Změna výživného střídavka

Odpovědět
Culda
Nováček fóra

Změna výživného střídavka

Příspěvek od Culda » 26 zář 2017 17:11

Ahoj všem,
i díky tomuto portálu se mi podařilo před necelými 2 lety dosáhnout střídavé péče 50:50. Výživné, které jsme si s matkou po dlouhém boji dohodli, soudkyně nakonec ještě sama změnila, konkrétně zvýšila částku na mojí straně, a to i přesto, že měla potvrzeno, že matka za 2 měsíce po jednání nastupuje po 4 letech rodičovské do zaměstnání ve státní sféře, kde je plat víceméně daný tabulkou. Soudkyně tedy vycházela striktně ze stavu, že já mám příjem a matka pouze rodičovský příspěvek. Matka poté dle plánu nastoupila do zaměstnání s příjmem cca 18.000,- Kč čistého. Já mám příjem stále stejný, cca dvojnásobný. Z vícero důvodů, zejména však kvůli tomu, že matka dětem téměř nic nového nekoupí, svého přítele se snaží maximálně napasovat do role otce, mně neustále vypisuje jen výsměšné sms, na moji přítelkyni posílá anonymy atd. jsem se teď rozhodl, že bych na soud podal návrh na zvýšení výživného z její strany, když disponuje příjmem + doplacení za nějaké měsíce zpět. U dětí se okolnosti nijak podstatně nezměnili, takže počítám, že by se měl opravdu řešit jen její vyšší příjem. Zvažuji, jestli matce neposlat nějaký svůj návrh emailem, abych měl pro soud podklad, že jsem se pokusil o smírné řešení. Nevím, jestli to však má význam, příp.zda to takticky není špatně. Na 99 % se mi matka vysměje. Prosím tedy o radu, jak postupovat, příp. co mi hrozí. Vím, že někteří z vás budou argumentovat, že mám být rád, že jsem dosáhl střídavky a mám tedy platit, ale bohužel s matkou mám takovou zkušenost, že o co já ustoupím a vyjdu vstříc, o to v horším mi to ona vrátí.
Díky za reakce.
Culda

tulen2
Stálice fóra

Re: Změna výživného střídavka

Příspěvek od tulen2 » 26 zář 2017 19:01

Bez konkretnich castek co platis ty a ona tezko posoudit sanci na uspech. A to, jestli to za to stoji.
Zpetne bych urcite pozadoval, co nejvic zpetne. Nejakou dobu pokazde co neco vetsiho poridis chtej po ni polovinu doplatit. A urcite nejaky cas posilej ze bys chtel jeji vyzivne zvysit a domluvit se na tom, nez do toho prastis. Kdyz davat nebude, ty veci co poridis vhradne ty ji neposilej, nepujcuj.
Ale obecne (pokud to tedy neni silene disproporcni) bych sanci na uspech (na citelny uspech, na to aby to za to stalo) nevidel. Vztahy to jeste zhorsi, at to dopadne jakkoli. Ja zastavam nazor ze lepsi se skripanim zubu platit (pokud jsem schopen), a radovat se z deti (a pozdeji, az budou vetsi, jim tuto disproporci vysvetlit a necht na nich at se ptaji, at premysleji), nez si opet nicit nervy a ztracet cas u soudu, ktere vypadaji tak, jak vsichni vime.

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 28 zář 2017 09:00

Záleží na tom, jak je to v rozsudku odůvodněno, z jakých příjmů soud vycházel. Pak by bylo možné uvažovat o doměření zpětně od nástupu do práce, ale počkal bych tak dva roky od toho okamžiku, do té doby bych to po ní vyžadoval bez soudu. A evidoval si to, na čem se finančně nepodílela a bylo nutné to zaplatit (což ale nejsou třeba kroužky).
Holky 8 a 10 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

ota377
Stálice fóra

Příspěvek od ota377 » 03 říj 2017 18:17

Culda píše:Vím, že někteří z vás budou argumentovat, že mám být rád, že jsem dosáhl střídavky a mám tedy platit
Souhlas s tuleněm, pokud pro tebe není výživné likvidační a rozdíl je cca kolem 3000 Kč, tak já osobně bych se soudu o výživné raději vyhnul, protože je to nepříjemný a dlouhý stres s hodně nejistým výsledkem...
Prostě vzhledem k mých nepříliš pozitivním zkušenostem s kvalitou českých opatrovnických soudů zastávám názor, že čím méně soudy zasahují do rodinných vztahů, tím lépe ;)
2 kluci ve střídavce od roku 2005 (tehdy proti vůli matky) ota377@centrum.cz, dřívější nick omve

Odpovědět