Předběžné opatření - možnost odvolání

Předběžné opatření - možnost odvolání

Příspěvekod zenon » 08 lis 2017 11:09

Dobrý den,

chtěl bych se podělit o zkušenost, kdy matka v červenci 2017 utekla s dětmi - dvojčaty 3 roky, snaží se je maximálně přivlastnit a vytěžit co se dá. (požadavek 30000 Kč alimenty a děti vídat 2x v měsíci) OSPOD absolutně nepomohl, zprostředkoval schůzku s matkou, na které mě nutily podepsat výlučnou péči matky. Mám záznam z jednání, kdy na mě pracovnice křičela, vyvíjela nátlak a zastavovala jakýkoliv návrh střídavé péče např. 8/6. Pohrozila, pokud budu dělat problémy (být s dětmi proti vůli matky, vyzvedávat je ze školky místo matky), vydá PO, kterým určí styk 12/2. Dohodu jsem odmítl podepsat a využil následné období neupravené péče, abych mohl být co nejvíce s dětmi. O děti jsme se přetahovali, nechával jsem si je i 6 dnů v kuse, po 2 měsících předběžko OSPOD podal s odůvodněním, že to narušuje zdravý vývoj dětí, ale alespoň nařídil styk 9/5. V PO se ale opírá o naprosto šílenou věc, jako jediné svědectví použil 2 kamarádek matky, které se lživě vydávají za mé zaměstnance (pracuji doma) a tvrdí, že docházely denně do naší domácnosti a potvrzují, že jsem se dětem a rodině věnoval minimálně. Poradíte, jestli je vhodné se odvolat?Mám obavy, že z toho jsou v konečném rozhodnutí schopni stejně výlučnou péči udělat. Do 16.11.2017 mám tu možnost. Děkuji za jakékoliv rady nebo podněty.
dvojčata holky 3 roky, PO nařízena úprava 9/5 od listopadu 2017
zenon
Nováček fóra

Re: Předběžné opatření - možnost odvolání

Příspěvekod Rikitan » 08 lis 2017 14:01

Co je nechat svědčit před soudem a pak jim prokázat křivou výpověď? To by nešlo? Je to trestný čin.
Otec dvou dospělých dětí a jednoho menšího syna /2005 /
Rikitan
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod tulen2 » 08 lis 2017 14:10

Urcite se odvolat proti PO. Argumentovat dosavadne probihajici vyvazenou peci, a lzivymi podklady, na ony "kamaradky" hned podat trestni oznameni pro pomluvu (dusledkem byla vazna ujma - naruseni rodinnych vztahu prostrednictvim PO) . Na ospod pisemnou stiznost vedouci ospodu na onu pracovnici, a pozadovat jeji vymenu. Kdyztak se jeste ozvu SZ, pripadne muzes ty poslat vic info.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod forU » 08 lis 2017 14:58

Musel bych vidět odůvodnění. Je možné podat odvolání, pokud by se neuplatňovaly nové důkazy. Pokud bys něco prokazoval, pak by bylo dobré podat návrh na zrušení PO pro pominutí důvodů, a zde prokázat novými věcmi, že skutečně pominuly nebo ty uváděné důvody pro předběžko byly vylhané. Jde udělat i oboje, jak se odvolat, tak podat návrh na zrušení PO. Nicméně záleží taky na tom, zda je PO formulováno jako rozdělení péče mezi rodiče, nebo jako předání do péče matky a úpravou styku. To vyžaduje zcela jiné odvolání, opřené o úplně jinou argumentaci.
Holky 7 a 9 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
forU
Stálice fóra

Zpět na Problémy soudního řízení