Odročení soudu

Adam Novák
Nováček fóra

Odročení soudu

Příspěvek od Adam Novák » 13 bře 2018 09:52

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jakým způsobem lze požádat soud o odročení. S bývalou ženou střídáme v pohodě na základě ústní dohody již delší dobu, ale teď mne zaskočila tím, že vše dala k soudu, který má proběhnout velmi brzy a já nemám žádného právníka atd. Přišel mne její návrh, který je samozřejmě 1x14 dní. Tedy úplně něco jiného než děláme. Děkuji za info.

tulen2
Stálice fóra

Re: Odročení soudu

Příspěvek od tulen2 » 13 bře 2018 11:04

Adam Novák píše:Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jakým způsobem lze požádat soud o odročení. S bývalou ženou střídáme v pohodě na základě ústní dohody již delší dobu, ale teď mne zaskočila tím, že vše dala k soudu, který má proběhnout velmi brzy a já nemám žádného právníka atd. Přišel mne její návrh, který je samozřejmě 1x14 dní. Tedy úplně něco jiného než děláme. Děkuji za info.

A jakou dobu uz stridate?
Jak jsou velke deti, a co ony na to?
Co to znamena "velmi brzy"?
A co ji vedlo k podani takoveho navrhu, kdyz fakticky stridate, jeste navic bez tveho vedomi?

Normalne se napise zadost o odroceni, a uvedou se skutecnosti, ktere te k tomu vedou (nedostatek casu se pripravit, nemoc, atd). Doporucuji ti popsat I ze to pro tebe bylo prekvapenim, ze se fakticky dlouhodobe po dohode starate vyrovnane.
A okamzite zacit sikovne jednat s ospodem.

Adam Novák
Nováček fóra

Příspěvek od Adam Novák » 13 bře 2018 11:21

Díky za info. Střídáme více jak půl roku. Dítě má 11 let a je v pohodě a to asi bývalou ženu rozčiluje a proto ten návrh. Nemám problém se domluvit a ustoupit, ale 1x14 je pro mne málo. OSPOD mne vůbec nekontaktoval a tak jsem byl ze soudu překvapený. Myslela jsem si, že vždy zvou na jednání na OSPOD. Soud je za necelé 2 týdny. To nejsem schopen vůbec sehnat pořádného právníka, oběhat OSPOD atd..Tak snad se mne to podaří soudu vysvětlit.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 13 bře 2018 13:38

Tohle me taky trapi ze dostanu z niceho nic dopis a majitelka deti zahaji svuj proces o svereni do pece aniz by cokoliv rekla predem.

Ted jsem zacal durazne vyzadovat abych mel decka casteji a pekne ji to nastvalo, neprekvapilo by me kdyby to udelala.

Jak se vubec ujistit jestli uz matka ma/nema podany navrh k soudu, kdyz to sama otci neoznami?

Nebo clovek musi jen cekat az dojde obsilka k soudu? To je obvykle ze je tam takhle kratka lhuta 14 dnu?

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 13 bře 2018 14:20

Adam Novák píše:Soud je za necelé 2 týdny.
Nevim jestli budes uspesny - 2 tydny neni zas tak kratka doba na pripravu. Ale zkusil bych to, urcite spolu s vysvetlenim jak se dosud dlouhodobe starate.
Urcite ale promluv s ditetem, zda o tom vi, a co si o tom mysli - nechce se mi verit ze by to matka podala aniz by se snazila te myslence dite naklonit.
Pokud dite rika ze nevi a ze chce s obema byt stejne - okamzite na ospod, vysvetlit situaci, ze dlouhodobe pecujete vyrovnane a dite je tak spokojene. Urcite jednani skryte nahravat, urcite sepsat na zaver oficialni "memorandum" o tom co se rikalo. Byt prekvapeny krokem matky, a divit se ze chce abys pecoval mene. Zeptat se zda jiz byli kontaktovani soude, zda uz delali jakekoli ukony - pkud ano, hned pozadat pisemne o nahlednuti do spisu.

robbrno
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od robbrno » 13 bře 2018 19:42

Zajdi si na soud na spisovnu s dotazem zda jsi účastníkem (podle r.č.) nějakých soudních kauz. Vysypou ti všechny možné žaloby a předběžka. Hned se tam můžeš objednat na náhled do spisů.

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 14 bře 2018 06:13

Adam Novák píše:Nemám problém se domluvit a ustoupit, ale 1x14 je pro mne málo.
Já moc nechápu kam chceš ustupovat? Normálně střídáte, dítě si to chválí, tak kam chceš ustupovat? Pokud matka bez předchozích konfliktů apod. to podá sama na soud, tak se obávám že nemůžeš čekat žádnou vstřícnost. Vstřícnost vede do pekla, to je na tomto fóru 100x popsaná věc.
Adam Novák píše:OSPOD mne vůbec nekontaktoval a tak jsem byl ze soudu překvapený. Myslela jsem si, že vždy zvou na jednání na OSPOD.
Ospod zpravidla kontaktuje obě strany a zjišťuje aktuální stav, který se snaží posvětit. Ale je dost pravděpodobné, že kontaktovali pouze matku, mají informace pouze od ní a proto mi přijde nutné se obrátit na OSPOD a začít jednat. Objednat se, vysvětlit situaci, že nechápeš proč matka navrhuje 1x14 když to tak hezky funguje. Do jejich spisu už nestihneš nahlédnout, takže nevíš jaké mají informace.

Nejdůležitější věc! Nenechat si ujet vlak na začátku. Stav, který teď je, bude pravděpodobně zakonzervován a dost pravděpodobně předjímá budoucný stav věcí. Je naprosto nezbytné mít podporu svého děcka, začít s ním o tom mluvit. Dost pravděpodobně už něco vypovědělo na OSPOD a 11 let je hranice, kde se bude brát na jeho názor velký důraz. Hodně štěstí!

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 14 bře 2018 11:22

robbrno píše:Zajdi si na soud na spisovnu s dotazem zda jsi účastníkem (podle r.č.) nějakých soudních kauz. Vysypou ti všechny možné žaloby a předběžka. Hned se tam můžeš objednat na náhled do spisů.
Ok díky, udělám to.

Příslušnost soudu se řídí trvalým bydlištěm děcek?

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 14 bře 2018 12:04

tulen2 píše:
Adam Novák píše:Soud je za necelé 2 týdny.
Nevim jestli budes uspesny - 2 tydny neni zas tak kratka doba na pripravu. Ale zkusil bych to, urcite spolu s vysvetlenim jak se dosud dlouhodobe starate.
Urcite ale promluv s ditetem, zda o tom vi, a co si o tom mysli - nechce se mi verit ze by to matka podala aniz by se snazila te myslence dite naklonit.
Pokud dite rika ze nevi a ze chce s obema byt stejne - okamzite na ospod, vysvetlit situaci, ze dlouhodobe pecujete vyrovnane a dite je tak spokojene. Urcite jednani skryte nahravat, urcite sepsat na zaver oficialni "memorandum" o tom co se rikalo. Byt prekvapeny krokem matky, a divit se ze chce abys pecoval mene. Zeptat se zda jiz byli kontaktovani soude, zda uz delali jakekoli ukony - pkud ano, hned pozadat pisemne o nahlednuti do spisu.
Mimochodem -ale v teto situaci nebylo by lepsi kdyz Adam Novak strida - sabotovat soud a zdrzovat, obstruovat? Proc by se mel hnat na soud za 14 dnu nepripraveny? Nebylo by lepsi zkusit sabotovat soud namitkami na mistni neprislusnost soudu a podobne zdrzovaci manevry?

Jen at se matka snazi rok, dva nebo tri dostat k pravomocnemu rozsudku. Ty prutahy a obstrukce soudu jsou podle meho dobra varianta zejmena pokud Adam Novak v zasade uspesne a po dohode s matkou strida. Co vy na to?

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 14 bře 2018 13:51

Nemyslim si ze by v tomhle pripade bylo vhodne cilene zdrzovat.
1. - dite neni male. Neni na co cekat, argumentace vekem neprichazi v uvahu.
2. - dite samo zatim chce stridat a funguje to.
3. - je dulezite odstranit hrozbu vydani PO neinformovanym soudem, s jeho podporenim neinformovanym ospodem. Nejdriv je treba dat soudu i ospodu jasne najevo, ze se uz nyni ku prospechu ditete a v souladu s jeho pranim staraji oba rodice vyrovnane, tak aby se nebezpeci PO minimalizovalo. Pak, po absolvovani prvniho stani uz bude otec vedet vic, kam se soud ubira, co na to ospod - pak muze obstruovat doalejuja, nebo to naopak hnat dopredu.

Ono i bez obstrukci to bude dlouho se znalcem a odvolanim (rok, dva) trvat, pokud se nakonec s matkou na SP nedomluvi.

Odpovědět