Výživné na děti 7 a 4 roky

Výživné na děti 7 a 4 roky

Příspěvekod Horal77 » 16 pro 2017 08:25

Zdravím,chtěl jsem se optat,jak se postupuje když soud určí výživné pro otce na dvě děcka.Jsem se ženou v rozvodovém řízení,děti jsou u matky a já víkend 1/14,více nemohu,jsem pracovně vytížen.na prvním stání zaznělo-příjem matky-26 tisíc,příjem otce 32 tisíc.Matce posílám na děcka 7 tisíc,platím dětem spoření a pojistky.Matka má návrh na výživné 10 tisíc,je ochotna se domluvit na výživném 8 tisíc korun,přesto se mi tato částka zdá vysoká,vzhledem k jejímu příjmu.Navíc dětem přispívám na mimoškolní aktivity a není problém je obléci i na zimu(boty,bundy atd)a po ženě žádné peníze nechci.Soudkyně se ptala zda jsme na výživném domluveni a pokud ne,bude přihlížet k tabulkovému výživnému,které dle věku dětí a mého platu činí 9-14 tisíc korun.Moje otázka zní-pokud se se ženou na výživném nedomluvíme,jak postupovat v případu,že soudkyně napálí výživné podle tabulek?Podotýkám,že u soudu je uvedeno,že já jako otec nyní platím výživné 7 tisíc+mimoškolní aktivity a přispívám nad rámec povinností.Žena je ochotna se domluvit na výživném 8 tisíc,přesto si myslím že na věk dětí a potřeby je to i tak dost,podotýkám,že dětem nechci upřít komfort a různé aktivity.
Horal77
Uživatel(ka) fóra

Re: Výživné na děti 7 a 4 roky

Příspěvekod forU » 16 pro 2017 09:26

Horal77 píše:Zdravím,chtěl jsem se optat,jak se postupuje když soud určí výživné pro otce na dvě děcka.Jsem se ženou v rozvodovém řízení,děti jsou u matky a já víkend 1/14,více nemohu,jsem pracovně vytížen.na prvním stání zaznělo-příjem matky-26 tisíc,příjem otce 32 tisíc.Matce posílám na děcka 7 tisíc,platím dětem spoření a pojistky.Matka má návrh na výživné 10 tisíc,je ochotna se domluvit na výživném 8 tisíc korun,přesto se mi tato částka zdá vysoká,vzhledem k jejímu příjmu.Navíc dětem přispívám na mimoškolní aktivity a není problém je obléci i na zimu(boty,bundy atd)a po ženě žádné peníze nechci.Soudkyně se ptala zda jsme na výživném domluveni a pokud ne,bude přihlížet k tabulkovému výživnému,které dle věku dětí a mého platu činí 9-14 tisíc korun.Moje otázka zní-pokud se se ženou na výživném nedomluvíme,jak postupovat v případu,že soudkyně napálí výživné podle tabulek?Podotýkám,že u soudu je uvedeno,že já jako otec nyní platím výživné 7 tisíc+mimoškolní aktivity a přispívám nad rámec povinností.Žena je ochotna se domluvit na výživném 8 tisíc,přesto si myslím že na věk dětí a potřeby je to i tak dost,podotýkám,že dětem nechci upřít komfort a různé aktivity.

Je třeba argumentovat tím, že dobrovolně řadu věcí hradíte, tedy se podílíte na výživě dětí i jiným způsobem, navíc hradíte náklady na péči v 15 % času. Tedy výživným ve výši 7.000 Kč se vaše příjmové poměry změní tak, že matka bude disponovat 26+7=33 tis., vy částkou 32-7=25 tis. Kč, oba vedete rodinnou domácnost, což je ze zákona relevantní důvod, tedy oběma je třeba odečíst průměrné náklady na vedení rodinné domácnosti cca 8.000 Kč, tedy pak matka na sebe a 85% péče o dítě bude disponovat 25 tis. Kč, vy na sebe a 15% péče o děti 17 tis. Kč, což je úměrné a zajišťuje dětem stejnou životní úroveň u obou rodičů. Dále je třeba upozornit na to, že i při svěření dítěte do péče matky zůstávají otce povinnosti a práva výchovy a vzdělávání, a že i na to potřebujete určité finanční prostředky, dále je možné upozornit na čl. 3 odst. 2 Úmluvy o právech dítěte, kdy zájem dítěte je propojen s právem dítěte na to, aby stát respektoval povinnosti a práva rodičů, tedy je právem dítěte, aby vám zbyly finanční prostředky na péči v době onoho víkendu, na finanční spolurozhodování o kroužkách a volnočasových aktivitách apod. Navrhněte tedy soudu toto výživné s tím, nechť v odůvodnění rozsudku uvede, že otec se chce finančně podílet na dalších aktivitách dětí, na pořizování oblečení apod. A teprve pokud by se prokázalo, že tyto své povinnosti neplní a práva nerealizuje, pak by bylo možné uvažovat o vyšším výživném.
Holky 8 a 10 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
forU
Stálice fóra

Příspěvekod Horal77 » 16 pro 2017 10:42

Děkuji za odpověď,pochopil jsem to tedy tak.že mám navrhnout výživné ve výši 7 tisíc korun?
Horal77
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod Horal77 » 16 pro 2017 10:51

[quote="Horal77"]Děkuji za odpověď,pochopil jsem to tedy tak.že mám navrhnout výživné ve výši 7 tisíc korun?Jde mi o to,že soudkyně je po mateřské a spíše si myslím že je na straně matky,střídavku spolu s OSPOD srthla ze stolu s tím,že je to v neprospěch dětí(50km).
Horal77
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod tulen2 » 16 pro 2017 12:54

Horal77 píše:....střídavku spolu s OSPOD srthla ze stolu s tím,že je to v neprospěch dětí(50km)....
...děti jsou u matky a já víkend 1/14,více nemohu,jsem pracovně vytížen....

Tak jak to tedy je??

Ja bych se s matkou asi na 8-mi domluvil. Pak mas vzdycky moznost prestat platit ta sporeni, a neni tvoji povinosti porizovat cokoli navic. Nez rizeni protahovat, zavazovat se platit dalsi (nespecifikovane) potreby a davat tak predem zaminku ke zvysovani vyzivneho z duvodu ze si nejakou konkretni potrebu co si prala neuhradil .... Pak by to asi primerene bylo, pokud u tebe budou jen ten vikend/14 (straslive malo - nicmene - tvoje volba, jak pises)

Edit - prosel jsem si historii a vzpomnel jsem si. Nojo, bohuzel si dalsi pripad toho, ze kdo se podvoli, akceptuje diktat matky kdy, kde a jak bude s detmi, a doufa v soudy a to ze mu nekdo prece pomuze, skonci s 2/14 a pomerne vysokym vyzivnym.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod forU » 16 pro 2017 13:54

Horal77 píše:
Horal77 píše:Děkuji za odpověď,pochopil jsem to tedy tak.že mám navrhnout výživné ve výši 7 tisíc korun?Jde mi o to,že soudkyně je po mateřské a spíše si myslím že je na straně matky,střídavku spolu s OSPOD srthla ze stolu s tím,že je to v neprospěch dětí(50km).

No a střídavka ve stylu 3x za 4 týdny víkend od čtvrtka po škole s domácí výukou v pátek a předáním dětí v pondělí do školy, školky, to by nešlo? Takové střídavky už prošly i Ústavním soudem.
Jinak při 2/14 bych klidně navrhl výživné 5.000 na takové dvě děti s ponecháním kompetence hradit další potřeby dle toho, co děcka budou potřebovat, ale i dle měnícího se výdělku. Prostě ponechat nějaký rozumný prostor pro dobrovolné plnění vyživovací povinnosti.
Soudkyni a OSPOD bych neřešil, rozhoduje odvolací soud.
Holky 8 a 10 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
forU
Stálice fóra

Příspěvekod tulen2 » 16 pro 2017 18:28

forU píše:Jinak při 2/14 bych klidně navrhl výživné 5.000 na takové dvě děti s ponecháním kompetence hradit další potřeby dle toho

Ja taky. Jenze - uz ted dlouhodobe plati 7k + dalsi veci, a pro deti si do noveho bydliste matky jezdi a odvazi je. To je pruser - protoze i kdyby soudkyne nakonec dala 7k, nebo dokonce 6k ... Matka si uz zvykla na to ze dostava 7+ (=10?, mozna i vic). Bude seredne kopat.
Opet - problem podvoleni se diktatu matky na pocatku, odvezeni deti, a pozadovanemu "vykupnemu" aby je vubec mohl videt :(.
Ma Horal tedy ted cas a chut na to snazit se o vic casu s detma?
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod Horal77 » 17 pro 2017 12:59

forU píše:
Horal77 píše:
Horal77 píše:Děkuji za odpověď,pochopil jsem to tedy tak.že mám navrhnout výživné ve výši 7 tisíc korun?Jde mi o to,že soudkyně je po mateřské a spíše si myslím že je na straně matky,střídavku spolu s OSPOD srthla ze stolu s tím,že je to v neprospěch dětí(50km).

No a střídavka ve stylu 3x za 4 týdny víkend od čtvrtka po škole s domácí výukou v pátek a předáním dětí v pondělí do školy, školky, to by nešlo? Takové střídavky už prošly i Ústavním soudem.
Jinak při 2/14 bych klidně navrhl výživné 5.000 na takové dvě děti s ponecháním kompetence hradit další potřeby dle toho, co děcka budou potřebovat, ale i dle měnícího se výdělku. Prostě ponechat nějaký rozumný prostor pro dobrovolné plnění vyživovací povinnosti.
Soudkyni a OSPOD bych neřešil, rozhoduje odvolací soud.

Tohle už dává trochu smysl,přesto si myslím,že navrhovaná péče o děcka s učením doma v pátek nemá šanci projít,když syn chodí teprve do první třídy.Matka udávala na soudu čistý příjem 26 tisíc korun s tím,že soudkyně se nás ptala,jaké máme výdaje s bydlením atd.Pro mě je nejschůdnější platit cca 6 tisíc +např.dceři školku/stravování ale na to matka nechce slyšet.Postupem času matka postřehla,že je tu i tatínek a v případě nemoci děcek,je možnost marodění děce právě u táty.
Horal77
Uživatel(ka) fóra

Zpět na Problémy soudního řízení