OSPOD - možnost nahlédnout do spisu, připomínkovat zápis

Odpovědět
Miloš1983
Nováček fóra

OSPOD - možnost nahlédnout do spisu, připomínkovat zápis

Příspěvek od Miloš1983 » 07 čer 2017 09:38

Dobrý den,
v kostce situace - syn 22 měsíců, jsme stále manželé (na soudě už máme podanou žádost o rozvod plus dohodu o střídavé péči na dítě - já 3 noci v týdnu, ona 4 noci v týdnu). Oba máme již každý partnera, žijeme ve stejném městě, malého si teď předáváme dle dohody 3 noci já a ona 4 noci, s tím, že já mám 2 noci v tahu max. Včera jsme byli pozváni - každý zvlášť, žena šla první - na ospod, kde jsem cítil jasné tendence ze strany úřednice stát na straně matky - ta si vymýšlí, jak malý u ní trpí úzkostí, že o něho přijde - nic takového není pravda, malý je štastný, užívá si každou chvíli se mnou atd. Nicméně i sama úřednice říkala, že u takto malého dítěte střídavá péče není možná, že to bude rozšířený styk a že ví, že trpí úzkostí už teď syn (jen dle toho, že jí to matka během 20 min rozhovoru řekla). Již jednou se mi snažila nepředat dítě, mám to zdokumentované, kdy mi ve zprávách vyhrožuje, že mi již nevrátí. Příští týden v pondělí se u ní máme sejít a sepsat dohodu o předávání dítěte tak jak to vedeme doposud. Je nějaká možnost zažádat o nahlédnutí do spisu, který pracovnice ospodu na naše dítě/rodiče vede? Pokud se tam objeví to, že dítě trpí úzkostí u matky a naopak neobjeví to, že jsem ji říkal, že mi ho odmítá předat - lze toto nějak napadnout, připomínkovat, zažádat do doplnění?
Druhá věc - je možná papírová střídavá péče na kratší dobu než týden - pracovnice mi tvrdila, že pokud je to menší doba než týden, jde o rozšířenou péči se svěřením matce a ne o střídavou péči.
Třetí věc - jaké právní rozdíly na dítě/mé práva jsou mezi střídavou a rozšířenou péčí?
Děkuji za odpovědi a zkušenosti, nikdy jsem si nemyslel, že tímto peklem budu moci projít - bohužel manželka po té, co žije s novým přítelem by si ideální rodinu představovala tak, že nový muž v jejím životě si osvojí mého syna.

ota377
Stálice fóra

Re: OSPOD - možnost nahlédnout do spisu, připomínkovat zápis

Příspěvek od ota377 » 07 čer 2017 15:01

Ad OSPOD věc 1,2 - úřednice OSPOD lže, střídavka samozřejmě možná je (22 měsíců pro prvoinstanční soud je v pohodě, než dojdete v případě neshody k pravomocnému rozsudku odvolacího soudu, tak syn stejně půjde do školky), interval kratší než týden je v pohodě taky (pokud máte rozumné vztahy s bejvalkou, můžete zvážit i společnou péči, kde nemusíte striktně ani soudem řešit termíny a nikdo vám do výchovy ani financí nekecá), pokud budete oba chtít u soudu dohodu o střídavce či společné péči, tak by soud měl proběhnout zcela hladce...
Ad OSPOD věc 3 - rozdíl je dosti zásadní (jen u střídavky či společné péče jsi reálně rovnoprávný rodič), pokud se chceš reálně podílet na výchově, tak já osobně bych v žádném případě nepodepisoval rozšířený styk...
Z každého kontaktu s OSPOD bys měl na požádání dostat zápis (já chodil na OSPOD s fleškou, na kterou jsem si zápisy okamžitě stahoval, dokonce mi úřednice na vyžádání dávala s malým zdráháním většinou i zápisy bejvalky ;) ).
Je fajn, že máte dohodu o střídavce, je důležité, aby sis hlídal vyrovnaný kontakt s prckem až do soudu (tj. kompenzovat dny, kdys malého neměl), ustupuj v detailech (finance, dny střídání atp.), ale drž si kontakt 50/50...
Je tu mnoho vláken, kde otcové dosáhli střídavku, pokud si udrželi rovnoprávný styk až do soudu a mnoho vláken, kde otcové skončili jako víkendoví bankomati, pokud ustupovali nátlaku matky, hodně doporučuji k samostudiu do pondělka ;)
Naposledy upravil(a) ota377 dne 07 čer 2017 15:32, celkem upraveno 1 x.
2 kluci ve střídavce od roku 2005 (tehdy proti vůli matky) ota377@centrum.cz, dřívější nick omve

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 07 čer 2017 15:02

.. a matka tedy se sp 4/3 souhlasila a najednou nesouhlasi?
Kazde jednani s ospod nahravej, a zapis z jednani piste nejlepe hned.
Rozhodne pokracujte ve stavajicim stridani 4/3, a snaz se jeste navic jestli to pujde obcas nejakou tu hodinu "ukrast", kdyz matka treba nebude moct vyzvednout, atp.
Zadne dalsi akce zatim nedelej (narychlo) bez porady.

Ospod pracovnice bud lze, nebo podobne veci tvrdi z nevedomosti, sp 4/3 nebo jakkoli jinak nepravidelna samozrejme mozna je, stejne tak i pece spolecna. V zadnem prpade se nenech dotlacit k souhlasu s peci matky, jakkoli "rozsireny styk" by nabizela.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 07 čer 2017 15:03

.. a matka tedy se sp 4/3 souhlasila a najednou nesouhlasi?
Kazde jednani s ospod nahravej, a zapis z jednani piste nejlepe hned.
Rozhodne pokracujte ve stavajicim stridani 4/3, a snaz se jeste navic jestli to pujde obcas nejakou tu hodinu "ukrast", kdyz matka treba nebude moct vyzvednout, atp.
Zadne dalsi akce zatim nedelej (narychlo) bez porady.

Ospod pracovnice bud lze, nebo podobne veci tvrdi z nevedomosti, sp 4/3 nebo jakkoli jinak nepravidelna samozrejme mozna je, stejne tak i pece spolecna. V zadnem prpade se nenech dotlacit k souhlasu s peci matky, jakkoli "rozsireny styk" by nabizela.

Miloš1983
Nováček fóra

Příspěvek od Miloš1983 » 07 čer 2017 15:48

Děkuji moc za info. Ano, teď dodržujeme pravidlo tří nocí u mne, čtyři u ní. Cca 14 dnů zpět začala zkoušet, že tři noci u mne se na něm projevuje úzkostí u ní doma, což je kravina, malej má ke mně perfektní vztah, samé táto táto, zvládáme vše, pořád lítáme někde, vše si fotím a nahrávám. I ten ospod jsem si samozřejmě nahrál. Jak začala zkoušet že 3 noci v tahu je moc, uhnul jsem na dvě v tahu a jednu zvlášť, vycházím jí vstříc. Ona by samozřejme byla raději a snaží se k tomu dostat, aby mohla cuknout od střídavé péče (kolem sebe v kolektivu dvě kamarádky, které samy s děckem a ona je na to naočkovaná). Problém by mohl být na ospodě, kdy paní pracovnice i ten návrh náš společný návrh co dostala do ruky komentovala se slovy, že tohle není střídavá péče, ale rozšířená péče. Takže paní ospoďačka bude dle mého pokračovat v ražení rozšířeného styku s otcem a i přes kývnutí na střídavku ze strany brzo snad bývalé ženy ona to chce tak nějak taky. Dnes od té doby co jsem tu ráno psal mi došlo od soudu návrh na svěření do její výchovy plus x dalších věcí, jak špatně se o něj údajně starám. Volal jsem jí, že jí to doporučila právnička, zatlačil jsem na ni a slíbila, že to stáhne, v pondělí máme návštěvu ospodu, kde znovu sepíšeme že oba souhlasíme se střídavou péčí. Bude to drsný

ota377
Stálice fóra

Příspěvek od ota377 » 07 čer 2017 16:33

Má zkušenost jako příležitostného poradce je taková, že bejvalkám není příliš radno věřit, ty jsou schopny klidně změnit názor třikrát za den ;)
Být tebou, tak bych se také až do soudu snažil natáhnout ten interval na 50/50, ať nemáš v ničem horší situaci, než bejvalka...
A taky bych argumentoval, že jako protinávrh k její výhradní péči budeš požadovat svou výhradní péči (můžeš argumentovat třeba tak, že podle dětských psychologů statistika prokazuje, že kluka líp připraví pro život výhradní péče otce než matky), ať si je bejvalka vědomá toho, že má v případě své neústupnosti co ztratit...
2 kluci ve střídavce od roku 2005 (tehdy proti vůli matky) ota377@centrum.cz, dřívější nick omve

Odpovědět