze to mam chapat tak, ze se s nim rada domluvis na stridave peci? Na vyrovnanem postaveni obou rodicu?

petrželka 01
Nováček fóra

Příspěvek od petrželka 01 » 30 bře 2017 19:55

Rozumím. Možná jsem se špatně vyjádřila. Když se bude chtít o malého starat a vychovávat ho, nemám s tím problém. Do té doby než se to stalo ta snaha ani zájem z jeho strany nebyl. Nevím jaká příznivá konstalace hvězd se před 2 hodinami udála, ale světe div se.... něco se v něm zlomilo..jsem šťastná. Viděla jsem svého maličkého, pochovala jsem si ho, přebalila a nakrmila... Otec přišel ke mě domů, kde si vypil kávu a já se s ním mezitím mohla pomazlit. Dokonce jsme se při odchodu domluvili na určité formě styku s malým. Navrhla jsem střídavou péči a on v zásadě nebyl proti..Jen to chce čas...

Odpovědět