Jak se bránit

Odpovědět
Pavel Soukup
Stálice fóra

Jak se bránit

Příspěvek od Pavel Soukup » 15 bře 2018 15:50

Bývalá partnerka mě obvinila z domácího násilí. Taková ta klasika jak přes kopírák maminek. Samozřejmě, že následně už se nic neřešilo a já čučel už při samotném příjezdu PČR k nám domů jako výr. Nicméně by mě zajímalo, jak se dá proti tomuhle zpětně co nejlépe bránit. Své PO postavila na nutnosti chránit dítě před agresorem, nehledě na to, že takové křivé obvinění mě tedy vůbec nepotěšilo. Každopádně by mě zajímalo - ti, co jste to už zažili, jak se proti tomu dá co nejlépe bránit - ideálně se očistit a dokázat opak? Dá se to vůbec? Jak můžu dokázat, že jsem jí nezmydlil jak tvrdí?

dalik16
Stálice fóra

Re: Jak se bránit

Příspěvek od dalik16 » 15 bře 2018 16:43

Tak nejprve je třeba si ujasnit fakta. Výjezd hlídky PČR ještě neznamená, že tě ex "obvinila".
Předpokládám, že na tebe jen zkusila zavolat PČR a koukala, co se bude dít. PČR prohlédla místo a odjela (aniž bys byl vykázán). Pak budeš předvolán na služebnu k podání vysvětlení. Tam vše v klidu vysvětli, trvej na zápisu o všem v takovém znění, se kterým souhlasíš!!! Kolikrát jde o slovíčka a následně se na tom může někdo zaseknout. Tímto může celý příběh skončit a nic dalšího se dít nebude. Nanejvýš to ex bude chtít probrat na městském úřadě, ale spíš ne, protože ona to nechce vyřešit, ona to chce eskalovat. Možná ti to přijde nespravedlivé, ale v tuto chvíli je nejlepší to hodit za hlavu a více se tím nezabývat. Počítej s tím, že se ex může snažit vše pěkně rozmáznout na OSPOD a u soudu, hlavně se nerozčiluj a buď v klidu. Všichni budou čekat na tvou chybu, aby si potvrdili představu, že opravdu jsi nevrlý agresor.
Pokud to bylo sděleno obvinění, pak si najdi právníka a řeš to s ním. To je na delší povídání.

Pavel Soukup
Stálice fóra

Příspěvek od Pavel Soukup » 15 bře 2018 16:52

Ano, zavolala PČR v domnění, že mě asi rovnou zastřelí, ale nestalo se tak. Na PČR mě nepředvolali, ba naopak po asi 3 měsících mi z městského úřadu přišel dopis, že se vše zastavuje, nic víc. Jenže mezitím už bylo schváleno její PO. Nevrlý agresor nejsem, ale nerozumím, proč bych si měl nechat s prominutím "kálet" na hlavu od matky a připravit se o syna?

Pavel Soukup
Stálice fóra

Příspěvek od Pavel Soukup » 15 bře 2018 16:55

Za nevrlého agresora by mohl být v tomto smyslu přece považovaný každý, kdo si nenechá kálet na hlavu a "bojuje" s matkou o budoucnost dětí. Každý, kdo jde na ospod a dovolí si říci pravdu, diametrálně rozdílné věci než matka a snažit se uvést věci na pravou míru.

Odpovědět