přání 3letého dítěte

Pseudonym
Uživatel(ka) fóra

přání 3letého dítěte

Příspěvek od Pseudonym » 07 srp 2017 10:32

Ústavní soud formuloval 4 základní objektivní kritéria, jejichž naplnění upřednostňuje střídavou péči. Jedno z těchto kritérií je přání dítěte. Přání 3letého dítěte však nelze zjistit přímo a formuluje ho opatrovník. Chtěl bych se zeptat, jak k tomu soudy přistupují. Bere se to tak, že stanovisko opatrovníka u soudu rovná se přání 3letého dítěte?

Jurka
Uživatel(ka) fóra

Re: přání 3letého dítěte

Příspěvek od Jurka » 07 srp 2017 11:03

Uvědom si, že opatrovnice se bude ptát dítěte, bude s ním sama ve své kukani, takže ani nebudeš vědět na co a jak se ptala a co jí dítě odpovědělo. Záznam se samozřejmě nedělá. Zde všechno záleží na libovůli či zlovůli oné úřednice. Pokud narazíš na echt svini, může říct cokoliv a ty nic nenaděláš. U soudu budou věřit jí, poněvadž ona tam je, aby hájila zájem dítěte. To že těmto ženám je zájem dítěte u prdele, je jiná věc.

ota377
Stálice fóra

Příspěvek od ota377 » 07 srp 2017 15:07

Z mé zkušenosti ze soudů o mé syny:
V případě zhruba vyrovnaných pozic rodičů a jejich neshodě o střídavce stanovisko dětí finálně neformuluje OSPOD (který ani nemá potřebnou kvalifikaci pro rozpoznání manipulace a jeho stanovisko je tedy jen podpůrné), nýbrž soudem ustanovený soudní znalec, což je dětský psycholog, který vypracuje rozhodující znalecký posudek...
2 kluci ve střídavce od roku 2005 (tehdy proti vůli matky) ota377@centrum.cz, dřívější nick omve

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 07 srp 2017 15:27

Presne tak. Nicmene ospod ma casto nutkani vystupovat jako odbornik na vyvojovou psychologii - casto v duchu "dite matce". Doporucuju dukladnou praci s ospodem pred soudem (tak aby si takovy nepodlozeny postoj nedovolil a bud vyrovnanou peci rodicu podporoval, nebo pouze nestrane navrhl posudky) a snahu o maximalni mozne jednani s matkou (poradny, mediace, atd), take pred soudem. Kazdopadne u trileteho ditete v zadnem pripade NEDOPUSTIT, aby se matka chovala jako majitelka ditete a "pujcovala" ti ho, kdy uzna za vhodne (malo). Jak se do takove pozice postavit nechas, sance na sp je miziva.
Skoro jiste to bude s posudky, pokud se nedomluvite a ty budes na sp trvat (mel by si) a matka ji odmitat. Na triletem diteti neni moc co zkoumat - tak se zkoumani bude tykat vic vas a vasich predpokladu.
Je to zlomovy vek, kdy jeste ma ospod I soud I nekteri psychologove snahu rikat "dite je male, pece matky ...". Musis to hodne vest do budoucna, dobre argumentovat plynutim casu, mirne vyssi podil pece matky apriori neodmitat, ale chtit stanovit v dohode postupny prechod k peci vyrovnane.

Pseudonym
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Pseudonym » 07 srp 2017 22:19

My máme zatím neupravenou péči a již téměř rok (od dvou let dítěte) probíhá fakticky SP v poměru 8:6. Matka těsně před soudem (po půl roce fungování) vyrukovala s tím, že s tím nesouhlasí a chce dítě do své péče a poměr 9:5. Dělá to velmi šikovně, jakýkoli náznak problému, nemoci u malé hází na SP (dokonce zkoušela i jednodenní kopřivku). Na OSPODu jsem (asi) zapsán jako "problémový" otec, který matku k té SP donutil (samozřejmě nesmysl). Taky jako ten, kdo se chce hádat a soudit kvůli dvěma dnům v měsíci (nikdo si už ale nevšímá, že to bylo iniciováno matkou). Nyní probíhají mediace a zároveň šetření OSPOD (návštěvy domácností, apod.), naoko nezávisle, ve skutečnosti podle mě s cílem najít co nejvíce negativního na otci. Narazil jsem prostě na OSPOD, kde je SP absolutně nepřijatelná. Je to už fakt vyčerpávající a jsem navážkách, jestli na ten její návrh nekývnout, výměnou za dočasnost, zakotvenou smluvně. Absurdní mi na tom přijde hlavně to, že podle OSPODu je 8:6 proti zájmu dítěte (protože stabilita výchovného prostředí, pocit bezpečí, zázemí ... však to znáte), kdežto 9:5 už asi ano.

Jinak díky za odpovědi, pomohly.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 08 srp 2017 06:24

Hlavne drz tech 8/6 co probiha. nenech si to snizit na 9/5. Leda spolecne s podepsanym jasnym postupem, jak budete spet k peci vyrovnane. 8/6 mate v nejake dohode zakotvene? Nebo to jen praktikujete protoze chces ty? Branilo by neco 7/7?
Co ten ospod dela? Dela neco? Do jeho spisu si nahledl? Mediaci si navrhl ty? Je to dobre, jednej, jednej, klidne pridej i poradnu. Tvym hlavnim argumentem je ne ted, ale budoucnost. Ale nic nevymenuj za podepsani pece matky - to by ti peci omezilo nadlouho, mozna navzdy - to asi vis.

Pseudonym
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Pseudonym » 08 srp 2017 08:16

8/6 mate v nejake dohode zakotvene? Nebo to jen praktikujete protoze chces ty? Branilo by neco 7/7?
Co ten ospod dela? Dela neco? Do jeho spisu si nahledl? Mediaci si navrhl ty?
Ano, dohodu máme podepsanou už rok. Těsně před soudem (před půl rokem) ji manželka prohlásila za podepsanou pod nátlakem (ale dosud jedeme podle ní). 7/7 brání matka, je to pro ni absolutně nepřijatelné (přestože o prázdninách nevadí 14 dní v kuse se mnou). Na ODPODu jsem dosáhl výměny sociální pracovnice a jeho vedoucí se mi omluvila za předchozí jednání, kdy se automaticky postavily za to, co tam tvrdila matka. Nicméně z diskuzí s vedoucí OSPOD je zřejmé, že je prostě a priori proti střídavé péči, i když takto natvrdo to samozřejmě neříká. Mediaci nám zprostředkoval OSPOD na můj návrh. Do spisu nahlížím pravidelně a snažím se vyvracet některé nesmysly, které tam objevuji.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 08 srp 2017 08:40

Myslim ze jsi na dobre ceste a ze to dopadne.
Na soudu urcite vystupuj PROTI posudkum.

- dite je male, neni co vysetrovat
- SP dosud probiha bezproblemove
- oba jste bez problem schopni se starat o dite, jak jste osvedcili
- posudek zcela zbytecne vyrazne oba rodice financne zatizi

Pokud by to presto nevyslo a posudky mely byt, chtej definovat otazky pro znalce.

Pokud bude matka u soudu chtit svoji vyhradni peci, urcite ji chtej take, a SP nabizej jako alternativu vhodnou pro dite.

tomann
Stálice fóra

Příspěvek od tomann » 08 srp 2017 10:15

U mě stanovena soudní znalkyně, když měly děti 4 a 6. Táhlo se to s různýma odkladama, takže vyšetření bylo až když měly 5 a 7 roků. Vyšetření opatrovníkem (tehdy) proběhlo x, vždy jsem odmítl bez přítomnosti rodiče, tehdy toto OSPOD akceptoval. Píšu tehdy, protože mě se soudní pře táhnou od roku 2011 do teď.

Pseudonym
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Pseudonym » 08 srp 2017 15:09

Myslim ze jsi na dobre ceste a ze to dopadne.
Na soudu urcite vystupuj PROTI posudkum.
No, já jsem chtěl právě psychoposudek (nebo spíše v této fázi návštěvu dětského psychologa) navrhnout (zatím v rámci mediace), protože bychom se mu zcela jistě později nevyhnuli. Matka totiž mé výchovné ani osobní kvality nepopírá, jde na to šikovně přes dítě. Podle ní prostě malá stávající režim nezvládá a má psychické problémy. Už minimálně půl roku si zapisuje kdejaký domnělý problém. Já jsem naopak přesvědčen (a musím říct, že i překvapen), že při srovnání s ostatními dětmi malá prospívá dobře a žádný problém nemá.
Pokud bude matka u soudu chtit svoji vyhradni peci, urcite ji chtej take, a SP nabizej jako alternativu vhodnou pro dite.
To mám v plánu, jen pořád přemýšlím, jak svou výhradní péči odůvodnit. S ex spolupracujeme, komunikujeme, bydlíme kousek od sebe, na většině věcí se dohodneme. Jen na OSPODu, a předpokládám, že tomu bude tak i u soudu, tvrdí opak.

Odpovědět