žádost o zdravotní dokumentaci

Odpovědět
VladimirZlamalik
Uživatel(ka) fóra

žádost o zdravotní dokumentaci

Příspěvek od VladimirZlamalik » 03 dub 2017 12:49

Jsem v rozvodovém řízení. Tedy stále zákonný zástupce dítěte. Manželka , aniž by mi to sdělila, dochází k její známé psycholožce. Tato vypracovává účelové posudky, straní matce, přímo o mě v posudcích lže a zasílá na soud, který je v běhu (myslím soud o určení dětí do péče, já požaduji SP) . Podotýkám, že nejde o soudem přidělenou psycholožku pro znalecký posudek. Manželka na OSPOD tvrdí, že k ní dítě chodí s ní trvale, že probíhá terapie dítěte, že kluk k psycholožce má důvěru atd. Dle sdělení kluka ale byli u psycholožky jen asi třikrát, přičemž vždy se se zejména matka s ní bavila jak docílit výhradní péče a pomlouvala otce. Rád bych se zeptal, zda mám právo požadovat po psycholožce jako zákonný zástupce nějakou zdravotní dokumentaci, počet návštěv dítěte atd. Případně nějakou stížnost k asociaci psychologů, a domáhat se toho, aby k této konkrétní paní již s klukem manželka nevodila?

tulen2
Stálice fóra

Re: žádost o zdravotní dokumentaci

Příspěvek od tulen2 » 03 dub 2017 14:51

Tohle je obtizne. Psycholozka nebude pravdepodobne jako zadna soucast zdravotni pece, neni povinna vest "zdravotni dokumentaci", ani ji dle prislusnych zakonu davit k nahlednuti. Jedna se pouze o smluvni vztah mezi matkou a psycholozkou.
Samozrejme slusny psycholog by takove veci delat nemel, mel by s otcem spolupracovat ... nicmene je bohuzel mnoho takovych neslusnych, co si na podobne veci zalozilo zivnost.
Bojuje se proti tomu pretezko. Nejrozumnejsi je kontaktovat psychologa rozumneho, vysvetlit situaci, zajit nam s ditetem, a dostat "zpravu" uvadejici veci na pravou miru.
A tou zase mlatit ospod a soud z druhe strany - a chtit navstevovat s matkou spolecne dohromady vybraneho tretiho.

Pokud je psycholozka clenkou nejake profesni org, nebo pracuje pro mesto atp... pak samozrejme (podlozene) stiznosti. Ale fakt to chce i ten nazor jineho, jinak nemas v ruce nic - vsichni ti odpovi, ze to je jeji nazor jako zkuseneho psychologa :(

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 03 dub 2017 15:30

Precetl jsem znova tvuj druhy prispevek - ze uz posudek je na svete ... Tak samozrejme uz nic, argumentuj ve stiznostech, u soudu posudkem. Pokud je znalecky posudek, ospod ani soud by zadnym "cancum" nejake psycholozky nemel prikladat zadnou vahu. Maximalne muze navrhnout posudek novy, v pripade pochybnosti.

PepazDepa
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od PepazDepa » 03 dub 2017 22:48

Pokud psycholožka není soudem určeným soudním znalcem, tak je potřeba k ní přistupovat jako ke komukoliv jinému. Pokud máte pocit, že o vás tvrdí nepravdivé informace, které vás poškozují a posílá je k soudu o děti - tedy se vás snaží poškodit ve vašich rodinných vztazích, tak na ní neváhejte podat trestní oznámení pro trestný čin pomluvy - kdo mlčí ten souhlasí...

PepazDepa
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od PepazDepa » 03 dub 2017 22:51

§ 184 Pomluva

(1) Kdo o jiném sdělí nepravdivý údaj, který je způsobilý značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů, zejména poškodit jej v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.

(2) Odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem.

Odpovědět