Tři víkendy v měsíci?

Odpovědět
Lukáš SS
Nováček fóra

Tři víkendy v měsíci?

Příspěvek od Lukáš SS » 11 čer 2017 14:05

Dobrý den,

obracím se na vás s dotazem, zda je nějaká šance, že by mi soud odklepl mít syna u sebe 3 víkendy v měsíci. Bývalá manželka se se synem před 3 lety odstěhovala 250 km ode mě, nic jsem proti tomu bohužel nepodnikl, takže s tím už nelze nic dělat. Nyní mám syna u sebe 1x za 14 dní od středy do neděle a prázdniny máme na půl. Bývala manželka mi syna dávat nechce, takže s tímto určitě souhlasit nebude, když už má napomenutí za porušování soudního rozhodnutí. Naštěstí mi u soudu vyšlo to, že mi musí vozit syna na půl cesty, takže alespoň něco... Nyní však syn nastoupí do školy, takže už u mě nebude moci být od té středy a bude třeba podat nový návrh. Bývalá manželka na mě má obrovskou averzi a samozřejmě dělá neustále naschvály a stále něco "vymýšlí" a upravuje si podle svého.... Ale zpět k mému dotazu - myslíte si, že má cenu zkusit a trvat na těch 3 víkendech (od pátku do neděle), že by mi je soud odklepl nebo je to nereálné? Popřípadě, jak navrhujete upravit styk, abych měl syna co nejvíce u sebe? Dva víkendy v měsíci a prázdniny na půl je podle mě hodně málo....

Děkuji za rady!

ota377
Stálice fóra

Re: Tři víkendy v měsíci?

Příspěvek od ota377 » 12 čer 2017 15:17

Já to skepticky bohužel vidím tak, že chtít 3 víkendy v měsíci na tuto vzdálenost je dle mého názoru dosti beznadějné :(
Pokud sis nechal syna odstěhovat 250 km, tak je tvá výchozí pozice špatná, je tu samozřejmě možnost, aby ses ty přistěhoval blíže k bejvalce (nebo bejvalka k tobě), pak by se tvá pozice výrazně zlepšila...
2 kluci ve střídavce od roku 2005 (tehdy proti vůli matky) ota377@centrum.cz, dřívější nick omve

tulen2
Stálice fóra

Re: Tři víkendy v měsíci?

Příspěvek od tulen2 » 12 čer 2017 15:37

Lukáš SS píše:... Nyní však syn nastoupí do školy, takže už u mě nebude moci být od té středy a bude třeba podat nový návrh...
Taky to s uspesnosti u soudu moc ruzove nevidim. Rozhodne bych sam nove rizeni s touhle vzdalenosti nevyvolaval. Ledaze by syn jasne rikal, ze chce sp, byt u otce I u matky stejne - pak bych treba zkusil 14/14 se stridanim skol - ale bylo by to narocne.

Co kdyby stale byl u tebe od stredy, a podival by ses na domaci vzdelavani a domluvil ve skole individual?
Pripadne zkus ty tri vikendy od matky vyhandlovat ty tri vikendy "podobrem", vymenou za to ze nebude muset vozit napul?

Co pristehovat se opet blizko matky? To bych pak opet do pokusu o sp sel. Bylo by to tak pro tebe levnejsi I casove vyhodnejsi, o vetsi pohode pro dite nemluve ...

Odpovědět