Děkuji střídavce

Odpovědět
Tom47
Nováček fóra

Děkuji střídavce

Příspěvek od Tom47 » 06 lis 2017 11:11

Jsem od minulého týdne rozvedený. Děti mám ve střídavé péči. Ex-manželka chtěla střídavou péči. To bylo poměrně důležité, protože to co jsem zažil u soudu mi doslova vyrazilo dech: Prostudoval jsem řadu rad na "stridavce" a podal návrh na přidělení dětí do mé výlučné péče. Byl to myslím dobrý postup, který jsem si zde na střídavce přečetl a můj advokát s tímto také sám přišel. (Získat děti do výlučné péče je v našem soudnictví pro otce téměř nemožné). Matka, manažerka ve vysoké funkci v nadnárodní firmě samozřejmě nemá na děti tolik času jako já... Soudkyně pro Prahu - východ ve věci určení dětí začala jednání slovy: Střídavou péči já nedávám. To sem přišlo z Ameriky a tady je to v pokroucené formě... No, potom následovalo, abych já přišel říci, proč chci děti do své péče. Uvedla mě slovy, tak, pane inženýre, inženýr je diagnoza, určitě nám něco povíte. No, při líčení toho, jak dětem dělám vepřovou, soudkyně málem vylétla z taláru, když jsem řekl, že nakrájím kupovaný knedlík... Kupovaný knedlík, opakovala za sebou 3x. Pak to celé zakončila slovy, že před třiceti lety takovéto případy soudila, a že vždy se děti dávaly matce, protože matka je porodila a byla s nimi od narození... Mé vysvětlování, kolik nocí v týdnu je matka mimo domov bylo zcela zbytečné. (Dětem, klukům je 7 a 9 let). Jediné štěstí bylo, že matka dětí na střídavé péči trvala a sama ji chtěla. Rád bych poděkoval všem co na střídavku přispívají, jejich rady a zkušenosti mi pomohly. Tom

tulen2
Stálice fóra

Re: Děkuji střídavce

Příspěvek od tulen2 » 06 lis 2017 14:37

Super podekuj HLAVNE matce deti. A to myslim uplne vazne.
Hodilo by se napsat i jmeno soudkyne, at tatinci vi na co se pripravit

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 07 lis 2017 20:02

Já se tedy moc omlouvám, ale stále čekám že tady někdo napíše, že tohle přeci není možné! Co je soudce? Bůh, pro kterého neplatí zákony? Neexistuje možnost stížnosti? Přeci pokud by jednání bylo nahráváno, tak tohle je na odvolání soudce, nebo ne? Proč tedy je v zákonech institut střídavé péče, když se nějaký soudce rozhodne ho ignorovat a ještě to veřejně prohlásí?

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 08 lis 2017 08:47

Tady? Blaznis? Tady jsou jen tatinci co to duverne znaji, podobne jednani soudcu a ospodu. Pokud by jednani bylo nahravano, soudkyne to asi takhle nerekne (ale jednat bude stejne) - a i kdyby rekla, zadny postih se ji za tohle opravdu nestane, ani s namitkou podjatosti (uplne jasne) neuspejes.
Druhy typ tatinku, co je tu kratsi dobu, tomu jako ty stale v uzasu neveri :).
Dobre je to vypravet lidem okolo, snazit se jim ty neuveritelne zazitky predate, a vysvetlit, ze tatinkove se opravdu starat chteji, a proc o pro deti je dulezite.

Rikitan
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Rikitan » 14 lis 2017 22:46

Jen k pousmání.
Prostějov soudce Růžička. Dcera tvrdila, že její matka žije u přítele. Matka tvrdila, že je tam v podnájmu. Soudce seřval dceru proč lže. Nakonec se prokázalo, že mluvila pravdu.
To byl soud o výživné.
Stejný soudce o pár měsíců později. Soud o svěření dcery do mé úplné péče. Obligátní čtení na začátku. Dcera prohlásila, že soudce je podujatý a nebude vypovídat. Důvod že jí neoprávněně nazval lhářkou.Odročení a jiný soudce. Občas to jde.
Otec dvou dospělých dětí a jednoho menšího syna /2005 /

Odpovědět