Podstatná změna poměrů

77car
Nováček fóra

Podstatná změna poměrů

Příspěvek od 77car » 03 lis 2017 18:04

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, kdy dojde k podstatné změně poměrů. Já jako otec mám syna 6 letého v 6 dnech ze 14 dní, víc jsem si zatím nevysoudil. V rozsudku máme, že syna má v péči matka a já platím stále stejné výživné 3500,- Kč. Letos jsme s právníkem podali návrh na střídavou péči k soudu, který se uskutečnil v červenci. Syn odjakživa tíhnul více ke mě, ale bohužel matka mu brání aby ke mě jezdil více a matky se také bojí, má na syna vařečky a anténu. Syn v září nastoupil do školy do 1. třídy. Toto jsme argumentovali jako změnu poměrů a dále, že syn má zájem ke mě jezdit více. Syna mám v sudý týden ve středu a čtvrtek a lichý týden v pondělí a pátek až neděle. Chtěli bychom střídavku po 7 dnech, syn s tím souhlasí, ale soudkyně si ho vyslechnout nechtěla, že nedošlo ke změně poměrů. Momentálně čekáme na další soud, byli jsme posláni do manželské poradny, kde se nic nevyřeší. Jaké mám naděje na úspěch a co mohu soudkyni předložit jako změnu poměrů a důvody na střídavku. Nějak nás s právníkem nechtěla pochopit. Předem děkuji za odpověď.

tulen2
Stálice fóra

Re: Podstatná změna poměrů

Příspěvek od tulen2 » 03 lis 2017 18:32

Co tedy bylo zaverem? Uplne tomu nerozumim, na cem to skoncilo a jak, kdyz jednani zacalo....

Nastup do skoly JE velice vyznamna zmena pomeru, s tim musite prorazit. Ze kdy je posledni uprava pece, posledni pravomocny rozsudek?

Pokud syn chce a podrzi te v tom, matce se nepovede ho zpracovat, mas nadeje velke. Doporucil bych jeste jednani na ospod, zde jasne zmineni prani syna, a tlaceni na mediaci s matkou. Ale musis si fakt byt jisty, ze to syn podrzi - je fakt na tohle maly, matka muze vyvinout ohromny tlak.
Poradna - urcite se snaz se domluvit. Argumentaci asi maz smaknutou - syn je vetsi, a lepsi pro plneni skolnich povinnosti by bylo 7/7 (slouceni rozkouskovanych casu), navic syn si to sam preje. Casove se prece nic nemeni, tak kde je problem? ... Forma pece - je to to jedno. Dulezite je slouceni casu do toho jednoho celku, tak jak syn chce a jak si myslite, ze bude vhodne. Co to zkusit "na zkousku", na par mesicu?

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 04 lis 2017 09:31

Je to jednak o přání dítěte, ale to je snadno ovlivnitelné, může se to obrátit proti tobě, takže s tím bych byl opatrný, případně nechal přání dítěte co nejdříve prozkoumat psychologem a nechat si sepsat zprávu. Ale totéž pak může udělat matka se zcela opačným závěrem.
Je potřeba dobře argumentovat, opřít se o povinnost soudu vážit přínos navrhované úpravy s velikostí změny poměrů a mírou zásahu do stability poměrů dítěte. Je k tomu judikatura. Je nutné se opřít o nejlepší zájem dítěte a jeho komponenty. Prokázat, že dítě změnu právní formy vůbec nepocítí, že právní forma fakticky neupravuje péči o dítě, ale výživu a práva třetích osob (např. příbuzných ze strany otce samostatně se o dítě postarat). Ptát se soudu, co se pro dítě změní se změnou právní úpravy? Postavit proti sobě aktuální úpravu a absolutně stejné časové rozvržení, ale v úpravě střídavou péčí. A ptát se, v čem je pro dítě rozdíl. Negativně se změnou na SP nezmění vůbec nic, pozitivně získá dítě nová práva, která dosud nemá. Pak se ptát, proč dítě může být u otce 6 dní ze 14, ale už ne sedm. Nabídnout alternativní úpravu střídavé péče, tedy ne jen týden a týden, ale třeba všechny pondělky a úterky otec, všechny středy a čtvrtky matka, prodloužené víkendy střídavě.
Včera jsem se dozvěděl, že odpůrkyně střídavé péče nařídila střídavku u tříletého prcka po mé téměř hodinové přednášce na toto téma v závěrečné řeči. Jde o to vymést všechny možné důvody pro nevyhovění, aby soud musel buď vyhovět, nebo jít do zjevné svévole.
Holky 8 a 10 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

77car
Nováček fóra

Příspěvek od 77car » 05 lis 2017 13:30

První úprava péče je z listopadu 2015. Pracuji dlouhodobě na 12h směny krátký dlouhý týden a tak jsem po delších tahanicích nakonec souhlasil, že mám syna jak píši výše, skoro ve všem svém volnu (syn ještě chodil do školky). V rozsudku máme daný lichý a sudý týden a přesně dny od kolika do kolika hodin tzn. sudý týden od středy od 12h do čtvrtka 18h a lichý týden v pondělí od 12 do 18h a od pátku 12h do neděle 18h. Matka syna u soudu už nesouhlasila ještě s úterkem, nechtěla vůbec aby u mě spal v týdnu a tak tohle byl celkem úspěch a souhlasil jsem s tím do doby než půjde do školy. Na začátku r. 2016 došlo vlivem dvou lichých týdnů za sebou k tomu, že mi matka syna začala předávat syna v mé pracovní dny a velice tím byla nadšena, že syn nemůže být se mnou (mám to na SMS). Toto trvalo asi 3 měsíce a potom u soudu jsem byl přitlačen soudkyní (nakonec v červenci 2016), že si mám přehodit směny (že u matky se nic měnit nebude - její nejstarší syn odjíždí ke svému otci na víkend v lichý týden- to bylo to hlavní z čeho se vycházelo)a navíc mi přibylo, že syna o letních prázdninách nebudu mít jako zbytek roku ale 11 dní v červenci a 11 dní v srpnu. Jinak exmanželka již při odchodu ode mě z domu do bytovky hlásila, že střídavá péče nikdy nebude, ať s tím nepočítám a toho se drží již roky. Naposledy u soudu letos přibližně po 10 minutách to probíhalo v duchu, co si to ten chlap sakra dovoluje žádat o střídavou péči a že já přilejvám jen olej do ohně a že střídavá péče nemůže být když není komunikace a matka syna se to ještě snaží posunout, že syn je moc malý (6 let) a že by byl odtrhnut moc od její rodiny - má ještě dva bratry - každý z nich má jiného otce a žijí v bytovce se současným manželem mé exmanželky, řidičem kamionové dopravy. Se synem jsem byl před soudem několikrát u dětské psycholožky z čehož vznikl zápis pro soud a hlavně to, že syn chce spát tolik nocí u otce jako u matky a to 7 dní. Toto soud nevzal s tím, že dítě je v tomto věku hodně ovlivnitelné. Na OSPOD mě nechtěli před soudem se synem přijmout, aby jim řekl názor. OSPOD u posledního soudu prosazoval - není komunikace, nemůže být střídavá péče, čehož se drží moje exmanželka. Momentálně předávání probíhá tak, že exmanželka komunikovat nechce a tak se zeptá mě na něco výjimečně, většinou ani nepozdraví a já jí při předávání vždy zdravím a ptám se jí na věci ohledně školy většinou. Na vše vždy odpoví, někdy normálně jindy podrážděně. Na ničem se dohodnout nechce, vše musí být podle ní a na co se jí nezeptám tak to většinou nevím. Momentálně chodíme do Poradny pro rodinu, kam nás poslal soud. Každý tam máme svého zástupce. Schůzky vede, jak mi bylo řečeno od její kolegyně, zapřísáhlá odpůrkyně střídavé péče. Když jsem jí řekl, jak probíhají schůzky ohledně komunikace, tak vůbec nezjišťuje kdo komunikovat nechce a kde je chyba a pořád opakuje, že spolu nekomunikujeme vůbec a že je to jasné - není komunikace nemůže být střídavá péče. Za pár dní máme přijít do poradny já s exmanželkou a synem společně, kde se za zavřenými dveřmi má ptát mého syna tato zapřísáhlá odpůrkyně střídavé péče a říkala že je to jen informativní a že z toho žádný zápis nebude. Od matky syna je za tímto účelem již vyvíjen tlak, syn se matky bojí, má na něj a na jejho sourozence vařečku a anténu a mlátí je za špatné známky ve škole, že nejedí apod. Také jsem se chtěl zeptat, jestli soud vezme jako důkaz SMS zprávy, což by mi jistě pomohlo. Předem děkuji za rady

77car
Nováček fóra

Příspěvek od 77car » 05 lis 2017 13:33

A ještě soudkyně naposledy u soudu řekla, že nedošlo k podstatné změně poměrů - nástup syna do školy a několikrát to opakovala.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 05 lis 2017 16:31

Soud upravuje peci o dite nejen pro soucasny okamzik, ale hlavne do budoucna. To, ze v dobe prazdnin JESTE nedoslo k nastupu do skoly, ke kteremu zahy (zcela jiste v dobe, nez bude rizeni pravomocne ukonceno) dojde, nemuze byt pokladane za duvod k odmitnuti navrhu upravy pece o dite. Je dulezite takove veci uvadet uz v navrhu, mit navrh vysperkovany a uplne odstranujici predem svemozne namitky (jak pise 4u)a pokud soudkyne neco takoveho zkusi, opet ji odkazat na navrh a jeho zduvodneni.

Na "dukazy" se u opatrovnickeho soudu nehraje, zapomen na sms, na dokazovani neceho pomoci majlu, nahravek atd. Ty musis nade vsi pochybnost zduvodnit ze je SP v zajmu ditete a zamest vsechny prekazky.
Poradna - je dulezite nepristupovat k tomu konfrontacne. Ptej se te terapeutky - jak bychom mohli komunikaci zlepsit, abychom tuhle podle vas dulezitou prekazku odstranili? Kde podle vas lezi priciny nedostatecne komunikace, a proc si myslite, ze takovy rozsah komunikace ktery mame nyni, je nejakym zpusobem pro dite nevhodny?
77car píše:Na OSPOD mě nechtěli před soudem se synem přijmout...
A jak to tedy probehlo? Do spisu ospod si nahlednout byl? Pokud s tebou odmitaji mluvit, je nutne (krom samozrejmeho skryteho nahravani jakehokoli kontaktu s ospod)snazit se to ze s tebou mluvit odmitaji zaprotokolovat, a nadale podavat navrhy pisemne a s ospod komunikovat pisemne, dokud se nevzpamatuji.
neni komunikace, nemuze byt SP - pokud to neni nekaj dobre podlozene necim ze spisu, je to rozhodne na stiznost na ospod a zadost o vymenu pracovnice.

Tom47
Nováček fóra

Příspěvek od Tom47 » 06 lis 2017 11:24

Také bych se připojil k radě kontaktovat aktivně OSPOD. Já s tím přišel do styku pouze jednou a pak u soudu. Aktivně jsem je před schůzkou kontaktoval. Z jejich jediné návštěvy doma jsem měl dobrý pocit. Na návštěvu za OSPOD přišel muž a žena. Možná to je mimořádné, že na OSPODu nejsou jenom ženy... nevím. Jejich krátké vyjádření u soudu pomohlo změnit názor soudkyně, i když podle jejích slov "ona střídavou péči nedává..."

pazout
Nováček fóra

Příspěvek od pazout » 06 pro 2017 14:41

Tulen Ti radi dobre. I kdyz je synovi jen 6 let je dulezite aby na Ospodu z jeho ust zaznelo ze chce stridavku.
Ja na tomhle pohorel. Matka zpracovala starsi dceru a mensi i kdyz stridavku chtela se s ni "svezla". Ony jsou u me naprosto v pohode a v lete pres prazdniny jsou se mnou klidne i 14 dni v kuse. Ale jakmile se nekdo starsi dcery zepta na stridavku tak odpoved je jasna. Je neuveritelne jak nektere matky takto dokazou diteti ublizit. My dokonce ve vypovedich nasli dukaz o ovlivnovani. Bohuzel v posudku se to neprojevilo samozrejme a ten brali jako hlavni a bohuzel jediny dukaz o urceni pece.
Proto zajdi s klukem na Ospod a at to tam vypovi a zaprotokolovat.
Priprav se, ze matka na nej bude tlacit....chudak kluk. :-(

77car
Nováček fóra

Příspěvek od 77car » 12 črc 2018 12:04

Děkuji všem za rady. Soudkyně si vyžádala 6letého syna k soudu, syn se nebál a mluvil pravdu, takže jsem u Okresního soudu vyhrál díky synovi. Matka se nakonec neodvolala ke krajskému soudu, takže máme střídavou péči po 7 dnech. Matka prohru neskousla a dodnes se nevyrovnala s výpovědí syna u soudu v můj prospěch, takže dělá naschvály....

PabloRadegast
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od PabloRadegast » 12 črc 2018 14:48

77car píše:Děkuji všem za rady. Soudkyně si vyžádala 6letého syna k soudu, syn se nebál a mluvil pravdu, takže jsem u Okresního soudu vyhrál díky synovi. Matka se nakonec neodvolala ke krajskému soudu, takže máme střídavou péči po 7 dnech. Matka prohru neskousla a dodnes se nevyrovnala s výpovědí syna u soudu v můj prospěch, takže dělá naschvály....
Gratuluji k úspěchu. Je to radost vidět, že to občas funguje.

Odpovědět