předvolání k soudu, po soudu

Odpovědět
lucii
Nováček fóra

předvolání k soudu, po soudu

Příspěvek od lucii » 18 kvě 2017 13:15

Váženi, vážně nevím co mám dělat. Dne 16.5.2017 jsem v dopoledním času (+- 12 hod)od pošťačky v místě mého bydliště převzala soudní doručenku, kterou když jsem otevřela, tak jsem nemohla uvěřit. Bylo tam předvolání k nařízenému jednání na den 16.5.2017 v 9.30 hod!!! což bylo přesně 3 hodiny před tím, než mi pošťačka dopis přinesla?! tzn, že jsem nestihla soudní jednání ve věci mé dcery, které mělo jednat na popud podání OSPODU Prahy 10?! Jak ale vidím tak předvolání bylo vyhotoveno již dne 18.dubna 2017?! a na obálce je datum odeslání obvodním soudem pro Prahu 10, a to dne 15.5.2017 odpoledne?! Dale tam bylo usnesení o tom, že mojí dceru bude zastupovat OSPOD Prahy 10, kde jsem mimo jiné poučena o tom, že se do 15 dnů ode dne doručení k tomuto můžu vyjádřit!!! a toto bylo vyhotoveno již dne 11.4.2017?!! Dale tam bylo usnesení o tom, že otce mé dcery nemůžou najít - je zvěstný a jemu byl ustanovený opatrovník a zde jsem byla mimo jiné vyzvána soudem, abych se v lhůtě 10 dnů k žalobě podaným OSPODEM Prahy 10 k tomuto vyjádřila?! opět datum vyhotovení 11.4.2017!!! tak že jsem nejen promeškala soud, kde mi pro zmeškání hrozí 50.000 pokutou, tak jsem se ani logicky nemohla vyjádřit k ustanoveným opatrovníku a také jsem se ani nemohla k žalobě, která je od začátku do konce nepravdivá?! Nevím co dělat, co dodat? co mám dělat?! můžete mi někdo poradit? děkuji za případné rady a odpovědi.

tulen2
Stálice fóra

Re: předvolání k soudu, po soudu

Příspěvek od tulen2 » 18 kvě 2017 14:07

A zastoupena nejsi? Predvolani doslo na tvoji trvalou adresu?
1. Zjisti si, co se u soudu vlastne delo. Okamzite si zatelefonuj, dojdi si nahlednout do spisu.

2. Pisemne oznam soudu, ze si nebyla radne obeslana a soud ti radne vcas nesdelil cas konani rizeni.

3. Pokud se na stani nic nedelo a bylo odroceno, bude dalsi, a o nic si neprisla. Pokud padlo nejake rozhodnuti, odvolej se s duvodem ad 2. Pokud by bylo rozhodnuti pravomocne, budes se muset dozadovat zruseni rizeni zalobou pro zmatecnost.

lucii píše:..Dale tam bylo usnesení o tom, že otce mé dcery nemůžou najít - je zvěstný a jemu byl ustanovený opatrovník a ..
Tomu nerozumim, to je nejake zmatene.
lucii píše:tak jsem se ani logicky nemohla vyjádřit k ustanoveným opatrovníku a také jsem se ani nemohla k žalobě, která je od začátku do konce nepravdivá?!
O co jde?

milo
Stálice fóra

Příspěvek od milo » 18 kvě 2017 14:13

lucii píše:Váženi, vážně nevím co mám dělat. Dne 16.5.2017 jsem v dopoledním času (+- 12 hod)od pošťačky v místě mého bydliště převzala soudní doručenku, kterou když jsem otevřela, tak jsem nemohla uvěřit. Bylo tam předvolání k nařízenému jednání na den 16.5.2017 v 9.30 hod!!! což bylo přesně 3 hodiny před tím, než mi pošťačka dopis přinesla?!
Napiš na soud, že jsi se nemohla dostavit na jednání, neboť ti soud v rozporu s ustanovením § 115 odst. 2 o.s.ř. předvolání nedoručil tak, abys měla dostatek času k přípravě, zpravidla nejméně 10 dnů přede dnem, kdy se jednání má konat. Pokud ti soud doručil nějaká další usnesení, podej proti všem z opatrnosti odvolání. Odvolej se proti usnesení o jmenování opatrovníka nezletilému dítěti i proti usnesení o ustanovení opatrovníka otci dítěte, který je údajně nedostupný. Zároveň požádej o ustanovení zástupce z řad advokátů, to všechn ti získá dostatek času, aby sis zařídila potřebné věci.

lucii
Nováček fóra

Příspěvek od lucii » 18 kvě 2017 17:45

usnesení ze dne 11.4.2017 o jmenování opatrovníka, tak žaloba ze dne 11.4.2017 ke které jsem se ve lhůtě 10 dnů mohla vyjádřit a taktéž předvolání k jednání u soudu z datem nejspíše vypracování 18.4.2017- tak všechny tyto: usnesení, žaloba a předvolání mi přišly v jedné obálce dne 16.5.2017 tři hodiny po nařízeném jednání. Takže jsem všechny možnosti jako je odvolání se proti ustanovení opatrovníka, tak možnost se vyjádřit k žalobě prošvihla.

milo
Stálice fóra

Příspěvek od milo » 18 kvě 2017 17:53

lucii píše:usnesení ze dne 11.4.2017 o jmenování opatrovníka, tak žaloba ze dne 11.4.2017 ke které jsem se ve lhůtě 10 dnů mohla vyjádřit a taktéž předvolání k jednání u soudu z datem nejspíše vypracování 18.4.2017- tak všechny tyto: usnesení, žaloba a předvolání mi přišly v jedné obálce dne 16.5.2017 tři hodiny po nařízeném jednání. Takže jsem všechny možnosti jako je odvolání se proti ustanovení opatrovníka, tak možnost se vyjádřit k žalobě prošvihla.
to je jedno, kdy byly vydány usnesení ze dne 11.4.2017 o jmenování opatrovníka a výzva, abyste se ve lhůtě 10 dnů vyjádřila k žalobě. Směrodatné je, kdy vám to všechno bylo doručeno a od toho data vám běží lhůta pro podání odvolání proti usnesení ze dne 11.4.2017 o jmenování opatrovníka a lhůta abyste se do 10 dnů vyjádřila k žalobě. Postupujte jak jsem psal výše a pokud nejste schopná pochopit smysl toho co bylo psáno, doporučuji, abyste se raději nechala zastupovat, jinak se v tom utopíte.

lucii
Nováček fóra

Příspěvek od lucii » 18 kvě 2017 18:19

aha, nyní chápu. ráda bych se nechala zastupovat neporadíte mi někoho? nemám problém si právníka zaplatit, jen mám špatnou zkušenost a tak bych raději právníka co něco umí. Každopádně děkuji za vysvětlení.

JTR
Stálice fóra

Příspěvek od JTR » 22 kvě 2017 02:40

Pro milo:
Požádal jsem včas o ustanovení advokáta (zástupce) zcela jasně podle o.s.ř.
Do jednání rozhodnuto nebylo, odročeno také ne. Při jednání soudce rozhodl o zamítnutí žádosti o zástupce a jednal bez zástupce (žalovaný má právo být před soudem zastoupen)
Zároveň poučil o opr. prostředku a zeptal se jestli se budu odvolávat - ano budu.
Jednal dál a rozhodl (v neprospěch otce pochopitelně)
Před tím byla dána opět včas námitka podjatosti - kterou nepostoupil vyššímu soudu - ignorace fotra kverulanta.

Výsledek - odvolací bolševici vše potvrdili. A teď při odvolačce jednají stejný postup.

Námitka včas 6 sti stránková - neřeší, nepředložili nikomu.
Žádost o zastoupení u odvolacího soudu - neřeší.

Je to soud potvrzovací, nikoliv odvolací. Potvrzuje matce, rodičce. S fotrovým odvoláním vytírá zadek.

Odpovědět