Znalecké posudky - otázky, příprava

tulen2
Stálice fóra

Re: Znalecké posudky - otázky, příprava

Příspěvek od tulen2 » 02 úno 2018 15:13

forU píše:To je pitomost, právnička je mimo. Posudky nejsou nutné. Je potřeba namítat neopodstatněnost posudku, případně se dožadovat odůvodnění
Tak tak. Je to tu mnohokrat psane - pokud fakticky stridate, brante se posudkum vsi silou. Nejsou nutne, a mely by byt narizovany jen v krajnich pripadech. Soudy si z toho udelaly berlicku rozhodovani - to my nic, to posudek. Soudy jim posudky zadavaji jak na bezicim pasu, casto "sve" znalce znaji, vedi co od nich cekat, a navic si skoro vzdy mohou z posudku vybrat co chteji, a o to stejne rozhodnuti oprit.

70k - to jsem jeste nevidel. Bezne 10-20k. Znalce z oboru psychiatrie?? Je u nekoho podezreni na nejakou zavaznou psycho nemoc, je s necim lecen?? Jestli ne, duvod nechapu.

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 02 úno 2018 16:28

Zpravidla to funguje takto:
Soud nevidí důvod pro vyloučení střídavé péče, tak postupuje takto:
OSPODe, vymyslíš nějaký důvod pro vyloučení SP? Ne? Tak:
Znalče, nenajdeš nějaký důvod pro vyloučení SP? Ne? Tak:
Dítě, pozvu si tě k výslechu a snad tě matka stihne zmanipulovat, abys mi tu něco řeklo, o co bych mohla opřít vyloučení SP. Ani to se nepovede? Tak:
Vezmu si dítě do kanceláře, vyhodím rodiče i jejich zástupce, max. si tam vezmu ospod paní a něco vložíme dítěti do úst, aby se bylo o co opřít a vyloučit SP. Však nám nikdo nedokáže, jak jsme z dítěte informace tahaly a nebo si to úplně vymyslely. Ani to nepomůže? No tak provedeme dezinterpretaci všeho v neprospěch otce, např. má s dítětem dobrý vztah? Takže mu styk 2/14 evidentně stačí. Jsou problémy ve vztahu díky manipulaci matky? Tak přece dítě nebudeme nutit.
Chová se matka jako dobytek a není ochotna se na ničem domluvit? Fajn, rodiče jsou v konfliktu a nejsou schopni se na ničem domluvit. Otec trvá na střídavé péči a matka brání v kontaktu? No tak otec nerespektuje matku, jedná bezohledně proti zájmům dítěte a matka dítě chrání před jeho bezohledností.
Čím více sporů o děti mám za sebou, tím častěji se tento scénář hledání Proč ne SP objevuje.
Holky 9 a 11 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

Petr_Novak
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Petr_Novak » 02 úno 2018 17:22

Moje právnička je zásadně proti, abychom něco proti nařízení posudku namítali. Tak jsem v pasti.
Právníci!!!! Tolik peněz a 90% věcí jsem si stejně musel udělat a napsat sám.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 02 úno 2018 22:14

Pravnik musi postupovat podle pokynu klienta, maximalne mu muze vysvetlit, proc jeho postup nepovazuje za vhodny. Pokud podle pokynu postupovat nechce (nemuze), mel by se vzdat zastupovani klienta.
Vztah je o duvere - pokud veris ze to pravnicka dela dobre, sver se plne do jejich rukou a delej jen to co rika. Ale pak nadavej jen sam sobe.
Zkusenosti ukazuji, ze maloktery pravnik rodinneho prava dokaze vest klienta tak, aby to dobre fungovalo. "tech penez" je totiz na to malo, byva to prace chvlemi skoro full time, nahlizeni do spisu, studium, psani stiznosti, odvolani, navstevovani ospodu a jednani - kdyz si to neodpracuje otec sam, nebo nema velke stesti na slusny soud, slusny ospod, matku co postupuje zoufale spatne - pravnik ho nespasi.

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 03 úno 2018 17:35

Petr_Novak píše:Moje právnička je zásadně proti, abychom něco proti nařízení posudku namítali. Tak jsem v pasti.
Právníci!!!! Tolik peněz a 90% věcí jsem si stejně musel udělat a napsat sám.
Mám pocit, že právník je služba, ne velení. Velení má klient. Právník má radit, ne rozhodovat. Bacha na to, někteří právníci jsou schopni zneužít plnou moc k tomu, že udělají procesní krok bez vědomí klienta, který může být fatální (nějaký návrh, vzdání se odvolání apod). Jde o děti klienta, ne advokáta, podle toho musí klient postupovat. Navíc, právní zastoupení není nahrazení vůle klienta, klient může procesně postupovat i samostatně.
Holky 9 a 11 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

Odpovědět