Manželka se chce i s dítětem odstěhovat 250 km daleko

Odpovědět
venousek
Nováček fóra

Manželka se chce i s dítětem odstěhovat 250 km daleko

Příspěvek od venousek » 04 pro 2017 10:38

Dobrý den všem, prosím o radu.
V současné době se s manželkou rozvádíme. Měli jsme jedno stání u soudu, manželka chce dceru (4 roky) do výlučné péče s tím, že se chce odstěhovat k rodičům na Šumavu (nyní bydlíme v Středočeském kraji), já navrhuji střídavou péči. Dcera je zdravá, chodí u nás ve městě druhým rokem do školky. Soud naznačil, že rozhodne pro střídavou péči, přítomná paní z OSPODu se vyjádřila, že nevidí žádný argument proti střídavé péči. Vzhledem ke společným finančním závazkům (manželka argumentuje, že kvůli nim nemá na to, aby zůstala žít v našem městě, že u rodičů nebude muset platit za bydlení) nařídil soud mediaci a řízení odročil. Mediace nevedla k úspěchu, protože manželka odmítla všechny návrhy (například i 4000 měsíčně výživné na dceru z mé strany + polovinu platby hypotéky do dceřinných 18 let s tím, že manželka zůstane bydlet v domě, já se již odstěhoval do pronajatého bytu), a navíc na mě podala další žalobu na výživné 5000 Kč na sebe... Soud také doporučil, abychom již najeli na střídavou péči. Návrh dohody o prozatimní střídavé péči, který připravila manželky právnička, jsem akceptoval s výjimkou doby platnosti, kdy manželka trvá na platnosti jen do 2.1.2018, já navrhoval do rozsudku. Problém je, že 31.12.2017 jí končí pracovní smlouva na dobu určitou, a odmítá mi sdělit, co bude po tomto datu, jen mi řekla, že v nejhorším případě prostě s malou po Novém roce odjede k rodičům. Jak to mám řešit? Moje právnička si není jistá možností podat návrh na předběžné opatření třeba na to, aby malou nemohla žena odhlásit ze školky nebo tak něco. V podstatě prý není možnost, jak jí v tom zabránit. Paní z OSPOD říkala na můj dotaz, že by to ženě hodně uškodilo u soudu, ale nejsem si jist, jak by to soud posuzoval, když by tam měla práci... Máte někdo nějaký nápad? Děkuji.

tulen2
Stálice fóra

Re: Manželka se chce i s dítětem odstěhovat 250 km daleko

Příspěvek od tulen2 » 04 pro 2017 11:10

venousek píše:... Soud také doporučil, abychom již najeli na střídavou péči....

..., který připravila manželky právnička, jsem akceptoval s výjimkou doby platnosti, kdy manželka trvá na platnosti jen do 2.1.2018, já navrhoval do rozsudku....
Super, co brani tomu sp praktikovat? Proste to udelej, mej deti u sebe stejne dlouho jako matka.

Klidne dohodu s omezenou platnosti podepis - nevidim v tom problem. Pokud to je to jedine, co se ti v dohodach nezda ...A okamzite zacni o deti vyrovnane pecovat. Az skonci platnost dohody, v zadnem pripade to neznamena ze matka muze s detmi odjet, ze muze urcovat jak u tebe budou nebo nebudou. Proste vyrovnana pece platit bude, az do rozsudku, nehlede na to ze smlouva "skoncila". Anebo dohodu nepodepisuj, jestli zbytek vyhodny neni, ale stejne zacni vyrovnane pecovat. Ospod i soud dal jasne najevo, ze nevidi proc by to v zajmu deti nebylo (mas velike stesti na soudkyni i ospodnici).

venousek
Nováček fóra

Příspěvek od venousek » 04 pro 2017 11:13

Jo, už pečuju, a jsem za to rád. Jen nevím, jak se zachovat, pokud by se opravdu s malou odstěhovala. Střídavka na 250 km by sice víceméně mohla fungovat i na tu vzdálenost, ale jen než malá nastoupí povinnou předškolní docházku... Takže jak zabránit tomu, aby se odstěhovala, případně jak se zachovat, když se odstěhuje?

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 04 pro 2017 11:30

venousek píše:...Takže jak zabránit tomu, aby se odstěhovala, případně jak se zachovat, když se odstěhuje?
Tomu se zabranit neda. Proste dal budes v rezimu SP pecovat, a chtit po ni, aby zajistovala privazeni i odvazeni ditete (protoze ona "zpusobila" tuto vzdalenost). Chtit, aby soud vydal takovy rozsudek - ackoli jinak je bezne, ze si prevazeni rodice "puli". A snad ji to prejde, pochopi ze takova vzdalenost fakt v zajmu ditete neni, a ani v zajmu jejim. Skola bude za dva roky. Pak muzes navrhovat svoji vyhradni peci, nebo muzete spolu zkusit i stridani skol, kdyz budete oba chtit, pujde to.

venousek
Nováček fóra

Příspěvek od venousek » 04 pro 2017 11:41

OK, díky. Uvidím, jak to dopadne...

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 04 pro 2017 16:01

Můžu se (kvůli svému vlastnímu podobnému případu) zeptat na podrobnosti? Kdo podával návrh a jaký, jak je možné že právnička manželky podala dočasný návrh na střídavou péči? Jak střídáte, v jakých intervalech a jak hladce? Co dcera, jak to snáší? Vím, že to může být trochu moc intimní, tak kdyžtak SZ. Díky

venousek
Nováček fóra

Příspěvek od venousek » 10 dub 2018 09:02

Tak včera proběhl soud. Manželka se sice odstěhovala, nicméně paní soudkyně (díky Bohu za ni) manželce doporučila se dohodnout na střídavce s tím, že trvalé bydliště dcery zůstane u mě (což je výslovně psané v dohodě - důležité kvůli škole a případným dalším sporům). Tak snad malá ty nedělní "výlety" bude zvládat... Beru to jako svoji výhru. Jen aby to byla výhra i pro malou... Podepsali jsme dohodu, soud ji rozhodnutím stvrdil, takže žádné odvolávání...

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 10 dub 2018 09:50

venousek píše:Tak včera proběhl soud. Manželka se sice odstěhovala, nicméně paní soudkyně (díky Bohu za ni) manželce doporučila se dohodnout na střídavce s tím, že trvalé bydliště dcery zůstane u mě (což je výslovně psané v dohodě - důležité kvůli škole a případným dalším sporům). Tak snad malá ty nedělní "výlety" bude zvládat... Beru to jako svoji výhru. Jen aby to byla výhra i pro malou... Podepsali jsme dohodu, soud ji rozhodnutím stvrdil, takže žádné odvolávání...
Kde se berou takové soudkyně? To mám takovou smůlu, že normální soudkyni ne a ne potkat?
Asi nějakej slušnej oddíl. Chvojkovice Brod? Co je to za okres a senát?
Holky 8 a 10 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 10 dub 2018 10:28

venousek píše: Podepsali jsme dohodu, soud ji rozhodnutím stvrdil, takže žádné odvolávání...
Přihřeju si polívčičku a zkusím se zeptat zde, když jsem nedostal odpověď v solo topicu. Co teď? My to máme podobně - měsíc od posledního jednání, kdy se podepsala dohoda. Teď dostane moje právnička datovkou (plná moc) oficiální rozsudek i s odůvodněním? Je pak možnost odvolání resp. čeká se nabytí právní moci? A když chci rozsudek i s razítkem, tak musím na soud a vyžádat si ho? Díky

venousek
Nováček fóra

Příspěvek od venousek » 10 dub 2018 11:36

My podepsali dohodu před soudem, soud vydal rozhodnutí, že ji schvaluje, proti tomu není odvolání (aspoň myslím, že to je ze zákona), takže podle mě to nabylo právní moci hned. Ale nevím přesně. Každopádně, zrušit to nejde.

Odpovědět