Advokát v Olomouci

tulen2
Stálice fóra

Re: Advokát v Olomouci

Příspěvek od tulen2 » 04 pro 2017 12:12

Jeste musim dodat - tim jak soudy a ospody v tehle oblasti nerespektuji zadna pravidla (zpravidla) a zakon si ohybaji jak uznaji za vhodne (kdyz uz ne primo porusuji), byva tezke rict, co je a co neni v postupu konkretniho cloveka, v konkretnim pripade, chyba.
Existuje prilis mnoho zpusobu, jak na dany postup muze zareagovat matka, ospod, soud ... nekdy i zdanliva chyba muze k vysledku vest.
A neda se rict tenhle postup je jediny spravny. Vzdycky je treba postupy zkonzultovat s vice stranami (kazdy ma rozne zkusenosti), a zvolit postup s kterym se nejviz ztotoznim, tak abych si sam pak nevycital - nemel jsem ho poslouchat.... Proste tady je to finalni rozhodnuti vzdy na rodici.

Kanón
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Kanón » 04 pro 2017 21:07

Dnes jsem jsem si vybral novou právničku, uvidíme má na problém zase jiný pohled, jiný přístup atd. Také jsem byl na ospod něco zaprotokolovat a chtěl jsem přístup do spisu. Bylo mi z její strany řečeno, že je možný až po soudu. To se mi nezdá, jsem tady četl, že do spisu by mi mělo být umožněno po písemné žádosti se podívat a případně činit nějaké poznámky nebo připomínky k tomu co tam ospod nebo bývalá družka uvedla. Tak jak to je? Dík.

PabloRadegast
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od PabloRadegast » 04 pro 2017 22:59

Kanón píše:Dnes jsem jsem si vybral novou právničku, uvidíme má na problém zase jiný pohled, jiný přístup atd. Také jsem byl na ospod něco zaprotokolovat a chtěl jsem přístup do spisu. Bylo mi z její strany řečeno, že je možný až po soudu. To se mi nezdá, jsem tady četl, že do spisu by mi mělo být umožněno po písemné žádosti se podívat a případně činit nějaké poznámky nebo připomínky k tomu co tam ospod nebo bývalá družka uvedla. Tak jak to je? Dík.
Na nahlédnutí do spisu, pokud jsi účastníkem, máš ze zákona nárok. Podej si písemnou žádost o nahlédnutí do spisu a ať to zařadí do spisu. Pokud bude ospodějnice plkat nesmysly, že až po soudu, nech tyto slova ihned zaprotokolovat do spisu, nech si zavolat jejího vedoucího a trvej na tom, že chceš nahlédnout do spisu. To, co ti řekla, je naprostý nesmysl. Doufám, že jsi ji to nechal potvrdit písemně.

Jan Ryska
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Jan Ryska » 05 pro 2017 00:02

Ospod ma ode dne podání žádosti k nahlédnutí do spisu cely měsíc k vyřízeni.

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 05 pro 2017 08:46

Mě říkala OSPOD paní taky 30 dní, ale tady

https://www.mpsv.cz/cs/14304

píšou

"Obecní úřad obce s rozšířenou působností do 15 dnů ode dne, kdy rodič nebo osoba odpovědná za výchovu dítěte požádali o nahlédnutí do uvedené spisové dokumentace,"

Tak jak to tedy je? Načasování je někdy kritické...

Má někdo mustr jak to má vypadat? Mě to taky asi brzo čeká...

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 05 pro 2017 09:10

Kanón píše:.... Také jsem byl na ospod něco zaprotokolovat a chtěl jsem přístup do spisu. Bylo mi z její strany řečeno, že je možný až po soudu. To se mi nezdá, jsem tady četl,.....

Zakon o spod, paragraph 55, 5,6 lhuta 15 dnu

Komu neni rady, tomu neni pomoci. Tohle jsou presne ty veci, na kterych muzes utahnout stiznosti na ospod a jeho vymenu. Tohle je to, co si mel protokolovat (ospod odmita nahlednuti do spisu, s tim, ze je mozne az po skonceni soudniho rizeni), ne ty nepodstatne veci, co pokladas za "dukaz". Jaktoze si pisemnou zadost o nahlednuti nemel pripravenou? Tohle za tebe fakt zadny advokat neudela.

Pavel Soukup
Stálice fóra

Příspěvek od Pavel Soukup » 05 pro 2017 10:33

Kanón píše:Dnes jsem jsem si vybral novou právničku, uvidíme má na problém zase jiný pohled, jiný přístup atd. Také jsem byl na ospod něco zaprotokolovat a chtěl jsem přístup do spisu. Bylo mi z její strany řečeno, že je možný až po soudu. To se mi nezdá, jsem tady četl, že do spisu by mi mělo být umožněno po písemné žádosti se podívat a případně činit nějaké poznámky nebo připomínky k tomu co tam ospod nebo bývalá družka uvedla. Tak jak to je? Dík.
Velmi rychle si uvědom, že momentálně jsi ve válce s ospodem, soudem i matkou a to doslovně. Tady žádné chlácholení neplatí, musíš jednat rychle a rázně a hlavně rozumně! Mazej znova na ospod, vše nahrávej, protokoluj a nenech se odbýt. Ospod je sviňská organizace (čest světlým výjimkám), která Tě s úsměvem na rtech a blaženým pocitem s chutí připraví o dítě. Nedej se!

Kanón
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Kanón » 05 pro 2017 20:42

Neměl jsem ji připravenou protože nevím jak to má vypadat. Mají ty spisy nějaká čísla, nebo stačí že se ten spis týká toho a toho? Nevím, nemám s tím zkušenosti...

Kanón
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Kanón » 05 pro 2017 20:44

Zítra tam samozřejmě jdu znova, řeknu jí, že mám informace že do spisu mohu nahlížet a dělat komentáře a pokud zopakuje že ne, tak půjdu za jejím vedoucím a uvidíme jak se k tomu postaví.

Rikitan
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Rikitan » 05 pro 2017 20:54

Takže když mi přišlo předvolání 14 dní před soudem, nemám nárok nahlédnout do spisů ODSPODu? Trochu divné...
Otec dvou dospělých dětí a jednoho menšího syna /2005 /

Odpovědět