Jaká je správný postup po rozchodu?

Odpovědět
Pavel Soukup
Stálice fóra

Jaká je správný postup po rozchodu?

Příspěvek od Pavel Soukup » 19 úno 2018 10:26

Dobrý den,
rád bych se zeptal, jaký je správný či nejideálnější postup otce po rozchodu v případě, že se s matkou nelze domluvit a trvá na předání tříleté dcery pouze na víkend s tím, že tento rozsah péče chce po otci předem potvrdit, jinak mu dceru nepředá vůbec.
Děkuji za rady

dalik16
Stálice fóra

Re: Jaká je správný postup po rozchodu?

Příspěvek od dalik16 » 19 úno 2018 12:17

O tomhle tady už bylo popsáno spousta příspěvků.
Můj názor je ten, že dítě převezmeš a pak ho nevrátíš ... budeš požadovat slib od matky o vrácení stejně jako ona chce teď po tobě. Toto je jediná cesta, aby matka pochopila, že dítě není její majetek.
Pokud se obrátíš na OSPOD o pomoc, nejspíš tě budou přemlouvat, aby ses spokojil s diktátem matky a že dítě na víkend je pro tebe výhra. Když budeš souhlasit, přestaneš být pro OSPOD zajímavý. Na každou tvou prosbu odvětí, že jsi souhlasil s víkendy, tak co otravuješ.

Pavel Soukup
Stálice fóra

Příspěvek od Pavel Soukup » 19 úno 2018 12:40

Ano, píše se toho tu hodně a tak jak to píšeš i Ty jsem to i já udělal. Dítě převzal a poté ho nevrátil. Argumentoval na ospodu i soudu a chtěl dohodu po matce. Jenže matka podala návrh na předběžné opatření a uvedla právě to nedodržení slibu otce a soud jí to schválil. Proto mi nepřijde tento postup jako ne tak zcela vhodná rada, jestli mi rozumíš. Proti nevůli matky věřím že existuje i náležitý postup, který pro otce neskončí fiaskem.

dalik16
Stálice fóra

Příspěvek od dalik16 » 19 úno 2018 15:25

Hm, to je sviňárna na otce.
Já jsem tyto dohody vždy naivně plnil a spoléhal na to, že matka bude také dodržovat. Ona mne mnohokrát vypekla, nedodržovala ani dohody, které byly zapsané v protokolu OSPOD. Pokaždé se odkázala na zájem dětí a že v jejich zájmu je nepředala. OSPOD jí nic neřekl a mne zjebal, že jsem necitlivý k dětem. Stačilo, aby matka řekla, že děti někdy předá (takže OSPOD nemohl/nemusel řešit, že je odmítá předat) a pak to odkládla. Potom začala tvrdit, že jsem si pro děti nepřišel. Následně jsem volal PČR, abych měl důkaz nepředání ... a OSPOD mne zase zjebal, že to snad nebylo nutné. Vlastně do dnešního dne OSPOD neudělal vůbec nic, pokaždé si najdou výmluvu, aby proti matce nezasáhli. Proto bych se nyní klonil k více agresivní metodě.
Ale jak vidím u tebe, tak ani tato metoda není schůdná, když tě za nedodržení dohody okamžitě trestají.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 19 úno 2018 16:03

dalik16 píše:Vlastně do dnešního dne OSPOD neudělal vůbec nic, pokaždé si najdou výmluvu, aby proti matce nezasáhli.
Ano, to je ten problem, urednice nedelaji radeji nic, aby neco nepokazily (a tvrdi rodicum ze ony nic nemohou, ze se musi dohodnout, ze to az soud). Plus se k tomu pridava provazanost ospod/soud - neformalne si telefonuji, potkavaji se pri rizenich a konzultui postupy v dalsich pripadech.

Za me je spravny postup takovy:
Vyzadovat vyrovnanou peci. V jakemkoli rozvrzeni, jakekoli konstelaci, ale vyrovnanou. Nejlepe o tom uzavrit dohodu. Pokud to nejde, tak jasne aspon dohodu kdy matka preda deti otci. Jakmile matka prestane dohodu plnit, nepreda, a necha si deti dele, kontaktovat okamzite pisemne ospod ze matka dohodu neplni, a chtit aby matce domluvil ze plneni dohod a pece obou rodicu je v zajmu ditete. Chtit aby pokud matka nebude dohody dodrzovat, podal ospod navrh na PO.
Pri nejblizsi prilezitosti (vyzvednout ze skolky, atp) dite prevzit a nechat si ho stejne dlouho jako ho predtim mela matka. Odjet treba na hory. Uvedomit o tom matku i ospod, a napsat ze doufas, ze nadale budete oboustranne dohody dodrzovat, a ze nabizis jednani v poradne, mediaci, atd....
Po predani matce, jestli opet dite "nevrati", podat sam navrh na PO, na dosud praktikovanou vyrovnanou peci (pokud mozno ne 7/7, ale nejak rozkouskovanou na kratsi interval, zvlast u mensich), zduvodnit matcinym porusovanim dohod, viz protokolace na ospod.
Je to tanec na ostri noze, samozrejme se svinskym ospodem a soudem otci PO zamitne, nasledne matce schvali - je to loterie.
Dulezite je na ospod VSE spravne protokolovat, vse nahravat, na spatne postupy a necinnost si hned pisemne stezovat u vedouci, pripadne vys.

Ale prevzit dite a matce nevratit pokud nepodepise - to je na jasne a rychle PO proti otci, pokud matka nevymekne a nepodepise. A to samozrejme s dobrymi radami ospod i advokata 99% neudela.

Pavel Soukup
Stálice fóra

Příspěvek od Pavel Soukup » 19 úno 2018 16:15

Super, děkuji za vyčerpávající odpověď, no uvidíme co na to další "ostřílení" zkušení tatínci, ale zatím mi postup s tlačením OSPODu na podáním PO a vyváženou (střídavou) péčí přijde jako lepší řešení, než dítě nepředat vůbec a tím si vyřknout ortel.

Odpovědět