Nekonání soudu, ospodu, policie...

Pavel Soukup
Stálice fóra

Nekonání soudu, ospodu, policie...

Příspěvek od Pavel Soukup » 23 lis 2017 11:42

Zdarec, máte někdo zkušenosti jak řešit když OSPOD nekoná, resp. matka něco zanedbá (nemůžu napsat co, mykóza z Ospodu to tady určitě čte a matka nejspíš také), no a teď co dál? Jak můžu prosadit právo dítěte, když OSPOD je orgánem pro ochranu práv matek, takový femino kroužek, co si budeme nalhávat, drtivá většina žen je totálně mimo, volal jsem na několik Ospodů v všude vypatlané ženské, takže kdo je nad OSPODem? Jak a na koho tlačit? Je to takový prasečí trojúhelník, OSPOD - policie - soud. Místo písemné komunikace rádi tihle státní cizopasníci používají jen telefon, aby stopy zamaskovali, no a teď jde o to, že soud řekne ospodu, aby něco zjistil a ospod řekne, že to není jeho náplň práce a policie kdyby něco zjistila, že by se určitě ozvala, přitom když mi potom volá borec od fízlů, tak řekne, že věci ohledně dětí řeší OSPOD. Takže jak z tohodle prasečího trojúhelníku, kde nikdo za nic nemůže ven? Když matka ohrožuje dítě - co dělat, když nikdo z výše uvedených nekoná? Jak se co nejefektivněji domoci práva dítěte, když ospod podává na soud lživé informace? Jde to vůbec?

Pavel Soukup
Stálice fóra

Re: Nekonání soudu, ospodu, policie...

Příspěvek od Pavel Soukup » 23 lis 2017 14:11

Nikdo neví, nebo jsem to napsal nesrozumitelně?

Alharahadza
Stálice fóra

Příspěvek od Alharahadza » 23 lis 2017 21:19

Nic světoborného se poradit nedá:
1. Používat písemnou komunikaci
2. Zakládat do spisu OSPOD důkazy a zadat o jejich radne vyrizeni (zadosti cisluj) ve vztahu k prislusnym paragrafum zakona o SPOD (bude se to pak hodit v rámci stížnosti, nadřízení půjdou po spisu).
3. Stížnost v řadě vedoucí OSPOD, tajemník úřadu, krajský úřad, MPSV (bude zajímavé sledovat, kdo se ho po CSSD z hnutí ANO ujme a jaký to bude mít dopad, každopádně tam bude potřeba vyměnit některé paní vedoucí), ombudsman

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 23 lis 2017 21:37

tak, tak.
Proste na pisemne komunikaci (pripadne osobnim jednani s radnou protokolaci) trvat, jednani i hovory skryte nahravat. Pokud odpod zatelefonuje, a jen tak neco povi, na zaver hovoru poprosit o pisemne zaslani, kdyz nic nedojde, urgovat pisemne zaslani pisemne spolu s odkazem na telefonat.
Nenechat se opijet rohlikem.
Radit neco vic bez znalosti podrobnosti nejde - klidne se ozvi SZ.

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 24 lis 2017 09:35

Nejlepší je tenhle trojúhelník ochrany matek vynechat, protože napáchají více škod v zájmu dítěte, než dobro, to jen omylem, a postarat se o dítě sám a lépe, tedy převzít dítě do své péče.
No a pokud to nejde, tak pak je to boj s větrnými mlýny. OSPOD nejlépe odvaříš na formálních chybách, vedení spisu, nedodržení lhůt, vadný IPOD, pochybení ve správním řízení a pod. S policajtama neuděláš nic a se soudama je to taky dost těžké je pohnout, když nechtěj.
Holky 8 a 10 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 24 lis 2017 12:06

forU píše:Nejlepší je tenhle trojúhelník ochrany matek vynechat..
.. a postarat se o dítě sám a lépe, tedy převzít dítě do své péče....

No a pokud to nejde, tak pak je to boj s větrnými mlýny. OSPOD nejlépe odvaříš na formálních chybách, vedení spisu, nedodržení lhůt, vadný IPOD, pochybení ve správním řízení ...
jj, urcite, pokud to jde vynechat, vynechat, nenechat si matkou diktovat kdy muzu deti mit a kdy je musim vracet, ale sam vyvazenou peci nastolit.
Problem je, pokud matka zacne ospod honit jak to skodi detem, a kdyz ji oni jdou na ruku - pak je vynechani a ignorovani ospodu velka chyba. Musi se s ospodem jednat, co nejintenzivneji a spravne, a snazit se o vymenu pracovnice, nebo celeho ospodu, jeste pred soudem, pokud je to ospod typu "dite matce". Taktak, formalni chyby, odmitani protokolace, psani do spisu jinych veci nez se dely ve skutecnosti (prokazane nahravkou) - musi se toho nahromadit vic, aby se ospod pokud mozno vymenil sam dobrovolne.

Tatinkove delaji casto chybu, ze berou ospod jako "sbernu dukazu", a chteji po nem, aby delal to co chteji oni, na sezeni s matkou (i pracovnicemi) na ospodu se hadaji, argumentuji zakony atp, davaji sami ospodu do rukou "munici" k prokazovani konfliktu mezi rodici, a "ochrane" ditete.
-matka mi dite nedava, delejte neco
-matka mi nedava informace, delejte neco
-matka dite nechala nemocne lyzovat, delejte neco
Timhle zpusobem ospod fakt nefunguje a ani snad fungovat nema. Ospod by se mel snazit vest rodice k dohode, a to je to nejdulezitejsi, co by po nem otec mel chtit. A postarat se o to, aby neskodil, tj. aby netvrdil ze 2/14 je normalni, aby se nesnazil zadat nevyvazena predbezna opatreni, aby se nesnazil do spisu propasovat neco, co by ospravedlnovalo zajem ditete na vyraznem omezeni pece jednoho rodice.

Trochu se obavam, jestli puvodni dotaz neni z tehle kategorie - matka zanedbala zaniceny prst, dite dostalo petku, ospode protokoluj to a delej s tim neco. Takhle to delat dobre neni.

Hangman
Stálice fóra

Příspěvek od Hangman » 24 lis 2017 12:27

Pokud pises pod pravym jmenam tak to tu smaz. Napis to pod vymyslenym nickem, hezky pekne, ktery ospod to je, jmeno socialni pracovnice, co ti (ne)udelala
Hezky, pomaloucku vytvaret natlak. Jak nekdo psal, komunikace pisemne, stiznost tajemnikovi uradu, pak magistrátu nebo krajskému úřadu na ospodnice.
Také neuškodí pár písemných podání na maninku, že týrá dítě. Klidně anonymně nebo jako soused.

Pavel Soukup
Stálice fóra

Příspěvek od Pavel Soukup » 24 lis 2017 12:49

Můj právní zástupce mi doporučil na paní z OSPODu velmi "nešlapat", protože zatím "neškodí moc", že by mohla škodit mnohem víc a to by teprve bylo. Nicméně s průběhem nejsem spokojen a dost těžce nesu skutečnost, že se mi de facto s takovou nedostane spravedlivého procesu, protože na soud doputují zkreslená data z OSPODu, na základě kterých poté padne samozřejmě obdobný verdikt. Tedy otázka zní, jak se domoci spravedlnosti? To opravdu není možné doslovně dát OSPODu facku? Soudu facku? Mohou páchat zlo a nenést odpovědnost, nebo je cesta, jak na tyhle sviňské praktiky došlápnout? Dá se docílit výpovědi OSPODačky? Nějaké stížnosti a výměna mi přijde jako dětská gameska. Já kdybych v práci něco zanedbal, tak letím. A tyhle mrchy placené z našich daní se nám ještě budou vysmívat do tváře?

Hangman
Stálice fóra

Příspěvek od Hangman » 24 lis 2017 12:56

Neboj. Když podáš stížnost, která bude vyhodnocena jako důvodná, ospoďačka může letět. To není dětská gameska.
Akorát musiš tu stížnost podat. :)

Pavel Soukup
Stálice fóra

Příspěvek od Pavel Soukup » 24 lis 2017 13:06

Hangman píše:Pokud pises pod pravym jmenam tak to tu smaz. Napis to pod vymyslenym nickem, hezky pekne, ktery ospod to je, jmeno socialni pracovnice, co ti (ne)udelala
Hezky, pomaloucku vytvaret natlak. Jak nekdo psal, komunikace pisemne, stiznost tajemnikovi uradu, pak magistrátu nebo krajskému úřadu na ospodnice.
Také neuškodí pár písemných podání na maninku, že týrá dítě. Klidně anonymně nebo jako soused.
Samozřejmě píši z fiktivního jména a o kterém z Brněnských OSPODu je řeč není podstatné. Se svou problematikou jsem volal na Ospod do Ostravy, Prahy či Znojma a vyslechl jsem si stejně zavádějící věci. Tohle je systémovou chybou, která nestydatě prochází všem. Četl jsem mnoho příběhů, jak to dopadá a říkal si, že takhle skončit nemůžu a omyl, můžu. Jenže nechci! Mám za to, že v tom trouhelníku OSPOD, soud, policie je další darmožrout - advokát. Advokát dělá chyby (vlastně každý) v neprospěch otce - klienta, soud se protahuje, je ležérní a otec jen platí, takže máte zkušenost s opravdu perfektním advokátem, který dokáže jednat úspěšně ve prospěch otce?

Odpovědět