dohoda u OSPODU

Re: dohoda u OSPODU

Příspěvekod tulen2 » 19 úno 2018 13:42

Simpson123 píše:... poskytuju ji byt (to nevim jak se prokazuje)...

Tady je cistsi cesta chtit platit normalni najem, a o to vyssi posilat vyzivne. Soudce co bude normalni to uvidi i tak, soudce co je formalisticky rict muze ze vyzivne je male, a to ze ji navic poskytujes bydleni je jen tva dobra vule, ktera nema s vyzivnym nic spolecneho.

Simpson123 píše:Asi je dobre byt nachystany na spatny scenar

Urcite. Jinak by si kazdy otec nabral vselijake uvery, hypoteky, auta - a podivejte, nic mi nezbyva. Rozumny soudce to posoudi rozumne, zaujaty ma moznost slusne otce znicit, i kdyz si nad pomery nezil a uveroval jen nutne. Cele je to zpusobene tim, ze vyzivne se vesi z kristalove koule, neexistuje zadny zavazny vypocet, pokyn (krome nedodrzovanych a hloupych tabulek s velikym rozpetim).
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod Pavel Soukup » 19 úno 2018 14:39

tulen2 píše:
Simpson123 píše:... poskytuju ji byt (to nevim jak se prokazuje)...

Tady je cistsi cesta chtit platit normalni najem, a o to vyssi posilat vyzivne.

To je čistčí cesta, no na základě toho posléze dospěje soud k výživnému zvýšené o část nájmu, které matka posílá, je to tak? Jinými slovy, jakmile se matka přestěhuje, tak otec bude stále muset platit výživné zvýšené o nájem. Asi by bylo nejčístčí matku vyrazit a nemít s ní nic společného, aby s tím soud nemohl argumentovat.
Pavel Soukup
Stálice fóra

Příspěvekod Simpson123 » 19 úno 2018 14:59

No vyrazit ji z bytu a nic neplatit nemuzu, to by pak skoncilo u soudu a moje prohra je u soudu tak nejak na 99% jistota, protoze deti maji jenom rok a co by otec chtel otravovat soud se stridavkou kdyz matka koji a otec se stara tak cca 3 dny v tydnu na bazi ze je "na navsteve u deti" tak cca 2-3 hodiny.

Takze jsem v situaci ze byt jsem zaplatil, ale je napsany na jinou blizkou osobu z rodiny. Majitelka deti bydli v byte zdarma.

Ale pochopitelne jsem si vzal hypoteku a jsem ted bez uspor + platim elektriku a sluzby v tom byte.

Vsechny uspory co jsem nasporil jsem vrazil do posledni koruny do toho bytu.

Zatim je majitelka deti spokojena ze ma kde bydlet, ale co bude za rok nebo i za 2 mesice nevi nikdo a je dobre si ujasnit co mi taky muze vymnouknout treba za rok za dva, az treba zmeni nazor a bude se blizit 3 leta lhuta.
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvekod Pavel Soukup » 19 úno 2018 15:18

Žena, která tě okrade o děti tě bez problémů okrade i o peníze - navíc pokud jí tu možnost zákon dává. Ty jí vlastně žádné bydlení prakticky ani neposkytuješ, nejsi majitel bytu. Poskytuje ho majitel bytu - osoba blízká. Takže za tři roky ti to může spočítat v plné kráse.
Pavel Soukup
Stálice fóra

Příspěvekod Simpson123 » 19 úno 2018 15:33

Zase ale kdyz je byt napsany na jineho cloveka tak se ten byt nepocita do meho majetku...no je to imho lepsi ochrana pred "ztratou" majetku, ale jiste to ma taky nejake nevyhody.

Perfektni reseni jak odklonit majetek od ex asi neexistuje.

Nastesti toho majetku nemam mnoho, ale i tak mi pripada ze to je na majitelku deti jedina ucinna paka/nastroj co mam v ruce.

Mimochodem jak je to s vyzivnym na matku (taky ma na to narok), tam je lhuta do 2 let od narozeni deti?
Kolik to soudy urcuji? Opet to nema zadna pravidla jako u alimentu, a nebo je tam nejaky vypocet ze vyzivne matky je dano tabulkou, jak to je?
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvekod Pavel Soukup » 19 úno 2018 17:12

Ano! Jediná páka jak jednat s majitelkou dětí jsou prachy, ale musíš rychle. Jakmile si najde nového sponzora, tak jsi ze hry a začíná nová hra - jak oškubat bývalého, nyní již nepotřebného fotra... Přeji příjemnou zábavu :)
Pavel Soukup
Stálice fóra

Příspěvekod Simpson123 » 19 úno 2018 17:58

Pavel Soukup píše:Ano! Jediná páka jak jednat s majitelkou dětí jsou prachy, ale musíš rychle. Jakmile si najde nového sponzora, tak jsi ze hry a začíná nová hra - jak oškubat bývalého, nyní již nepotřebného fotra... Přeji příjemnou zábavu :)

Tak to je snad jedina vec ktera vim ze nenastane :D
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvekod Simpson123 » 22 úno 2018 13:11

Dotaz, kdy zacne bezet ta 3 leta lhuta na vyzivne 3 roky zpetne?

Predpokladam, protoze soudy trvaji mesice i roky, tak asi lhuta zacne bezet datem podani zaloby matky na vyzivne a ze se soudy pak vlecou na to uz se nehledi?
Simpson123
Stálice fóra

Příspěvekod PabloRadegast » 22 úno 2018 15:57

Simpson123 píše:Dotaz, kdy zacne bezet ta 3 leta lhuta na vyzivne 3 roky zpetne?

Predpokladam, protoze soudy trvaji mesice i roky, tak asi lhuta zacne bezet datem podani zaloby matky na vyzivne a ze se soudy pak vlecou na to uz se nehledi?

Jo, jo, je to přesně tak. Je to počínaje dnem podání žaloby.
PabloRadegast
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod tulen2 » 22 úno 2018 16:13

Jeste aby to bylo upresnene - soud posuzuje, zda v te dobe vznikl "dluh na vyzivnem". Takze tento hypoteticky dluh nemusi matce priznat, muze vyzivne zvysit az dnem vyhlaseni a nabyti pravni moci rozsudku, na druhou stranu je mozne aby treba nechal vyzivne stejne, presto priznal nejaky dluh, pokud by otec mel napr rok prokazatelne vysoke prijmy, a nasledne mu opet klesly (I kdyz o takovem pripadu jsem neslysel).
Vetsinou to byva tak, ze matce pokud pozaduje i "zvysit vyzivne zpetne" nenadeli plnou castku jako by spocital (vyzivne stare - vyzivne nove) x 3 roky, ale nejakou cast z toho (ale i to byva ranec)
tulen2
Stálice fóra

PředchozíDalší

Zpět na Problémy soudního řízení