Stránka 1 z 3

Výměna OSPODu

Napsal: 20 úno 2018 14:04
od Pavel Soukup
Caute, máte někdo zkušenosti s výměnou OSPODu? Moje ospodacka je na dvě věci, jak ji můžu vyměnit? Resp. můžu si vybrat opatrovnika podle sebe? Jak bych měl nejlepe postupovat? Stiznost mi přijde málo, trestní oznámení za neumozneni spravedlivého soudního rizeni? Maření soudu za lživé informace? Požadavek na vyhazov? Jak se dá pani z OSPODu, co si neplní pracovní povinnosti a škodí na soudu sejmout? Dekuji za každou radu.

Re: Výměna OSPODu

Napsal: 20 úno 2018 14:35
od tulen2
Dulezity je spravny pristup od zacatku, a skryte nahravani veskere komunikace, a spravna protokolace. Co neni pisemne v prookolech, jako by nebylo. Stezovat si lze pouze na jasna pochybeni, poruseni zakona a metodickych postupu, a na necinnost pri hajeni zajmu ditete.
K vymene je potreba NEJDRIVE nashromazdit jasna pochybeni, nasledne si stezovat a chtit vymenu. Na vymenu neni zadny narok - ospod ma zastupovat dite, ne otce ci matku.
Nejcastejsi uspesne vymeny byvaji, kdyz ospod sam vyciti ze to smrdi pruserem, a vymeni se na vlastni zadost.
Pokud neni na co si stezovat (konkretniho), otce si vsichni vychutnaji (snazi se ovlivnovat, vydira, stiznosti nejsou opodstatnene ....).
S ospodem se nehada, nepresvedcuje se o "me" pravde (s takovymi rodici to oni dobre umi). Nejlepe nechat ospod co nejvic mluvit a naoko souhlasit, ptat se .. takze vy myslite ze sp neni vhodna? Aha, a proc, aha, to me nenapadlo. Aha, nizky vek. A co myslite, az bude vetsi, slo by to pak? A nebylo by tedy dobre uzavrit uz ted dohodu jak se bude pece s vekem zvysovat, aha, to vy nemuzete.... a na zaver jednani - tak abych si pamatoval co jsme resili, mohli bychom sepsat memorandum? Ospod vidi jako vhodne posupne zvysovani pece ... sp nevidi jako vhodnou proto a proto. Tatinek se bude snazit o dohodu s matkou, zatim o deti pecuji vyrovnane ...

Re: Výměna OSPODu

Napsal: 20 úno 2018 15:50
od Pavel Soukup
Po pani na OSPODe jsem chtěl jednou jedinkrát aby protokolovala a poslala mě do haje, že nemá čas. Takze zaprotokolovane není nic. Co je ve spisu nevím, nahrávky si dělám poctivě.

Re: Výměna OSPODu

Napsal: 21 bře 2018 14:33
od Pavel Soukup
Má OSPOD povinnost udělat "záznam" z jednání, pokud o to rodič požádá? Protokoluje se doslovně a až po tom, co o to někdo požádá, rozumím-li tomu dobře? Má OSPOD povinnost takovému požadavku vyhovět, nebo se může vymluvit a nic neprotokolovat?

Re: Výměna OSPODu

Napsal: 21 bře 2018 14:51
od tulen2
Ano, podle me takovou povinnost ma. Jak jinak by ospod do spisu zakladal o cem se jednalo? Sam si bude psat co uzna za vhodne? S odstupem jakym, nekolika dnu, kdy uz si pracovnice pamatovat vubec nebude, o co pri rozhovoru slo?
Pokud pracovnice odmita zaznam (protokol) z jednani poridit, a pokladas to za dulezite, upozornit ji ze je dle zakona o SPOD povinna vest dokumentaci a ze dle tebe tohle v zajmu ditete dulezite je. Pokud stale odmita, chtit aby zapsala pisemne, ze odmita vyhotovit zaznam z jednani, pokud bude stale odmitat, nechat zavolat vedouci. Bez zaznamu se nehnout, nebat se zavolat policii - kohokoli kdo potvrdi, ze urednice zaznam z jednani odmita vyhotovit.
Tyhle postupy jsou nezbytne k tomu, zby mohly byt uspesne stiznosti na cinnost/necinnost ospod.
Nejit samozrejme do takove konfrontace hned, nebyt agresivni, nejdriv s usmevem zadat o zapsani "memoranda", tak abychom si pamatovali o cem jsme mluvili ... ale postupne byt neodbytnejsi, pokud je ospod typu "dite matce, otci styk, 2/14 je standard, 3/14 super, rozsireny, pro tatinky co "nezlobi" "

Nemas narok na zapsani toho co si budes prat ty, nemuzes ji zneni diktovat - nicmene dulezite veci muzes pod zapis doplnit, dopsat ze to tak nebylo, ze se rikalo neco jineho, poslat nasledne stiznost na nepravdivou protokolaci - a tam se teprve mohou casem hodit nahravky.

Re: Výměna OSPODu

Napsal: 21 bře 2018 15:41
od Pavel Soukup
Děkuji za reakci. Tohle určitě zase zvorám, raději si to napíšu, než tam půjdu.

Re: Výměna OSPODu

Napsal: 21 bře 2018 22:11
od Be_Be
Jak je to prosím v situaci, kdy zrovna není na soudu podaný "nějaký návrh" a "něco" neběží? Nám OSPOD tvrdil, že v tomto případě nemají značku a NIC protokolovat nemohou - laicky řečeno, snad chápete, je to pravda?

Re: Výměna OSPODu

Napsal: 22 bře 2018 07:37
od PabloRadegast
Be_Be píše:Jak je to prosím v situaci, kdy zrovna není na soudu podaný "nějaký návrh" a "něco" neběží? Nám OSPOD tvrdil, že v tomto případě nemají značku a NIC protokolovat nemohou - laicky řečeno, snad chápete, je to pravda?
Dle mého to je naprostý nesmysl. My měli značku spisu na OSPODu od začátku a ta byla jiná než značku spisu na soudu, který byl až poté.

Re: Výměna OSPODu

Napsal: 22 bře 2018 07:45
od Hugo76
U mě stejná informace - pokud neběží soudní řízení tj. někdo nepodal návrh, tak OSPOD může jen obecně radit. Ale spíš je v tom jejich pohodlnost, jako ve všem :-) Vytvářejí si svoje "zaběhnutá" pravidla.

Re: Výměna OSPODu

Napsal: 22 bře 2018 08:49
od tulen2
Ano, usnadnuji si to. Protoze cokoli je pisemne, znamena pro ne praci navic. Uprimne, kdyz vidim co byva schopna vychrlit matka mych deti, i jini rodice - nedivim se ze si normalni clovek chce praci s tim usetrit.
Ospod je povinen jednat podle tohoto zakona https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1999-359
A staci jen letmo nahlednot, aby clovek videl ze tento urad je povinny vykonavat socialne-pravni ochranu deti i kdyz zadne soudni rizeni nebezi.
Takze nenechat se odbyt. Pokud clovek nechce vyvolat spor primo tam, doporucuju nasledne zaznam z jednani sepsat sam, doplnit odstavecek ze pracovnice odmitla zaznam sepsat s odduvodnenim ze pokud neprobiha soud, ona nic zapsat nemuze, a tento zaznam podat na podatelnu ospod. Nasledne, pokud clovek chtel po ospod nejakou akci (proc by tam jinak chodil), opet pisemne se dotazat, zda ospod neco dela - viz ma navsteva a podani z xx.yy., prosim v zakonne lhute o informace.
Postaveni ospod se zpravidla meni kdyz nejaky soud probiha, to ho soud ustanovi zastupcem ditete. Ale ze ospod neni ustanoven zastupcem ditete neznamena, ze nemusi vykonavat socialne pravni ochranu deti.