Znalecké posudky - otázky, příprava

Re: Znalecké posudky - otázky, příprava

Příspěvekod dalik16 » 19 pro 2017 12:17

Mně resp. dětem dělala matka to samé. Také je vodila po různých psychologických vyšetřeních až k tomu děti získaly takový odpor, že tam pokaždé odmítly mluvit. Matka to pak využívala tak, že psycholožkám celou situaci odvyprávěla po svém a to šlo do zápisu. Já se následně nestačil divit, co všechno psycholožka zjistila a k jakým výmyslům dospěla.
Chtěl jsem být ohleduplný ke svým dětem a vyšetřeními je nezatěžovat. Byl jsem znechucen se s těmi "odborníky" potkat, vyvracet očividné lži. Jenže matka posudky vždy patřičně tendenčně okomentovala a posílala je na OSPOD a k soudu.
Nakonec jsem se odhodlal některé oslovené psycholožky navšívit a promluvit si s nimi o jejich posudcích na mne a mé děti. Velmi mne překvapilo, že jsou celkem v pohodě. Ony zase byly překvapené, že nejsem netvor, naopak že mám vztah k dětem naprosto přirozený a lepší než matka, děti v mé přítomnosti naprosto v hladce komunikovaly. Dostal jsem do ruky zprávu, tu jsem ukázal na OSPOD a u soudu a ihned se situace otočila, protože vyšla najevo manipulace matky. Více s tím neotravovala.
Teprve potom jsem si pozorně přečetl zprávy z původních psych. vyšetření od matky a uvědomil jsem si tu protřelost: odstavce jsou obratně uvozeny citací "matka vypověděla..." a v dalších větách již jen "Děti se bojí otce...". Takže to vypadalo, že to je názor dětí. Ale kdepak, to jen je pokračování první věty o tvrzení matky. Celkově ten posudek na první dojem vypadal hodně negativně, ale ve skutečnosti to byla jen reprodukce názorů matky a vypovídací hodnota o dětech nulová. Nepochybuji, že to takto napsala psycholožka schválně (a bylo jich víc), vyšla tím matce vstříc a byla krytá. Já už i zvažoval podat TO na křivý posudek, jenže právě v té dvojsmyslnosti bych neuspěl.

Uvádím to zde pro uvědomění, že otcův rozumný přístup, neustálá ohleduplnost a ochrana dětí může uškodit otci u soudu, přijde o děti a nakonec to dětem ublíží víc. Nenechte se vláčet posudky, které nejsou pravdivé. Vy znáte své děti nejlépe.
dalik16
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod tulen2 » 19 pro 2017 16:42

dalik16 píše:... ohleduplný ke svým dětem a vyšetřeními je nezatěžovat...

jj, vyhybani se psychologum, kam matka s detmi chodi, neni dobre. Bud je psycholog ok, a pak to k reseni muze pomoci, nebo ok neni - a pak jsem bez sance stezovat si na spatnou zpravu, kdyz je sikovne napsana a ja tam nechodil, nenahraval, nemam na cem psychologa "nachytat". Podavat TO na "matka tvrdi ...." nejde.

tulen2 píše:...otcův rozumný přístup, neustálá ohleduplnost a ochrana dětí...

opet ano, kdyz otec ustoupi a necha matku aby mu deti "pujcovala" jak chce, a vse rozhodovala, aby se vyhnul konfliktu, byva to ztracene.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod robbrno » 19 pro 2017 23:23

Ano, je to právě naopak. Všude, kde si matka lhaním získává podporu je třeba chodit(prve bez dětí a pak po dohodě i s dětmi), např.: logopedie, škola, školní psycholog, obyč.psycholog,.... A všude uvést situaci na pravou míru, tím tam tuto podporu matka ztratí. Leckde poté "ve spravedlivém hněvu" napíšou i novou zprávu v opačném znění.
robbrno
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod Petr_Novak » 01 úno 2018 12:12

Stručná otázka. Znalecké posudky se právě nařizují a měli bychom dodat otázky na znalce.

Poradíte prosím?
Petr_Novak
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod tulen2 » 01 úno 2018 14:43

Za me plati co jsem psal nekde na pocatku tohoto tematu. Nevim, jak se starate nyni, jestli porad +- vyrovnane jak nekde v tematu zminujes, jen v nejakem divnejsim schemata, ne 7/7?

Abych tedy byl konkretni, tak neco takoveho:

1. Je neco, co by se dalo vytknout peci otce jako rodice? Je neco, co by se dalo vytknout peci matky jako rodice?
2. Vedou oba rodice deti k ucte a respektu k druhemu rodici? Uvedomuji si oba rodice dulezitost druheho rodice pro vyvoj ditete?
3. Vyhovuje detem nyni praktikovana pece? Pokud ne, proc?
4. Je do budoucna lepsi intervaly stridani a pobytu deti u obou rodicu spise prodluzovat s tim, jak deti porostou? Pokud ne, proc?

Ale je to jen narychlo, byva dobre to prizpusobovat konkretnimu pripadu.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod Hugo76 » 01 úno 2018 16:55

vyčteno zde z diskuze:

je matka schopna děti vychovávat a pečovat o ně?
je otec schopen děti vychovávat a pečovat o ně?
Jaký je vztah mezi dětmi a matkou?
Jaký je vztah mezi dětmi a otcem?

Dále se soudy ptají na vhodnost střídavé péče, což je vadná otázka, neboť jde o otázku právní, nikoliv psychologickou. Je potřeba se zeptat takto:

Jaký rozsah péče o děti by měl zajistit otec?
Jaký rozsah péče o děti by měla zajišťovat matka?

Jaká je nejdelší vhodná délka odloučení dětí od matky v běžném režimu?
Jaká je nejdelší vhodná délka odloučení dětí od otce v běžném režimu?

Jaká je nejdelší vhodná délka odloučení dětí od matky v prázdninovém režimu?
Jaká je nejdelší vhodná délka odloučení dětí od otce v prázdninovém režimu?

Z odpovědí na tyto otázky se pak dá postavit návrh na střídavou péči přesně podle doporučení znalce.

Pak by měly být otázky na podporu vztahu dětí a druhého rodiče?
Je zde přímé či nepřímé negativní ovlivňování dětí ze strany matky?
Je zde přímé či nepřímé negativní ovlivňování dětí ze strany otce?

A nakonec komunikace.
Jsou rodiče schopni alespoň na základní rovině spolu komunikovat osobně nebo elektronickou komunikací ohledně záležitostí dětí?
V případě, že jsou problémy v komunikaci rodičů, co je zdrojem vad v komunikaci a jakým způsobem znalec doporučuje pracovat na zlepšení komunikace.
Hugo76
Stálice fóra

Příspěvekod Petr_Novak » 02 úno 2018 10:33

Díky za rady.

Děti 7 a 5.
Střídavá péče 7/7 neformálně funguje od 7/2017. Matka jí nechce, přitom navrhla, abychom do ukončení sporu v tomto režimu fungovali. Nechápete? To nikdo. No a nyní matka vyžaduje znalecké zkoumání na což jí soud s radostí kývnul.
Petr_Novak
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod tulen2 » 02 úno 2018 11:05

Petr_Novak píše:...No a nyní matka vyžaduje znalecké zkoumání na což jí soud s radostí kývnul.

A zkousel si namitat nadbytecnost znaleckeho zkoumani, pisemne, do protokolu? U Tebe je prokazano, ze SP v zajmu deti funguje .... Tohle by se melo vymytit, aby se soud vzdy zastitoval znalci, pripadne aby si vybiral ktereho znalce oslovi s ohledem na jeho zname postoje a pozadovany vysledek.
Alespon by ti to mohlo (po)otevrit cestu k tomu, posudky neplatit v pripade ze se vhodnost SP prokaze.
Byva to dost nakladna vec, 10-20k, dokazu si predstavit jine pouziti penez v zajmu deti.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod Petr_Novak » 02 úno 2018 13:25

Soudkyne v nasem pripade odhadla znalecke zkoumani na cca 70tis. Nechapu. Chce tam pry znalce z oboru psychologie, psychiatrie a pry oslovi vice znalcu, aby spolecne na tom posudku spolupracovali. Nebude to podle soudkyne jeden jediny znalec, ale cela banda znalcu. Prijde mi to nejake divne, ale to by potom obhajovalo i tu cenu. Hlavne nevim, jak tohle budu pripadne platit. Ja si myslim, ze to je zbytecne, ja to nechci a stejne to budu platit?
Moje pravnicka mi rekla, ze to soudkyne udelat musi, protoze jinak ji to odvolaci soud obratem vrati. Takze je to nutnost, prej.
Petr_Novak
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod forU » 02 úno 2018 14:18

Petr_Novak píše:Soudkyne v nasem pripade odhadla znalecke zkoumani na cca 70tis. Nechapu. Chce tam pry znalce z oboru psychologie, psychiatrie a pry oslovi vice znalcu, aby spolecne na tom posudku spolupracovali. Nebude to podle soudkyne jeden jediny znalec, ale cela banda znalcu. Prijde mi to nejake divne, ale to by potom obhajovalo i tu cenu. Hlavne nevim, jak tohle budu pripadne platit. Ja si myslim, ze to je zbytecne, ja to nechci a stejne to budu platit?
Moje pravnicka mi rekla, ze to soudkyne udelat musi, protoze jinak ji to odvolaci soud obratem vrati. Takze je to nutnost, prej.

To je pitomost, právnička je mimo. Posudky nejsou nutné. Je potřeba namítat neopodstatněnost posudku, případně se dožadovat odůvodnění, jakou otázku má posudek posoudit, na kterou nestačí dokazování u soudu. 70 tis. je zjevně nepřiměřených, viděl jsem i posudek za 4.000, ale to byl výcuc z prstu. Námitka proti posudku je důležitá u soudů, které hodnotí úhradu podle úspěchu v řízení. Tohle ale matce neříkejte, nebo začne mařit SP, aby uspěla v řízení a těch 70 tis. jste platil vy. Pak jsou soudy, které to (správně) rozdělují napůl, ale při odporu lze pak namítat, že jde o náklady, které zavinil jeden z účastníků a přes tento paragraf mu to nechat dát k úhradě.
Holky 8 a 10 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
forU
Stálice fóra

PředchozíDalší

Zpět na Problémy soudního řízení