Začátek - odstěhování manželky

Hugo76
Stálice fóra

Re: Začátek - odstěhování manželky

Příspěvek od Hugo76 » 15 čer 2017 10:06

Teď mi přide "šílená" - všechno hned otočí v konflikt, vyhrožuje atd. Myslíš, že je reálné to "probrat" na soudě při prvním stání? Mám to napsané v návrhu o svěření dětí... Děti jsou v pohodě, snažím se je do toho nezatahovat. Vědí, že se rozvádíme, ale nehádáme se před nimi nebo minimálně.

A proč tedy klasický scénář popsaný na těchto stránkách je - odlifrovat děti, změnit bydliště, podat (přes OSPOD) PO na svoji péči a styk otci?

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 15 čer 2017 11:08

Hugo76 píše:...A proč tedy klasický scénář popsaný na těchto stránkách je - odlifrovat děti, změnit bydliště, podat (přes OSPOD) PO na svoji péči a styk otci?
Protoze vetsina otcu se neumi branit, stale doufa v dohodu, doufa ze za ne neco vyresi urady, ze to prece takhle neni mozne, a nechaji to zajit prilis daleko, kdy uz muzou vsichni rikat deti si tak zvykly ...
Zakladem vseho je nepripustit to, nepristoupit na diktat matky budes je mit tak jak ja reknu, zachovat peci vyvazenou, a mluvit o tom s detmi.
Hugo76 píše:...probrat na soude pri 1. stani ...
Tam bych opravdu pouze zminil ze matka vyhrozuje stehovanim do velke vzdalenosti (soud by ji mel poucit ze to mozne neni) a ze ty se chces domluvit na vsem v zajmu deti, a navrhujes, aby soud naridil poradnu, ze o deti dosud pecujete vyrovnane (ty mirne vetsim dilem - priprav si kdy je beres k doktorovi, atd, atd....), tak ze stale doufas, ze se vam povede rozumna dohoda v zajmu deti uzavrit.

Advokata mas? I kdyz neberu jako dobre sverit se slepe do jeho rukou, rozhodne je dobre ho mit (a presne ho instruovat co a jak rikat a co prosazovat)

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 15 čer 2017 13:31

No ono je to asi dost těžké a chce to být při rozchodu (a odstěhování se) opravdu nekompromisní. Nevím kdo pak ty dva vede k nějaké dohodě - já unesu děti před školou jednou, ty podruhé, dokud není nějaká dohoda?

Myslíš, že má smysl připravovat si k soudu nějaké rozpisy péče - našich výletů, vyzvedávání ze školy, kdo s nima píše úkoly? Znám argumenty mojí ženy k mé péči a nemám je problém emaily a nějakými výpisy vyvrátit, ale nevím jestli soud nějaké takové tabulky nebo kalendáře přijme? Poradnu (mailem navrhnu) abych s tím mohl argumentovat, ústně odmítla - že se stejně na ničem nedohodneme.

Advokáta mám, ale nereaguje tak pružně jak bych si představoval. Otázka je jestli na tom bude někdo lépe. Když jsem se ptal, zda si mám něco připravoval na OSPOD, tak prý ne. K soudu prý také nic, jen opakovat že se staráš a starat se chceš i dál. Co myslíš, že by měl můj advokát říkat a prosazovat?

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 15 čer 2017 14:03

Ještě promiň - stejně mi není jasné co dělat. Jednoho dne přijdu domů a děti (a něco dalšího) tam nebudou. Prázdniny, děti nemusí do školy, matka nebere telefon. Nebo ho vezme a řekne, že ti děti už (do soudu) nedá. Tady asi nezbývá než se pokusit děti převzít do své péče (když víš kde jsou)? Když půjdu na OSPOD, tak předpokládám udělají PO na 2/14 a "game over"? Nebo si tam necháš napsat, že si to podepsal pod tlakem, aby si děti vůbec viděl? Když nepodepíšeš nic, tak to bude vypadat že děti Ti nechybí?

Psal jsem včera - 2x už jsem na OSPODu konzultoval a bylo mi jasné jak by to dopadlo. Hlavně klid, ať se s tím že manželka odešla srovnám, najdu si psychologa atd. Hlavně ať nečtu nic na internetu.

Takže jedině převzít a začít jednat s OSPOD?

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 15 čer 2017 16:22

Precti si dobre co radi tulen2.

Hlavne uplne zapomen na nejakou realnou vyvazenou vstricnost OSPOD vuci otci, stejne pak u soudu s usmevem na 100% podpori navrh matky na 2/14 pokud nebudes pekne dlouhodobe a systematicky aktivni a dusledny - jak radi tulen2.

FYI ja uz byl taky nezavazne/cvicne konzultovat svuj pripad na OSPOD a baba jela pekne v zajetych kolejich: no prece nejprve bude rozhodnuti soudu a uvidite decka 2/14 a co byste jako chtel mily pane a doslova rekla ze cokoliv jineho je nestandardni.
Mimochodem jsem nadnesl ze se moje ex odstehovala do jineho mesta a na to baba ze s tim se neda nic delat....klasika.
Tak jsem OSPOD babe slusne podekoval a nezavaznou konzultaci si ulozil do hlavy jako dukaz ze to co se tady pise bude drsna realita.

PS: sel jsem na neprislusny OSPOD jen abych si udelal obrazek, poucne to bylo ;)

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 15 čer 2017 18:03

Hugo76 píše:Hlavně ať nečtu nic na internetu.
No to by se jim libilo. Veset beztrestne na nos lidem cokoli, a prace zadna.
Na ospod potkas 3 typy pracovnic. 1. je programove proti peci otcu a proti SP, dite podle ni patri matce, at uz z osobniho zivota, nebo z pripadu (realnych) domaciho nasili je proti muzum nastartovana uz dopredu. Takovou pracovnici je nutne vymenit, prokazat jeji necinnost, pochybeni a jeji postoje, stezovat si (pouze opravnene a konkretne), stezovat a stezovat a dosahnout vymeny. 2. Lina ves, co ji je to vicemene jedno, rozhadani rodice at se srovnaji sami, nebo at to udela soud. Navrhuje otci 2/14, protoze to je prece standard. Nic nezkouma, nic nedela, pokyvuje smutne hlavou a krci rameny. Tu je treba bud rozhybat, aby mela z pripadnych opravnenych stiznosti otce strach a zacala "piskat rovinu", nebo vymenit. 3. Zodpovedou pracovnici, co se opravdu snazi rodice k vyvazene dohode vest, co matce na stehovani rovnou rekne to nesmite, pokud byste to udelala, podam okamzite PO na vyvazenou peci a predavani v puvodnim bydlisti deti, to same rekne otci, na setkani jim rovnou durazne poradnu doporuci a bude se ptat jak to pokracuje. Takove existuji, ale jsou jehly v kupce sena, casto dlouho nevydrzi.
Hugo76 píše:Jednoho dne přijdu domů a děti (a něco dalšího) tam nebudou
Nemaluj certa na zed. Hlavne o tom mluv i s detmi, ptej se jich, co by si o takovem stehovani myslely, vysvetluj proc to spravne neni .. a ze se urcite s maminkou domluvite tak, abyste se o ne porad starali oba, tak jako doted. Tak abys jejich nazory znal, ony znaly tvoje, vedely ze je mas rad a nechces aby byly pryc. O matce mluv hezky, tak ze je mate oba radi. Stejne tak o tom mluv s matkou, tak aby vedela, ze s tim se rozhodne nesmiris, a ze to udelat nesmi. Kdyby to presto nastalo, hned se sz porad co s tim. Ted dej matce tak tyden reagovat na tu nabidku poradny ... a jestli bude chtit o cemkoli mluvit, jeji navrhy a nazory si vyslechni.

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 16 čer 2017 06:28

tulen2 píše:O matce mluv hezky, tak ze je mate oba radi. Stejne tak o tom mluv s matkou, tak aby vedela, ze s tim se rozhodne nesmiris, a ze to udelat nesmi. Kdyby to presto nastalo, hned se sz porad co s tim. Ted dej matce tak tyden reagovat na tu nabidku poradny ... a jestli bude chtit o cemkoli mluvit, jeji navrhy a nazory si vyslechni.
Jasně, to chápu. Nechtěl jsem je nějak strašit něčím takovým (že jednoho rodiče třeba neuvidí atd.). Chce to citlivě, ještě jsou před výslechem OSPOD atd. Osobně si teď myslím, že bude chtít zůstat tady, pokud tady bude mít kde bydlet. A spíš použije taktiku, že chce aby děti spali u ní, ale já je (zatím) můžu vidět "kdy chci". Bude chtít, aby děti přijali nový byt jako svůj domov.

Já bych Tě chtěl teď poprosit ještě o dvě rady:
1.) výslech OSPOD - má smysl se na to nějak připravovat? Paní mi říkala, že bude vyslýchat děti, ale možná i nás. Nevím zda zjišťovat předem, jak se OSPOD postaví k odstěhování manželky, nechat zaprotokolovat?
2.) příprava materiálů před prvním stáním - chci si nějak podložit moje tvrzení v návrhu (tabulky, emaily) a připravit se na to co bude asi argumentovat žena. Je možné pak říct uprostřed jednání - "já jsem si tady zpracoval takovou tabulku, která ukazuje...". Bude na to vůbec prostor? Slyšel jsem o jednáních, kde otec měl prostor asi 5 vět a z toho většina souvisela s tím, zda platí manželce dost peněz (nicméně vyválčil střídavku).

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 16 čer 2017 10:07

Hugo76 píše: Paní mi říkala, že bude vyslýchat děti, ale možná i nás.
..- chci si nějak podložit moje tvrzení v návrhu (tabulky, emaily) a připravit se na to co bude asi argumentovat žena. Je možné pak říct uprostřed jednání - "já jsem si tady zpracoval takovou tabulku, která ukazuje...". .

Je potreba s detmi mluvit, vysvetlovat ... aby ses pak nedockal prekvapeni, ze pri rozhovoru s pani s ospod rekly ze maminka bude mit novy byt, a ze uz se tesi na nove pokojicky, a ze jim to tak vyhovovat bude. Kned potom pozadej o to nahlednuti do spisu - nejlepe ihned o protokol, ale nejspis ti ho hned nedaji.

Pozor, opatrovnicke rizeni NENI o dukazech. To NIKOHO nezajima. Veri se matce, pokud neni asocial, alkoholicka ... i kdybys mel dukazy jakekoli. Nedelej chybu ze budes zbytecne vrsit "dukazy", tabulky, majly. Drz spis stihly, pouze pripadne se ohrazuj proti nepravdam.
Tohle prvni stani opravdu smeruj k odroceni a narizeni mediace, poradny... Ale OPRAVDU dobre si hlidej protokolaci, aby diktovano do protokolu bylo opravdu to dulezite, co rikas. Nejdulezitejsi je - nyni se starame vyrovnane (a tak jsme se stale doposud starali). Chci plnohodnotnym zpusobem o deti pecovat tak i do budoucna. A stav to tak, ze nebudes zadne konflikty s matkou vytahovat, co jste si kdy provedli, na cem se neshodnete. Naopak, co se tyka pece o deti, naprosto se shodnete, s komunikaci problem nemate, domlouvat veskere zalezitosti deti vam jde vyborne ... jedine na cem se dosud neshodnete jsou podily pece. A tento jediny problem bys rad vyresil v poradne (problemy vedouci k rozchodu jsou podruzne, do tech nikomu nic neni - do vztahu s detmi nezasahuji).
Samozrejme tabulky a majly priprav - ale pouzij jen kdyz to bude nezbytne, kdyz to bude vyvracet nejakou vaznou nepravdu (ze se nestaras, ze jsi nasilnik ..). Prostor bude, vykrikovat to neni pravda, atp nemuzes, ale pouzij pravnika, aby ti zajistil podobny prostor k vyjadreni a popsani situace jako matce.

Odpovědět