K RUKÁM MATKY

Re: K RUKÁM MATKY

Příspěvekod JTR » 22 lis 2017 18:47

Dále jsem si myslel, že zde někdo ze čtenářů diskuse najde nějakou judikaturu, kterou já neznám. Víc hlav víc ví. Velmi by mne to zajímalo.
Zatím čtu jen pouhé názory a hypotézy.
Přátelé prosím kdo máte chuť poohlédněte se po nějaké judikatuře a odkažte, nebo zveřejněte zde.
Judikaturu Ústavního soudu okolo střídavky a svěřování do péče, spravedlivou a stejnoměrnou péčí obou rodičů máme, je jí hodně i zde na webu.
Že se jí obecné soudy vůbec neřídí je věc druhá, hojně kritizovaná.
Co se týče kolem výživného, obecně vždy plátce otec, tak judikatury moc není.
Ono jich moc asi nebude v těchto případech (nezletilost až zletilost), asi to ani moc tátů platičů nezajímá a matky zajímat nemusí protože v takto nastavené společnosti vždy dostanou z otců výpalné přes feministicky nastavené soudy jaké chtějí. (viz. témata na webech matek - jenom o prachách a jak je vyždímat)
A protože jsme na fóru střídavky, je podle mne jedinou a spravedlivou možností střídavá péče rodičů. Skončila by hamižnost matek a ekonomická likvidace otců platičů.
JTR
Stálice fóra
 
Příspěvky: 206
Registrován: 11 lis 2011 20:53

Re: K RUKÁM MATKY

Příspěvekod forU » 22 lis 2017 19:39

No moc nerozumím, v čem je problém.
Výživné na nezletilé dítě se určuje rodiči, který alespoň částečně neplní vyživovací povinnost péčí. Příjemcem výživného je pečující rodič. Pokud je podán návrh na vyměření výživného zpětně, lze jej určit až tři roky před podání návrhu, nezávisle na tom, jak dlouho řízení běží. Doplácí se k rukám pečujícího rodiče. Pokud nezletilé dítě nabude zletilosti do doby vykonatelného rozhodnutí, pak by dlužné výživné mělo být rozděleno na dobu nezletilosti - to by mělo být splatné pečujícímu rodiči, a na dobu po dosažení zletilosti - zde je příjemcem dítě. Pokud bych se měl vyjádřit ke konkrétní situaci, bylo by potřeba ji chronologicky popsat včetně toho, kdy byl podán návrh, od kdy bylo výživné požadováno, jak bylo výživné hrazeno do doby vykonatelnosti či právní moci rozhodnutí, kdy dítě nabylo zletilosti apod.
Ohledně deponování výživného na budoucí platby, tak ty zůstávají majetkem povinného až do okamžiku splatnosti jednotlivé splátky.
Je rozdíl spotřebního výživného, o kterém rozhoduje pouze pečující rodič, a výživného ve formě úspor, které jsou jměním dítěte a rozhodují o něm v souladu se zákonem oba rodiče. Tady se dějí nějaká svinstva, kdy se dětem nezákonně snižuje hodnota jmění, ale to je jiná otázka asi.
Holky 8 a 10 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
forU
Stálice fóra
 
Příspěvky: 1224
Registrován: 05 led 2012 20:41
Bydliště: Praha a Středočeský kraj

Předchozí

Zpět na Problémy soudního řízení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník