Daňová sleva

Odpovědět
Pavel Soukup
Stálice fóra

Daňová sleva

Příspěvek od Pavel Soukup » 13 bře 2018 17:26

Je možné požádat si zpětně o daňovou úlevu na syna, i když matka souhlasila s mým zapsáním do RL až v jeho třech letech? Nikdy jsem žádnou daňovou úlevu na syna neměl, se synem jsem žil společně v jedné domácnosti až do jeho tří let, zatímco matka byla na mateřské a brala na syna přídavky jako samoživitelka.

robbrno
Uživatel(ka) fóra

Re: Daňová sleva

Příspěvek od robbrno » 13 bře 2018 19:37

To je otázka na finančák. Ale mohlo by se to vyřešit opravným danovým přiznáním.

Pavel Soukup
Stálice fóra

Příspěvek od Pavel Soukup » 14 bře 2018 08:35

Na FÚ jsem se ptal, paní mi sdělila, že jestliže jsem nebyl v RL dítěte, pak ji nezajímá faktický stav - tedy že jsem bydlel se synem v jedné domácnosti. Přičemž mi tohle přijde absurdní nesmysl. Fakticky jsem bydlel se synem a měl mít právo na daňové úlevy, na rozdíl od rodiče, který s dítětem nebydlí, ale daňové úlevy pobírá.

Be_Be
Stálice fóra

Příspěvek od Be_Be » 14 bře 2018 13:05

Neporadím, ale nespoléhejte se na to, co Vám nějaká úřednice řekne někde ústně! Jsou neinformované! Taky jsem se byla ptát na úřadech a tvrdily mi bláboly, chtějte vše minimálně písemně a i tak si to ověřte z dalších zdrojů. Člověk musí být informovaný a spoléhat se sám na sebe a své nezávislé zdroje.

Pavel Soukup
Stálice fóra

Příspěvek od Pavel Soukup » 14 bře 2018 14:31

Be_Be píše:Neporadím, ale nespoléhejte se na to, co Vám nějaká úřednice řekne někde ústně! Jsou neinformované! Taky jsem se byla ptát na úřadech a tvrdily mi bláboly, chtějte vše minimálně písemně a i tak si to ověřte z dalších zdrojů. Člověk musí být informovaný a spoléhat se sám na sebe a své nezávislé zdroje.
Ano, s tím souhlasím, zrovna dnes jsem řešil na úřadě obdobné věci a pán co je má na starosti mi vše popřel, nejspíš jen aby s tím neměl práci navíc... ony úřady, ospod nevyjímaje, fungují v zásadě nejvyšší lenosti, takže se není čemu ani divit, bohužel. Na neinformovanost nevěřím, vedoucí oddělení věřím že moc dobře ví, co spadá do jeho pracovních kompetencí... škoda mluvit :-D

Odpovědět