Krajskej soud Praha - Judr. Burešová - Střídavka

Krajskej soud Praha - Judr. Burešová - Střídavka

Příspěvekod rodič_petr » 22 říj 2017 14:00

Ahoj! Máte s touhle soudkyní někdo zkušenost? Případně, dá se někde o soudcích něco dohledat, třeba fotka, jak rozhodovala, atd? Čas mám ale jen do středy, tak na dotaz na soud není kdy. Ve středu jdu poprvé k odvolacímu soudu.

Druhá část mýho dotazu je ohledně taktiky:
- okresní soud vynes rozsudek v březnu. Zamít mi střídavku, nařídil rozšířenej styk. Oba jsme se odvolali (já chci střídavku, matka víc peněz), takže styk s dětmi ještě není stanovenej závazně a oba máme mít stejný práva.
- v době prázdnin jsem děti neviděl tři měsíce. Proč? Protože matka odmítala domluvu, navrhla termíny, kdy věděla, že zrovna nemůžu, neodepisovala na smsky ani emaily. Teď mi děti "půjčuje" každej druhej víkend, ačkoliv bych chtěl půl na půl. Ale přetahovat se o kluky (7 a 9 let) před školou, kdo si je odvede domů, to by děti mohlo docela poznamenat, to dělat nechci.
- že se s klukama nevídáme tak často, jak bysme chtěli, to zatím (než soud rozhodne) vydržíme, horší ale je, že matka tenhle příběh teď postavila na hlavu a okolí sděluje, že jsem děti neměl u sebe tak dlouho, protože o ně nemám zájem! Když jsem se vzpamatoval z šoku, tak mi došlo, že vlastně nemám jak dokázat, že to bylo naopak.
- No. a teď za tři dny má bejt odvolací soud. Já se to dozvěděl až dneska, soud mi totiž předvolání neposlal do datovky (jen písemně, to mi listonoška vhodila po deseti dnech do schránky). Představuju si, že soud začne tím, že bude výslech matky, co že se od minula změnilo. A matka hned řekne, že o děti nemám zájem.
- Můj výslech bude až potom, takže já se tomu budu moct maximálně bránit. A když se člověk jen brání, tak nezní Rád bych to ale řek soudu jako první, co se stalo. Jak to mám udělat? Aby to soudkyně opravdu četla, stihla to do středy? Napadlo mne, napsat Vyjádření, nebo Návrh na PO: tenhle stav se nelíbí ani mně, ani dětem. Je to dobrej nápad?
- Nu. A protože jsem z jednání pěkně nervozní a mám pocit, že se nestihnu připravit, uvažuju poslat soudu dneska ještě Návrh na odročení jednání – mám datovku a předvolání mi do ní neposlali. Nenaštvu tím moc?

Děkuju za rady a zkušenosti
Petr
rodič_petr
Uživatel(ka) fóra

Re: Krajskej soud Praha - Judr. Burešová - Střídavka

Příspěvekod tulen2 » 22 říj 2017 15:59

A na zaklade ceho soud rozhodl o rozsirenem styku? Posudky byly? Jak to zduvodnil? Co na to cele ospod? Na cem si ty postavil odvolani?

K cemu bys chtel delsi cas pred odvolanim pouzit? Jsi zastoupeny? Soud byl povinen tvoji datovku pouzit, muzes na zaklade poruseni teto povinnosti zadat odroceni. Ale bude ti to k necemu?

No podle meho nazoru si dalsi z rady otcu, co postupovat totalne spatne. Ve snaze nevyvolavat ostry konflikt ustoupil matce a nechal ji at ti diktuje 2/14 a straslive omezi cas s detmi. Pritom si doufal ve zdravy rozum ospodu a soudu, a doufal ze to soud napravi. To je spatne, tahle cesta je stoprocentne overena jako spatna a nefunkcni. Otec musi deti u sebe nechavat, musi konflikt eskalovat, pokud mu matka cas vyrazne omezi.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod rodič_petr » 22 říj 2017 22:02

Posudky dr. Hrbková zadala, samozřejmě se špatnejma otázkama typu Kterej rodič je lepší. Znalkyně konstatovala, že oba máme snížený výchovný předpoklady, ale já víc, takže proto ten rozšířenej styk (navrhla ho psycholožka - jinak u nás neformálně střídavka více méně běžela). OSPOD taky trvá na tomto uspořádání, i když děti na OSPODu řekly, že chtěj střídavku a i když sami viděj, jak matka odmítá dohody, odmítá přijít na schůzku na OSPOD a podobně (matka proti střídavce nic nemá, ale nedostala by peníze, a kvůli nim do toho celýho souzení šla, takže vehementně povídá, že střídavku nechce, nicméně mi děti bude dávat kdykoliv budu chtít. No, nedává, a to nejspíš asi právě proto, že se soudí a nechce, aby soud viděl, že střídavka funguje).
Odvolání poukazuje na:
Nedostatky Znaleckého posudku
Chybná interpretace posudků Soudem (nechal jsem si udělat alternativní posudek, kterej naopak střídavku doporučuje)
Rozsudek nebere v potaz judikáty ÚS
Soud nebere v potaz, že střídavá péče o děti mezi rodiči již fungovala a osvědčila se
početní chyby, nepochopení DPO, inkonzistence atd
Mám to docela vypilovaný, jestli chceš, můžu Ti ho poslat.

Jak říkám, chci čas využít na přípravu, půl roku se teď nic nedělo a já to radši vypustil z hlavy, protože mne to stresuje až k chorobnýmu stavu, když na to myslím. A hlavně chci nějak soudu říct, že mi matka děti teď nedávala - ještě před tím, než matka naopak u výslechu řekne tu do nebe volající lež, že jsem o děti neměl zájem... obrátil jsem se tehdy o pomoc na OSPOD a matka ani nepřišla na schůzku na OSPODu, ale už ji slyším, jak povídá, že na OSPOD nešla, protože se mnou stejně žádná domluva není. OSPOD o tom, že matka dělá problémy, ví, ale přesto stále říká, že se musíme řídit posudkem - klasika. A aby si to soud stih přečíst (návrh na PO nebo Vyjádření), předpokládám, že je potřeba víc času než do středy. (Je to tak?)

Eskalovat konflikt: chápu Tvoji myšlenku, ale v praxi by to bylo docela hustý. Zcela jistě bysme se o děti museli s jejich matkou přetahovat před školou, a myslím, že děti by z toho byly pěkně vyjevený. možná by se v takový situaci postavily i za matku - a i když všichni víme, jak snadno jsou děti ovlivnitelný, tímhle bych situaci dost ztížil. Zkrátka si neumím představit, že děti od školy tahám ještě i proti jejich vůli. Můžu stokrát říkat, že děti maj právo na oba rodiče stejně, ale tahle situace by byla hodně divná. A nejspíš bych ji ani nemoh vyhrát, navíc. Už vidím, jak se sbíhaj učitelé, rodiče, někdo volá policii atd... A bylo by asi dost jedno, že mám v ruce rodný listy.
rodič_petr
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod rodič_petr » 22 říj 2017 22:57

Jo, a zastoupení nemám. Občas mi nezištně raděj dva výborný právníci, ale k soudu nechtěj - a tam to často, bohužel, nestíhám: poslouchat matku (znalkyni), připravovat si na ni otázky, odpovídat. Věřím, že právník je dobrej i k tomu, pokládat "zlý" otázky: když jsem se obul do znalkyně, s gustem mi to vracela (tady vidíte, jak je špatnej, i mně dává špatný otázky) a i soudkyně se na mne koukala v tu chvíli jak na vraha
rodič_petr
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod rodič_petr » 22 říj 2017 23:12

Ještě k soudci: na rozpise je psaná Burešová, na předchozí termín o půl hodiny dřív Valenta. Když předtím ale rozhodovali o usnesení (odvolal jsem se ohledně znalečnýho), rozhodovali v "senátě složeném z předsedy JUDr. Zdeňka Valenty a soudců JUDr. Kateřiny Burešové a JUDr. Tomáše Němce" - u toho mýho jednání bude teda jenom Burešová, nebo všichni tři? A proč je na rozpise psaná jen ona?
rodič_petr
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod tulen2 » 23 říj 2017 08:02

OK, podej tedy zadost o odroceni - soud Ti v chybne neposlal predvolani do datove schranky, ackoli mel. Mas tak nedostatek casu na pripravu.

Ten druhy posudek je take znalecky, s "kulatym razitkem"? Jestli ano, soud na oba musi pohlizet stejne, se stejnou vahou, pripadne zadat jeste dalsi, revizni, co se bude zabyvat rozpory.

Jaktoze si dopustil sklouznuti k 2/14, kdyz jste +- vyrovnane stridali?? To byla ohromna chyba. Bohuzel, jak jsem uz psal, kdo to dopusti, v podstate prohral. Ano, mel si se i pretahovat, detem to vysvetlovat. Casto prave kvuli tomuhle, ze to otec nedela, kdezto matka toho je schopna, znalec sveri matce (vidi, ze otec je mene konfliktni). A prazdniny - otec musi byt maximane schopny svuj cas jakkoli prizpusobi, tak aby matka nemohla rikat koukejte, cas nabizim, a nchce. Za kazdou cenu. I pres tyden. Bohuzel- do rozhodnuti o sp to tak je.

Soud - soustred se na jednu vec, nejlip na deti. Kdyz se snazis dojovat na vsech frontach - deti, penize, vyzivne - neudrzis to. Vypust zbytek.

Tvoje sance ted moc dobre nevidim :(. Nicmene drzim palce. Ted bys ses podle me mel ubezpecit ze deti u tebe chteji byt vic, a fakt je ihned vic mit, i za cenu konfliktu. Vysvetlit jim, ze takhle se jim to povede, ze mamince muzi rikat ze chteji.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod rodič_petr » 23 říj 2017 18:59

Od soudu mi napsali stručně:

Ve věci shora uvedené Vás informujeme o tom, že jednání nařízené na den 25.10.2017
v 11:00 hodin u Krajského soudu v Praze odročeno nebude.

JUDr. Kateřina Burešová, v. r.
soudkyně

---
Je to možný? Žádný odůvodnění, nic, a - co kdybych teď dva dny nebyl na internetu? Neporušujou zákon? v osř se, pravda, píše "zpravidla" (o soudu 1. stupně)

§ 115

(2) Předvolání musí být účastníkům doručeno tak, aby měli dostatek času k přípravě, zpravidla nejméně 10 dnů přede dnem, kdy se jednání má konat, pokud nepředcházelo přípravné jednání.

Nu, hádat se s nima nemůžu :)

A tak jsem opět ve svym vygradovaným stresu (neumím si od něj pomoct) a připravuju se...
rodič_petr
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod tulen2 » 23 říj 2017 19:35

No, muzes leda zkusit po rozhodnuti zalobu pro zmatecnost, soud jasne pochybil nedorucenim do datove schranky a neponechanim dostatku casu na pripravu ucastnikum. Ale uspech moc nadejne nevidim. Ani ve veci same - jestli mas opravdu 2 posudky znalecke, jeden proti a jeden pro, mohl bys mit sanci u US ... ale .. :(
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod rodič_petr » 23 říj 2017 20:09

Jo, oba posudky jsou s kulatym razítkem. Ale ten pro-střídavkovej byl dělanej, samozřejmě, jenom se mnou, bez dětí a bez matky. Stejnou právní váhu maj, ale dá se namítnout, že ten jeden je neúplnej.
rodič_petr
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod tulen2 » 24 říj 2017 07:28

Ano. Ale to muze namitat jen dalsi, revizni posudek. Ne soudkyne, nebo kdokoli jiny. Ty mas proste dva znalecke posudky - nikdo jiny nez znalec neni kompetentni jejich zavery zpochybnovat.
Podle me bys zastoupeny mel byt. Soud si k zastoupenemu nedovoli tolik jako k proste "osobe otce". Samozrejme nenechat postup jen na pravnikovi, ale tezit ze sily jeho razitka. Dej pak vedet, jak to dopadlo - treba jen sz.
tulen2
Stálice fóra

Další

Zpět na Problémy soudního řízení