Kdy začít podnikat právní kroky vedoucí ke střídavce

Simpson123
Stálice fóra

Re: Kdy začít podnikat právní kroky vedoucí ke střídavce

Příspěvek od Simpson123 » 14 čer 2017 13:16

Tak co vim jistě a v čem mám zcela jasno je, že naděleno 2/14 bych považoval za totální prohru (a tučné alimenty k tomu samozřejmě).
Abych to ale posunul, vpodstatě min. do 3 let kluků musím po dobrém hledat s matkou dohodu a kompromisy a nejlépe bez OSPOD a soudu atd., tedy snažit se maximálně s kluky vídat + si psát deník kdy jsme se viděli (i když moc nechápu na co to pak komu bude dobré třeba za 2 roky vědět že jsem za klukama dojel třeba 13.6.2017 a hodinu je vozil v kočarku kolem baraku, ale ok).
A FYI kočár tlačit pod dohledem matky můžu, v tom problém není. Teď jde asi o to jak tu efektivní komunikaci s matkou vést, peníze mám (a jistě jich mám více než matka s dětma na rodičovské 8000/měsíc).
Jak na to jít s penězi? Pochopitelně mohu platit více než 5000 CZK měsíčně, ale řekl jsem jí, že se chci co nejvíce vídat s klukama a že 2-3 hodiny za týden je málo....koulela očima jako divá a začala cosi o tom že děti potřebují teď hlavně maminku, no klasika. Pak už jen obvykle vyčitky jak jsem zlý člověk a jak ji omezuju (mám na to opačný názor ale tohle hádani nikam nevede).

Rozhodně není snadné vést rozhovor s matkou, chce to nekonfliktní styl, což se lehce řekne ale obtížněji zrealizuje. Např. když jsem jí vytkl že se odstěhovala a že se mi to nelíbí že musím za klukama jezdit autem málem ji přeskočilo. :(

ota377
Stálice fóra

Příspěvek od ota377 » 14 čer 2017 17:15

Chápeš vše správně, jestli se vám nepodaří urovnat konflikt, tak zápisky se ti budou hodit (u ospod, mediace, soudu, znalce atp.), 5000 je celkem přiměřené, pokud matka bude spolupracovat a zvedat ti čas s dětmi, můžeš zvedat svůj příspěvek a naopak ;)
Jinak pro vylepšení komunikace bych zvážil i nějakou rozumnou manželskou poradnu (z vlastní zkušenosti doporučuji spíše vedenou psychologem než psycholožkou) - vesměs jsou zadarmo a může vám to pomoct utřídit myšlenky a obrousit hrany, ale nevím, jestli tam bejvalku dostaneš...
2 kluci ve střídavce od roku 2005 (tehdy proti vůli matky) ota377@centrum.cz, dřívější nick omve

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 22 čer 2017 17:07

Ještě dotaz ke komunikaci s matkou dětí.
Trochu jsem se opatrně a neúspešně pokusil 2x promluvit s ní na téma našeho starání o děti a celkem pořád mele dokola jako kafemlejnek ty sve řečičky jak malé děti ted hlavně potřebují maminku a že nyní tatínka vice nepotřebuji. Nehadal jsem se s ní (i když je to imho kravina) a jakože mluvil spíše do budoucna, že až budou větší atd. a debatu jsem nehrotil požadavky aby třeba kluci spali o vikendu u mě doma a podobně.....ona si mlela svoje a ja jsem si řekl svoje jak děti chci co nejvic vidět u mně doma a tak.
Ale přece jen se to nyní zakonzervovalo do stavu, že majitelka dětí je ona a já jsem vlastně docela neschopny (typicky mě napomína jak chybně děcka držím, jak děcka vezu v kočaru a jine drobne hemzy, někdy fakt člověk nechápe aby ženská 40 letýmu chlapovi radila jak přejít silnici s kočárem po přechodu - fakt trapné).

No zkrátka trochu mi chybi návod jak na tohle reagovat, sporadicky se tak zmůžu jen na hlášku že to nejsou jen tvoje děti ale naše děti + drobné invektivy přecházím mlčením. Ale donekončna se to nedá dělat. Má cenu to začít v diskusich hrotit a dožadovat se třeba víkendu s dětma bez matky v 1 roce dejme tomu nechce/odmitne....tak OK a tak debatu sunout dopředu: Kdy budou kluci dost velcí aby mohli být u mně doma a podobně?

Nebo čekat, za dětma jen jezdit a nediskutovat nic co by matku mohlo naštvat?
Čím dále tím víc toužím být s dětma sám u mě doma (i s babičkou) a hlavně bez matky, ona mi de facto bere radost z děcek, a já si prostě to setkávání s dětma (když mi stojí za zadkem) neumím užít :( Vpodstatě po každém setkání jsem jen rozladěný a o radosti z dětí nelze mluvit....

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 23 čer 2017 07:47

Simpson123 píše:Vpodstatě po každém setkání jsem jen rozladěný a o radosti z dětí nelze mluvit...
Tak a tohle nejlip psychologa pro sebe, at se mas komu vypovidat, dobre rady dostanes. U malych deti je to extremne tezke - jeste nemate ty ani ony spolecne zazitky na kterych byste mohli stavet, a v omezenem case je tezke je vytvorit, zvlast kdyz se tomu matka brani.

U tebe ale je tezke rict, jestli se matka brani absolutne, nebo jen docasne, porad bych tomu daval sanci, ze se vam neco domluvit povede. Muzis ji presvedcit, ze se starat umis, po kousickach. Bez poradny ale tezko.
Simpson123 píše:..Má cenu to začít v diskusich hrotit a dožadovat se třeba víkendu s dětma bez matky v 1 roce..
Kdyz nekoji, je prespavani deti u otce vysoce zadouci a rozumne, a pokud to bude absolutne delsi dobu odmitat kdyz kojit nebude, je na case kontaktovat ospod a byt razantnejsi. Ale kdyz koji, a nechce, sance neni.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 10 črc 2017 10:30

Mimochodem má na něco vliv že beru slevu na dani na naše kluky?
Mám trochu obavu, protože společnou domácnost už s ex dlouho nemáme, nicméně já stále slevu na dani beru, nemůže to být problém?

Před nějakým časem mě ex navíc ukecala, že jsem slevu na dani pár měsíců ani nepobiral aby si mohla sahnout na porodné.

VladimirZlamalik
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od VladimirZlamalik » 11 črc 2017 10:27

Tak samozřejmě podle Zákona o dani z příjmů nemáte nárok na daňové zvýhodnění na vyživované dítě. Musíte s ním žít ve společně hospodařící domácnosti na území členského státu Evropské unie. Takže pokuď Vás někdo práskne na FÚ, tak Vám to zpětně dodaní včetně pokuty.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 11 črc 2017 13:50

VladimirZlamalik píše:Tak samozřejmě podle Zákona o dani z příjmů nemáte nárok na daňové zvýhodnění na vyživované dítě. Musíte s ním žít ve společně hospodařící domácnosti na území členského státu Evropské unie. Takže pokuď Vás někdo práskne na FÚ, tak Vám to zpětně dodaní včetně pokuty.
Tohle je mi jasné.

Šlo mi spíše o aspekt směrem k pečování o děti a o moji pozici otce ve financování dětí. Imho je pro mě nevýhodné, aby matka skončila jako sociální případ na sociálních dávkách a otec se jakože nestará. Imho k tomu moje ex nejak směřuje. Teď dostala porodné, za čas jistě bude chtít i bydlet nějak neprovizorně a bude jistě chtít příspěvek na bydlení. Zatím bydlí fakt provizorně cca 4 měsíce po kamarádkách. Vlastní bydlení nemá a peníze na byt a hypotéku nezvládne když je na RD.

Imho to cele směřování směrem k sociálním dávkám vede jako jednosměrná dálnice k řešení, že si ex časem zažádá o svěření kluků do své výhradní péče a to nechci dopustit.

Podle mého názoru by bylo pro mě výhodné abych jako otec děti financoval sám, aspon bych pak měl nějaké páky na ex, ale nejsem si jistý zda uvažuju správně. Koneckonců ten návrh na svěření do péče si ex může podat kdykoliv...

Odpovědět