Znalecké posudky - otázky, příprava

Re: Znalecké posudky - otázky, příprava

Příspěvekod dalik16 » 19 pro 2017 12:17

Mně resp. dětem dělala matka to samé. Také je vodila po různých psychologických vyšetřeních až k tomu děti získaly takový odpor, že tam pokaždé odmítly mluvit. Matka to pak využívala tak, že psycholožkám celou situaci odvyprávěla po svém a to šlo do zápisu. Já se následně nestačil divit, co všechno psycholožka zjistila a k jakým výmyslům dospěla.
Chtěl jsem být ohleduplný ke svým dětem a vyšetřeními je nezatěžovat. Byl jsem znechucen se s těmi "odborníky" potkat, vyvracet očividné lži. Jenže matka posudky vždy patřičně tendenčně okomentovala a posílala je na OSPOD a k soudu.
Nakonec jsem se odhodlal některé oslovené psycholožky navšívit a promluvit si s nimi o jejich posudcích na mne a mé děti. Velmi mne překvapilo, že jsou celkem v pohodě. Ony zase byly překvapené, že nejsem netvor, naopak že mám vztah k dětem naprosto přirozený a lepší než matka, děti v mé přítomnosti naprosto v hladce komunikovaly. Dostal jsem do ruky zprávu, tu jsem ukázal na OSPOD a u soudu a ihned se situace otočila, protože vyšla najevo manipulace matky. Více s tím neotravovala.
Teprve potom jsem si pozorně přečetl zprávy z původních psych. vyšetření od matky a uvědomil jsem si tu protřelost: odstavce jsou obratně uvozeny citací "matka vypověděla..." a v dalších větách již jen "Děti se bojí otce...". Takže to vypadalo, že to je názor dětí. Ale kdepak, to jen je pokračování první věty o tvrzení matky. Celkově ten posudek na první dojem vypadal hodně negativně, ale ve skutečnosti to byla jen reprodukce názorů matky a vypovídací hodnota o dětech nulová. Nepochybuji, že to takto napsala psycholožka schválně (a bylo jich víc), vyšla tím matce vstříc a byla krytá. Já už i zvažoval podat TO na křivý posudek, jenže právě v té dvojsmyslnosti bych neuspěl.

Uvádím to zde pro uvědomění, že otcův rozumný přístup, neustálá ohleduplnost a ochrana dětí může uškodit otci u soudu, přijde o děti a nakonec to dětem ublíží víc. Nenechte se vláčet posudky, které nejsou pravdivé. Vy znáte své děti nejlépe.
dalik16
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod tulen2 » 19 pro 2017 16:42

dalik16 píše:... ohleduplný ke svým dětem a vyšetřeními je nezatěžovat...

jj, vyhybani se psychologum, kam matka s detmi chodi, neni dobre. Bud je psycholog ok, a pak to k reseni muze pomoci, nebo ok neni - a pak jsem bez sance stezovat si na spatnou zpravu, kdyz je sikovne napsana a ja tam nechodil, nenahraval, nemam na cem psychologa "nachytat". Podavat TO na "matka tvrdi ...." nejde.

tulen2 píše:...otcův rozumný přístup, neustálá ohleduplnost a ochrana dětí...

opet ano, kdyz otec ustoupi a necha matku aby mu deti "pujcovala" jak chce, a vse rozhodovala, aby se vyhnul konfliktu, byva to ztracene.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod robbrno » 19 pro 2017 23:23

Ano, je to právě naopak. Všude, kde si matka lhaním získává podporu je třeba chodit(prve bez dětí a pak po dohodě i s dětmi), např.: logopedie, škola, školní psycholog, obyč.psycholog,.... A všude uvést situaci na pravou míru, tím tam tuto podporu matka ztratí. Leckde poté "ve spravedlivém hněvu" napíšou i novou zprávu v opačném znění.
robbrno
Nováček fóra

Předchozí

Zpět na Problémy soudního řízení