Určení dne právní moci rozsudku

Odpovědět
tomann
Stálice fóra

Určení dne právní moci rozsudku

Příspěvek od tomann » 17 črc 2017 07:50

Dobrý den,
22.6 nám byl doručen rozsudek z opatrovnického řízení. Ten mimo jiné upravuje SP na prázdniny a to tak, že místo týden/týden sudý lichý máme 14dní/14 dní. Exmanželka nesdělila zda se bude odvolávat, takže si prostě připočetla 15 dní a včera, když měla předat děti dle "starého" rozdělení mi přes SMS napsala , že 8.7 tedy rozsudek nabývá právní moci a děti si ponechává dle nového rozdělení. Když se dívám na justici.cz :
Vydání rozhodnutí 25.05.2017
Datum pravomocného ukončení věci 11.07.2017
Ovšem doposud jsme jako zúčastněné strany nedostaly doručení právní moci, právně tedy by měl stále platit stávající stav, mám pravdu? Již bych to neřešil, ale exmanželka velice dobře ví, že z celých prázdnin mi jde právě jen kvůli dovolené o tento týden-od 17tého července. děkuji za urgentní radu

robbrno
Uživatel(ka) fóra

Re: Určení dne právní moci rozsudku

Příspěvek od robbrno » 17 črc 2017 11:40

Podle mě je to takto:
Myslím, že má ex pravdu a nic s tím ted už neuděláte, jedině se s ní dohodnout. Pokud se tedy neodvolala a v rozsudku není klauzule o předběžné vykonatelnosti rozsudku.

Zkuste zavolat na soud zda nepodala odvolání, pak by to platilo po staru.

Do 15dnů od doručení rozsudku jste to mohl zvrátit tím(za předpokladu, že není klauzule o předběžné vykonatelnosti), že byste podal odvolání(což jste asi neudělal), třeba blanketní a pak jej stáhnul.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 17 črc 2017 18:35

Ve zkratce - myslim, ze rozsudek doruceny 22.6. nabyde pravni moci 8.7. pri lhute 15 dnu. Takze rozsudek bez odvolani pravomocny je.

Ale nerozumim moc tomu, proc si nic nedelal, vzdyt si to prece vedel, jak to po nabyti pravni moci bude. Idealne domluvit se, ze tenhle tyden je pro tebe proto a proto dulezity, vymenis za jiny a pak uz pojedete podle rozsudku.
Hned jak bych tohle videl v rozsudku, zkusil bych se domluvit (zkus mi ted vyjit vstric a ja to zkusim priste taky ... ), kdyz by domluva nebyla mozna, zkusil bych zrusit to co mam domluvene.
Ted ji muzes jen asi pekne poprosit - opet s tim ze vyjiti vstric vratis... a tak aby bylo jasne ze kdyz ne, ze take nevyjdes az to bude dulezite pro ni. Ale nepsat to takhle naprimo, at ... vis co :)
Pro zajimavost - proc byl tenhle soud, jak to bylo predtim a kdo ho vyvolal? Mozna je ted ublizena, ze "prohrala" a chce ti to jakkoli vratit. Jestli jo, doprej ji to. Na konci prazdnin budou asi naoplatku dele u tebe, ne, pokud dobre pocitam?

Edit - strucnou historii jsem si vyhledal - nojo, to je pro ni straslive ublizeni, ze se ti podarilo dosahnou stejne pece jako ona. Zkus ji pozadat s tim ze to asi neklapne. Nekdy, az to bude fakt fakt hodne potrebovat, ji muzes take zkusit nevyhovet, a odkazat na tuto situaci s tim, ze doufas ze napriste pochopi, ze pres naschvaly cesta nevede. Ale podle me je to jeji ublizeni takove, ze to bude trvat roky, nez se se sp smiri a pochopi. Mozna nikdy - v tom pripade naucit se s tim zit a planovat presne podle rozvrhu.

tomann
Stálice fóra

Příspěvek od tomann » 17 črc 2017 22:13

tulen2:
Čekal jsem se skoro stoprocentní pravděpodobností v její odvolaní ke krajskému soudu-jako vždy. Jen se domnívám, co ji tentokrát vedlo k tomu, že se neodvolala.
Někdy za ty roky soudních tahanic již doufám u exmanželky v náznak racionality. Kam by mohl patřit například návrh výměny dnů nebo dokonce týdnů. Nějaký rozpis prázdnin jsem jí samozřejmě zasílal v červnu. Potom, stejně jako v tomto případě, narazím opět na naprosto nelogický psychopatický přístup. Což mě hlavně kvůli dětem opět vrhá do beznaděje. Bohužel podle psychologů jakýkoliv vstřícný krok (děti k ní chodí ve dnech kdy mají být u mě, telefonování, víkendy atd..) ona nevnímá jako vstřícný krok, který by snad mohla kvůli dětem nějak recipročně „vrátit“, ale jako slabost protistrany (tedy mě) se kterou je potřeba bojovat. Pro představu stručná historie: Rok 2012 okresní soud střídavá péče proti vůli matky, výživné otec/matka 10tis./3500, exmanželky odvolání ke krajskému soudu 2013 , SP potvrzena výživné 6000/3500. Prosinec 2014 exmanželky žaloba na svěření dětí do její péče od té doby x soudních jednání, teď tedy potvrzena opětovně SP, výživné 6000/6000. Konstatuji, že tato moje exmanželka se z SP nesmíří nikdy a tak do roka, dvou očekávám další žalobu-možná proto se v tento okamžik neodvolala, aby mohla začít zase z čisté vody…

Odpovědět