Advokát v Olomouci

Kanón
Uživatel(ka) fóra

Advokát v Olomouci

Příspěvek od Kanón » 29 lis 2017 06:22

Dobrý den, nevíte někdo o dobrém advokátovi(tce) v Olomouci který by mě dobře zastupoval ve věci úpravy výchovy a výživy dětí?
Díky za odpověď.

tulen2
Stálice fóra

Re: Advokát v Olomouci

Příspěvek od tulen2 » 29 lis 2017 08:59

At uz ti nekdo slusneho pravnika poradi, nebo ne - uvedom si, ze o pravnikovi to neni. Zadny pravnik nebude tvemu pripadu venovat tolik pozornostyi a pece jako ty. Navic "boj" o peci o dite zacina davno predtim, nez jsou potreba sluzby pravnika, a kdyz nastupuje pravnik, byva uz rozhodnuty, byva jasno jak to dopadne.
Cti prihody a postupy tady, a hlavne, ver tomu, ze to tak opravdu je.
Pokud se snazis o SP, hlavne neustup diktatu matky a nepripust dlouhodobe vyrazne omezeni pece. Venuj maximum snahy tomu se dohodnout bez soudu (poradny, mediace).

Pavel Soukup
Stálice fóra

Příspěvek od Pavel Soukup » 29 lis 2017 10:33

Nejlepší právník je žádný právník, věř mi. Právníků jsem vystřídal hned několik a bylo to šílené, prachy jsem do nich strkal horem dolem a víc mi uškodili než pomohli. Takže má rada: sedni do diskuzí zde a čti, čti a čti... investovaný víkend u PC čtením informací se ti mnohonásobně vrátí.

Kanón
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Kanón » 29 lis 2017 21:12

Díky, no něco v ruce mám, chtěl jsem to ještě podpořit dobrým právníkem. Uvidíme jak to všechno dopadne...

robbrno
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od robbrno » 29 lis 2017 22:56

Tak to si nemyslím, minimálně může dobrý právník ošetřit procesní prasárny v průběhu jednání. Co si někteří soudci nebo i senát dovolují je do nebe volající. Pokud máš peníze, tak je lépe je investovat do právníka, nezapomen že polovinu částky stejně platí manželka(v případě, že nemáte doposud vyrovnané SJM :-)
Ale právník může hrát jen s kartami, které mu dáš do ruky Ty - návštěvy a práce na sociálce s psychology, na znaleckém posudku, atd...

Pavel Soukup
Stálice fóra

Příspěvek od Pavel Soukup » 30 lis 2017 11:30

Dobrý právník je každý, dobrý je ale za tři. Hledáš výborného právníka, který se bude snažit úderně vyhrát tvůj případ na úkor délky sporu a jeho práce, což je de facto nemožné. Každý právní zástupce se ti totiž bude snažit spor natahovat i ti výborní, jen aby se na tvé prekérní situaci přiživili. Ostatně je to jejich chléb. Měl jsem pět vyhlášených právních poradců (zástupce můžeš mít jen jednoho) a ti se navzájem kontrolovali. Jeden napsal žádost a korekturu dělal druhý a potom třetí... a s podivem opravovali jeden druhého, ale hlídat - směřovat a pošťuchovat jsem je ve finále musel stejně já. Zkrátím to... bylo to houby platné, i přes špičkovou práci si soudy rozhodovaly jak chtěly. Ničím nepodložené kecy matky braly za fakta. Mnou předložené důkazy ignorovaly, rozsudky vynášely bez jakéhokoliv odůvodnění. Ale mám čisté svědomí, udělal jsem maximu co bylo možné. Každopádně čím tvrdší postup od začátku zvolíš, tím lépe. Čas ale hraje v tvůj neprospěch, spěchej.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 30 lis 2017 11:47

jj, spor o deti neni o zakonech, ani o pravnicich, a uz VUBEC ne o "dukazech". Natahovani a prodluzovani soudu byva dobre - ale jen za predpokladu, ze si nenecha otec vnutit diktat matky kdy deti mit muze a kdy ne, a udrzi (casto ospodu i soudu navzdory) vyrovnanou peci co nejdele.

Kdyz si diktat necha vnutit, byva s nim amen, odejde s "rozsirenym stykem" (2-4/14). Nechat si vnutit diktat matky totiz miva vliv i na posudek - lecktery znalec co by jinak dal "vyrovnana pece vhodna" napise SP ne - vidi totiz, ze otec ustoupi, ze to "funguje" (I kdyz s nelibosti otce) a boji se co by na novou situaci matka - i kdyz vi, ze pro dite by to fajn bylo (nebo by mu to bylo jedno).

Presto samozrejme ani pravni stranku veci nepodcenujte, nedelejte to ospodu a soudu lehci, rozhodovat v zajetych kolejich, postupujte pokud mozno tak, aby byla dobra sance na odvolani, a pripadne US.

Be_Be
Stálice fóra

Příspěvek od Be_Be » 30 lis 2017 14:06

Taky nedoporučuju. Jsme z Olomoucka, za právničkou jsme jezdili do Beskyd, protože již nějakou tu SP vysoudila, ale velice nám uškodila! Příště bychom raději oslovili někoho třeba tady z fóra pro pomoc. Byli jsme i na konzultaci za právníkem, který je zveřejněný přímo tady na webu SP a ten nás vůbec nepodpořil.

Pavel Soukup
Stálice fóra

Příspěvek od Pavel Soukup » 01 pro 2017 12:33

Be_Be píše:Taky nedoporučuju. Jsme z Olomoucka, za právničkou jsme jezdili do Beskyd, protože již nějakou tu SP vysoudila, ale velice nám uškodila! Příště bychom raději oslovili někoho třeba tady z fóra pro pomoc. Byli jsme i na konzultaci za právníkem, který je zveřejněný přímo tady na webu SP a ten nás vůbec nepodpořil.
Ano, souhlasím. Jeden z mých advokátů byl právě z tohoto fóra. V dobré víře jsem paní právničce věřil, ale skončilo to fatálně. Definitivně jsem s ní skončil, když jsem chtěl, aby se vyjádřila ke korektuře jejího návrhu (korekturu vypracoval jiný právník) a ona mi řekla, že za to chce peníze. To již bylo hrubě přes čáru. Právník, který udělá chybu a chce za její korekturu jiným právníkem ještě zaplatit, to není právník, ale vyhozené peníze. Bez právního povědomí je nemožné rychle a správně ihned po rozchodu zareagovat na nastalou situaci, takže bych doporučil okamžitě vše řešit zde a až s maximálním povědomím o nutných úkonech jít za dobrým právníkem a toho ještě hlídat.

Be_Be
Stálice fóra

Příspěvek od Be_Be » 04 pro 2017 11:35

Pavel Soukup píše: (...) takže bych doporučil okamžitě vše řešit zde a až s maximálním povědomím o nutných úkonech jít za dobrým právníkem a toho ještě hlídat.
Přesně, nejde o to, že bychom říkali "nedostali jsme SP kvůli špatné práci právničky", všichni víme, jak to v tomto státě chodí, ale ona udělala procesní chyby z neznalosti, což považuji za nehorázné, protože proto jsme ji platili. Nějaké platby nám tedy sice zrušila, ale pro nás to znamenalo dost fatální následky, které měli negativní vliv i na řízení. Navíc jde krásně vidět, že lidé z fóra, kteří s touto problematikou pracují dnes a denně jsou úplně někde jinde. Prostě za mě právník už nikdy víc v této oblasti. Ale reflektuji vlastní špatnou zkušenost.

Odpovědět