Prosím o radu

martin
Stálice fóra

Re: Prosím o radu

Příspěvek od martin » 01 úno 2012 11:40

Zcela se podepisuji pod prispevek od "forU » 30 led 2012 20:48" - ja postupoval obdobne a po dvou letech z toho byla stridavka. Rozsudek je tady, muze byt inspiraci: http://www.stridavka.cz/i-spatne-rozhod ... ratit.html.

U clanku je i dalsi uzitecny odkaz: http://www.stridavka.cz/jak-ziskat-stridavou-peci.html

Pokud bych to tedy shrnul:
- byt vstricny vuci dohodam - ty aktivne a dolozitelne (pisemne) nabizet
- v rozmarech matky se snazit tolerovat drobnosti, nabidnout mensi ustupky ale trvat na podstatnych vecech
- travit co nejvice casu s ditetem - prizpusobit tomu pracovni a osobni zivot
- drzet nervy na uzde, nenechat se strhnout k urazkam, vyhruzkam ci hadkam - pokud se toho dopousti matka, tak archivovat komunikaci a stahnout si program na nahravani hovoru do mobilu
- ohlidat si podstatne veci - tj. zapis ditete do MS, trvaly pobyt ditete, pripadnou zmenu lekare ci dokonce kompletni "vystehovani" syna
- neprecenovat roli advokata - ten za vas stridavku nevybojuje, jim je vas osobni problem vicemene ukradeny
- vybornym zdrojem informaci a moralni podpory jsou ostatni rodice kteri prochazeji ci prosli podobnou situaci, take tam snadno najdete kamarady pro sveho syna

Osobne bych jeste ve vasi situaci (synovi jsou dva roky) zvazil moznost neprodlene nastoupit na rodicovskou dovolenou. Pokud si tedy muzete dovolit ten luxus byt par mesicu bez prijmu, tak by to sance na stridavou peci urcite zvysilo. Budete mit vic casu na syna, situaci doma si muzete lepe "pohlidat" a matce seberete vitr z plachet, az bude tvrdit, ze se o syna starala dosud vyhradne ona. Naopak ji muzete nabidnout, ze se i ona ted muze realizovat ve svem profesnim a osobnim zivote.

Drzim palce, dejte vedet jak to pokracuje!

M.

martin
Stálice fóra

Příspěvek od martin » 02 úno 2012 13:33

rodic píše:Jak jste to myslel, že bych mohl nastoupit na rodičovskou dovolenou? To přece nejde bez souhlasu matky a ta na to nikdy nepřistoupí!
Souhlas matky nepotrebujete. Abysme si ujasnili terminy:
Materska dovolena: poskytuje se matce, je upravena v § 195 zakoniku prace a trva 28 tydnu (resp. 36 tydnu pokud se narodi vicercata)
Rodicovska dovolena: § 196 zakoniku prace - matka ji nastupuje po skonceni materske, otec muze cerpat kdykoliv po porodu. Zadny souhlas kohokoliv na to nepotrebujete, zamestnavateli pouze oznamite nastup (samozrejme je lepsi se dohodnout v klidu a dostatecne dopredu, ale teoreticky muzete nastoupit ihned). Rodicovskou lze cerpat az do veku 3 let ditete (ale muze to byt i mene - prote dle potreby). Rodice mohou byt oba s ditetem (matka na materske, otec na rodicovske, oba na rodicovske)

To na co pravdepodobne nedosahnete je vyplata davek (PPM alias penezni pomoc v materstvi, ktera se vyplaci prvniho pul roku a rodicovska, ktera se vyplaci podle toho, jakou variantu si zvolite). To asi chodi primo matce. Sice byste asi mohl pozadovat spravedlive rozdeleni napul, kdyz jste take na rodicovske a o dite se starate rovnomerne, v praxi ale pochybuji, ze se to podari z matky dostat, pripadne prinutit urady, aby to prepsali na vas. Proto jsem take psal "pokud si muzete dovolit luxus byt par mesicu bez prijmu". Na druhou stranu by rok s ditetem na rodicovske byl pomerne silny trumf v dalsim rizeni a vam to umozni se v klidu venovat peci o dite. :-)

Ohledne stehovani - idealni by bylo, aby se matka neodstehovala nekam daleko. Pokud by se s ni dalo dohodnout (nebo ji treba i nejak motivovat, napr. financne), tak cim bliz, tim lip. A take - pokud mozno - dohlednout, aby kompletne neprestehovala dite, kdyz treba nebudete doma.

EXE
Nováček fóra

PROSÍM O RADU

Příspěvek od EXE » 06 úno 2012 13:31

Dobrý den,

prosím kohokoliv o pomoc - radu.

OS před časem svěřil našeho nezl syna matce a mně určil styk blížící se poměru při střídavé péči. Matka se odvolala a dnes KS bez jakéhokoliv dalšího dokazování, projednání, ... za 20min mi rozsudkem KS styk upravil na 1x14dní víkend.

Vím, že není možné se v tomto případě odvolat. Lze se dovolat či podat ústavní stížnost? Jsou nějaké reálně šance na úspěch? Případně, co do dovolání napsat?

Děkuji!

Tekumseh
Uživatel(ka) fóra

Re: PROSÍM O RADU

Příspěvek od Tekumseh » 06 úno 2012 14:23

EXE píše:Dobrý den,

prosím kohokoliv o pomoc - radu.

OS před časem svěřil našeho nezl syna matce a mně určil styk blížící se poměru při střídavé péči. Matka se odvolala a dnes KS bez jakéhokoliv dalšího dokazování, projednání, ... za 20min mi rozsudkem KS styk upravil na 1x14dní víkend.

Vím, že není možné se v tomto případě odvolat. Lze se dovolat či podat ústavní stížnost? Jsou nějaké reálně šance na úspěch? Případně, co do dovolání napsat?

Děkuji!
Dovolání je mimořádný opravný prostředek, takže pokud KS neudělal nějakou fatální chybu, bude vám s největší pravděpodobností zamítnuto. Dovolání můžete podat pouze prostřednictvím advokáta, tak by asi bylo nejvhodnější řešit šanci na úspěch s ním. V případě ústavní stížnosti by muselo být rozhodnutí KS evidentně v rozporu s ústavou ČR.

Více zde:
http://www.profipravnik.cz/p/chci-podat ... du-95.html
http://www.novinky.cz/domaci/228925-lid ... animi.html

Tomáš
Stálice fóra

Příspěvek od Tomáš » 06 úno 2012 15:19

Ústavní stížnost je určitě na místě a najděte si na ni dobrého právníka, pokud ho zatím nemáte. Můžete napsat podrobnosti, čím to KS odůvodnil?
Otec syna, narozeného roku 2009. Od matčina únosu z roku 2010 běží řízení, po 4 letech izolace otce a syna, od roku 2014 se synem v Arménii do podzimu 2015, kdy byl syn opět unesen. Dodnes bez rozhodnutí o synovi, zato s nezákonným španělským zatykačem.

Veverka06
Nováček fóra

Příspěvek od Veverka06 » 06 úno 2012 21:44

Ahoj, já jsem jak se říká to něžnější pohlaví a nevím, jestli mě tu neukamenujete. Já ti ani moc neporadím, ale držím ti moc pěstičky. Za poslední dobu řešíme mnoho problémů s dcerou z manželova prvního manželství. Dnes jsem s ním byla jako podpora u soudu. S bývalkou jsou rozvedení 12 let, s dětmi se od rozvodu stýká, ale bývalka dělala neustále problémy, děti mu nedávala, obě holky poštvávala proti tátovi. Ta mladší 17 let matku již asi 3 roky bojkotuje. Před týdnem byla odvezena kurátorem do diagnostického ústavu. Podřezala si žíly, opíjela se, brala kde co. Akorát to samé provozuje i její matka. Po celou dobu jsme se prali se soudy, sociálkou, nikdo nic neřešil. A dnes manželovi soudkyně řekla, že dcera trpěla od rozvodu rodičů, že on jako otec selhal a že je též její zástupce jako matka. Přitom na sociálce mu řekli, že práva nemá, když děti nejsou v jeho péči a že se musí domlouvat s matkou. Ta porušovala nařízení soudu o návštěvách, napadala mě, že děti týrám a neustále si něco vymyšlela. Když chtěl manžel děti do péče, tak zamindrákovaná soudkyně mu řekla, že matka je matka a u otce že by se měli špatně. A ono to bylo naopak. Nedej se a bojuj, co ti síly stačí, ikdyž mnohokrát se propadneš až na dno a budeš muset se znovu stavět na nohy. U nás se to táhne celých 12 let. Vyřešte si to co nejdříve. Máš stejná práva, jako matka, jsi otec stejně, jako tvoje žena je matka.

katalyzator
Stálice fóra

Příspěvek od katalyzator » 15 úno 2012 22:12

Milý rodiči, chci Ti již delší dobu napat jednu radu, kterou jsem dnes nakonec napsal do tématu Úprava kontaktu s dětmi po rozchodu od počátku. A to: zbytečně se neboj předem rozsudku, i kdyby znamenal výlučnou péči matky. Slovo "výlučná" je hrozivé, ale (za normálních okolností) otcovských práv i povinností nepozbýváš, o těch rozhoduje úplně jiný soud.
...

martin
Stálice fóra

Příspěvek od martin » 19 úno 2012 12:36

katalyzator píše:Slovo "výlučná" je hrozivé, ale (za normálních okolností) otcovských práv i povinností nepozbýváš, o těch rozhoduje úplně jiný soud.
Tim bych si nebyl tak jisty. Viz muj prispevek v jinem tematu zde. Pokud ma matka dite v peci, tak ji nic nebrani se prestehovat. Chci videt, jak budete realizovat sva otcovska prava a plnit sve povinnosti, kdyz bude dite stovky kilomeru daleko.

Vylucna pece (byt velmi siroka) ma totiz jeden hacek a to, ze si vzdy pro dite jezdi a vraci jej do bydliste druheho rodice (rozumej matky) ten druhy. Naproti tomu u stridavky jezdi pravidelne oba, takze je to ucinna brzda proti napadum jako se odstehovat na druhy konec republiky.

Péťa
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Péťa » 22 úno 2012 15:25

Dobrý den,právě jsem dočetla příspěvek od tatínka - rodič, kterému bych hrozně moc ráda něco poradila,ale každý případ je tak hrozně individuální a každý soudce jiný, o OSPOD ani nemluvím.V podstatě si myslím, že všichni tu jsou jen pro matky a všichni plivou naprosto stejně na otce.Nejsem matka ani manželka, ale jsem žena, která tuto problematiku vnímá skrze svého kamaráda a musím říci, že už téměř rok jsem moc rada že jsem žena, muži-tátové to mají v životě opravdu těžké.Kamarád se právě soudil o svého syna, usiloval několik měsíců o střídavou péči, ale nakonec soudce muž! dospěl k rozhodnutí že svého syna bude vídat 1/14 dní a alimenty bude mít vzhledem k výši svého platu ty nejvyšší, ale to není nic divného, děje se to denně a bohužel dít i bude. Moc bych všem tatínkům přála, aby konečně všichni a hlavně maminky pochopily ( když tolik milují své děti, jak stále dokola u soudů opakují) že otcové v životě dětí hrají velkou roli, o nic menší než matky.A mám jednu velikou prosbu, zda nemá některý z tatínků zkušenost s problematikou SJM a to konkrétně s dělením majetku na účtech.Když má každý z manželů své konto, zda dochází k rozdělení i tohoto,popřípadě nejak pomoci. Moc Vám děkuji a přeju všem moc štěstí

martin
Stálice fóra

Příspěvek od martin » 22 úno 2012 15:32

Péťa píše:.A mám jednu velikou prosbu, zda nemá některý z tatínků zkušenost s problematikou SJM a to konkrétně s dělením majetku na účtech.Když má každý z manželů své konto, zda dochází k rozdělení i tohoto,popřípadě nejak pomoci. Moc Vám děkuji a přeju všem moc štěstí
SJM je vše, co jste nabyli za trvání manželství mimo:
* věci, které jeden z manželů vlastnil už před svatbou, nebo věci, které za ně nabyl,
* věci sloužící k osobní potřebě,
* dědictví ,
* dary,
* restituce a
* dluhy, které za trvání manželství způsobil jeden z manželů nad míru přiměřenou majetkovým poměrům obou.

z toho pohledu jsou i peníze na účtech (ať je jméno vlastníka účtu jakékoliv) SJM, pokud se na ně nevztahuje shora uvedené (tj. například úspory před manželstvím, dar, dědictví,...). Dělí se tedy normálně "na půl", jen budete mít asi obtížnější prokázat jejich existenci, pokud k účtu nemáte přístup, případě mohou být peníze převedeny snadno jinam.

Jinak díky za podporu.

Odpovědět