Prosím o radu

Prosím o radu

Příspěvekod Kanón » 02 led 2018 17:36

Zdravím,
přišlo mi od KS zamítavé stanovisko k mému odvolání proti předběžnému opatření, které nařizovalo strpět ponechání dětí v péči matky. Zdůvodnili to tím, že vlastně posuzovali rozhodnutí soudkyně OS, které prý bylo v pořádku s ohledem na důkazy které měla k dispozici. Problém je v tom, že z mojí strany u soudu v té době kdy soudkyně rozhodovala o PO nebylo nic. ( mé vyjádření na ospod, její tam bylo). Dávám to za vinu mé bývalé právničce, že mě neupozornila na to, že si ona může podat PO, protože ze začátku byly děti u mě. Neměl jsem zkušenosti. Teď se bude spis vracet na OS, kde předpokládám bude nařízen termín prvního jednání (původní termín prvního jednání byl zrušen, protože spis byl na KS.) V odvolání má nová právnička navrhovala střídavou péči nebo rozšířený styk, tomu nevyhověli s tím, že by mělo proběhnout řádné jednání u soudu. Co myslíte, má význam podat nový návrh na PO, když už mám spis doplněný mým vyjádřením, nějaká čestná prohlášení atd. Na ospod jsem po nahlédnutí do spisu zjistil že "kopou" pro ni, v tom co poslali soudu navrhují nechat děti u ex.
Kanón
Uživatel(ka) fóra

Re: Prosím o radu

Příspěvekod tulen2 » 02 led 2018 18:40

Kanón píše:V odvolání má nová právnička navrhovala střídavou péči nebo rozšířený styk,
.. Co myslíte, má význam podat nový návrh na PO, když už mám spis doplněný mým vyjádřením, nějaká čestná prohlášení atd.
...Na ospod jsem po nahlédnutí do spisu zjistil že "kopou" pro ni, v tom co poslali soudu navrhují nechat děti u ex...

Proboha proc?? Proc tva pravnicka navrhuje rozsireny styk?? Tim uz predem skladas zbrane, predem ukazujes ze se s "rozsirenym stykem" a peci matky smirujes. Vis co to je "rozsireny styk"?? Zpravisla 2-3/14, to same, jako ten nejnizsi, jen tomu tak rikaji, aby se vlk nazral. Spravna reakce na navrh svereni deti do pece matky je totez, navrh na svereni do pece otce, s uvedenim SP jako mozne a vhodne alternativy.
Ne, ale ma vyznam podat navrh na zruseni puvodniho, s uvedenim skutecnmosti co podle KS "soudkune nemela", a dale za tim jit, co nejdriv, nez soud bude davat termin stani.
Jaky meli duvod tohle soudu navrhovat? Je zduvodneni jasne ve spisu ospod uvedene, a je skutecne ospravedlnitelne? Tohohle ospodu se musis snazit zbavit - takze dukladne projdi spis, hledej jakakoli pochybeni, stezuj si u vedouci ospodu, u zrizovatele. Jednal si s ospodem, nahraval si?
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod Kanón » 02 led 2018 21:14

No my jsme ten rozšířený styk navrhovali jako alternativu do doby než nějak rozhodne soud. Ve spisu na ospod bohužel není nic co jsem já nebo ex řešila na ospod před tím, než soud ospod ustanovil jako zástupce dětí. Takže nevím přesně co tam nalhala. Jinak tam nic podstatného asi není. V tom odůvodnění soudu od ospod je to řečeno ne naštěstí nějak natvrdo že matce, ale matce proto, že pobírá mateřskou, ale přitom ona už víc než půl roku chodí do práce a mateřskou má jako přilepšení ke mzdě. Je to poznat že jsou při ní i z toho , že z bytečku 2+kk kde je natěsnáno 5 lidí udělá div ne babišovu vilu, jak je tam všechno v pohodě, mají své postele atd. a o mém zrekonstruovaném domě 4+1 kde můžou mít klidně i vlastní pokoje a kde jsem momentálně sám je jen jeden řádek. A ve spisu na ospod tam není dokonce vůbec nic a přitom si když byla u mě na prohlídce půl hodiny vše zapisovala. No ale slíbila po mé urgenci, že to do spisu dá, snažila se mi tvrdit že složka na ospod je jen pro její informaci a že to není důležité zda to tam je nebo ne.
Myslíš že je vhodné podat to nové PO ještě před tím než určí termín soudu? Mám strach abych soudkyni nezdržel. Plánoval jsem to podat až soudkyně určí termín stání.
Kanón
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod ota377 » 03 led 2018 10:53

1) Ty nemáš dávat nové PO, ty máš rychle dát dobře odůvodněnou žádost o zrušení bejvalčina PO ;)
2) Tuleň má pravdu, pokud tvá právnička dává jako alternativu tvůj rozšířený styk, je to špatná právnička - správný postup pro získání plnohodnotného styku je požadovat vlastní výhradní péči nebo střídavku...
3) Dobře si hlídej, abys do prvního jednání řádného soudu měl styk 50/50, soudy mají tendenci konzervovat aktuální stav...
4) OSPOD bych dal šanci změnit názor, komunikuj s nimi otevřeně, ať vidí, že ti jde o zájem dítěte, zároveň si však všechny zápisy nech vytisknout, nahrát na flashku, případně skrytě nahrávej - doklady se ti budou u soudu hodit...
2 kluci ve střídavce od roku 2005 (tehdy proti vůli matky) ota377@centrum.cz, dřívější nick omve
ota377
Stálice fóra

Příspěvekod tulen2 » 03 led 2018 13:47

ota377 píše:1) Ty nemáš dávat nové PO, ty máš rychle dát dobře odůvodněnou žádost o zrušení bejvalčina PO ;)
....
3) Dobře si hlídej, abys do prvního jednání řádného soudu měl styk 50/50, soudy mají tendenci konzervovat aktuální stav...
4).. OSPOD bych dal šanci změnit názor, komunikuj s nimi otevřeně...

1 - jj, souhlas
3 - bohuzel zatim nemuze, je tu ono PO :(
4 - Urcite, co nejvic s nimi komunikuj, jen tak budou moci pochopit ze jsi fajn otec, a ne prisera jak te lici asi matka. No a jestlize jsou apriori zaujati proti sp a otcovske peci - jen castou komunikaci budou moci "vyrobit" chyby na opravnene stiznosti. Promysli spravnou komunikaci - ospod se neukoluje, nenuti (krom jasnych zadosti o nahlednuti, o presvedceni matky k mediaci, atp.), nepresvedcuje, nemluvi se o "pravech otce"... Zakladem je nechat ospod mluvit a ptat se s vyrazem naivky a nechat si vysvetlovat... Ale to co ti reklnou nahravat a spravne na zaver protokolovat.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod Kanón » 03 led 2018 15:26

Díky,
a v té žádosti o zrušení PO mám žádat o svěření dětí do mé péče případně 50/50 předpokládám.
Kanón
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod ota377 » 03 led 2018 16:50

Ne v té žádosti o zrušení PO vysvětlíš, proč předběžné opatření je třeba od počátku zrušit (vyvrátíš jednostranné a nepravdivé informace od bejvalky).
Tím by ses měl rychle dostat zpět do doby před upravením péče, kdy máte oba rodiče k dětem stejná práva...
Jakmile toto nastane, můžeš si děcka brát, kdykoliv budeš chtít (stejně jako bejvalka) a nikdo ti nic nemůže, já osobně bych do řádného soudu držel prokazatelně styk včetně přespávání cca 50/50 (bejvalka bude možná prskat, ale právně budete ve zcela rovnocenném postavení, tak nic nezmůže) a snažil bych se bejvalku přimět před soudem v zájmu dětí k dohodě o střídavce - pokud bude bejvalka zabejčená, tak požadovat tvou výhradní péči a střídavku nabízet jen jako možný kompromis...
2 kluci ve střídavce od roku 2005 (tehdy proti vůli matky) ota377@centrum.cz, dřívější nick omve
ota377
Stálice fóra

Příspěvekod Kanón » 03 led 2018 17:37

Díky,
ona zabejčená opravdu je, protože chce výživné a ví, že děti mám moc rád, tak mi chce ublížit. S tím 50/50 to nebude tak jednoduché, ona se odstěhovala 200 km daleko...Myslím, že jakmile by to zrušili, tak už mi je nedá ani na ten jeden víkend za 14 dní.
Kanón
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod ota377 » 03 led 2018 17:41

A ty sis to odstěhování dětí nechal líbit? To pak je každá rada těžká :(
Bejvalka má samozřejmě právo se odstěhovat kamkoliv, ale nemá žádné právo bez tvého souhlasu odstěhovat i děti - neznám podrobně tvou situaci, ale já osobně bych při nejbližší příležitosti odvezl děti zpět domů...
ota377
Stálice fóra

Příspěvekod Kanón » 03 led 2018 17:46

Ona má v ruce předběžné opatření, že musím strpět ponechání dětí v její péči. Odvolání proti tomuto PO bylo zamítnuto,( z důvodu, že po věcné stránce soudkyně OS nepochybila) ale od té doby jsem do spisu přidal nějaká čestná prohlášení, zápisy z ospod a policie čr.
Kanón
Uživatel(ka) fóra

Další

Zpět na Problémy soudního řízení