Vhodný věk pro SP

Tatobudsnama
Stálice fóra

Vhodný věk pro SP

Příspěvek od Tatobudsnama » 21 bře 2018 23:47

Byl jsem se na ospodu zeptat co a jak, kdyz matka nedrzi mimosoudni dohodu. Krom toho a to sem cekal ze nic delat nemuzu, tak mi bylo hned receno ze 4lete deti dostanu do pece tezko spis ne, ze soudy takhle malym detem SP nedavaji, ze by meli mit jeden domov a zazemi. Ze dvacet minut autem v Praze je prekazka. Kdybych bydlel pres ulici tak by mozna sance byla ale takhle spis ne. Sem neveril vlastnim usim. Pry az tak v sedmi by to mozna slo.

Stellík
Uživatel(ka) fóra

Re: Vhodný věk pro SP

Příspěvek od Stellík » 22 bře 2018 00:21

Půjde to až tak kolem 12 roků děti, až je matka přestane kojit, to už je šance na SP docela velká :)

Hangman
Stálice fóra

Příspěvek od Hangman » 22 bře 2018 07:37

Já jsem dostal 4,5 leté dítě do společné péče.
Soudkyni musíš říkat jak se přestěhuješ co nejblíž matce, že ji chceš vycházet co nejvíc vstříc, pomáhat, nechceš konflikty bla bla bla bla. Prostě říkat co chce gerontokomunistická soudkyně slyšet. Klidně nabídni, že budeš sám platit alimenty....

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 22 bře 2018 09:01

Tatobudsnama píše:... Krom toho a to sem cekal ze nic delat nemuzu, tak mi bylo hned receno ze 4lete deti dostanu do pece tezko spis ne, ze soudy takhle malym detem SP nedavaji, ze by meli mit jeden domov a zazemi..... Pry az tak v sedmi by to mozna slo.
Je treba postupovat takhle: Aha, moc male. tak to bychom zatim mohli volit kratsi interval pece, ne? A postupne v tech 7-mi prejit na 7-7, s nastupem skoly, ne? Proc myslite ze to vhodne neni? Aha .. a co to udelat takhle, sepsat dohodu o postupnem rozsirovani ...
A protokoval si tenhle rozhovor? Je dulezite tyto postoje ospod zapisovat, "muzeme zapsat? Ospod je toho nazoru ze jsou prilis male, ze v 7-i letech by uz SP vhodna byla" aha, to jste nerekla ... jak to tedy je, to jsem asi spatne rozumnel??
"ospod bohuzel nemuze nic delat, pokud matka nedodrzuje uzavrenou dohodu a brani otci..." aha, tak jste to nerekla... myslite ze by slo matce navrhnout navstevy poradny?

Pavel Soukup
Stálice fóra

Příspěvek od Pavel Soukup » 22 bře 2018 09:12

Matka svině, ospod super svině a soud hyper svině. Kdo má mít chuť s touhle sviňskou sviňárkou něco dělat? Tohle se musí změnit systémově, "ahá" na ospodu je plácání prázdné slámy. Dokud si fotrové nechají srát na hlavu a nespojí se v tomhle stejně jako matky, nic se nezmění, sorry jako. Jednu špejli zlomíš, ale sto špejlí ne a tenhle princip platí všude.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 22 bře 2018 09:51

Pavel Soukup píše:...plácání prázdné slámy.....
No vidis to, a ja vidim jako placani slamy zase tyhle reci. Existuje uz mnoho slusnych pracovnic ospod, soudcu i soudkyn, kteri chapou to ze se doba meni, otcove se chteji starat a staraji, a vedi, ze SP neni stresovane dite s batuzkem co neni ci je.
Bohuzel se na pocatku vzniku SP povedl uzasny "marketing" odpurcum sp vyvolanim teto predstavy a sp jako zla, jako otce co se matce msti tim, ze ji "bere" dite. Bohuzel stale je vetsina spolecnosti, co o tom takhle uvazuje, schvalne zkus sve okoli. Dozvis se - u tebe ne, ty si fajn, u tebe by sp sla, ale jsou pripady ... no a chudak dite ..., pokud to nebude primo ja si o sp myslim ze to je hloupost. Dokud se tahle vetsinova nalada nezmeni, je zakonna zmena nepruchodna (navic - SP dnes nebrani ani trochu zakon, ale prave chovani jednotlivcu - konkretnich soudcu, znalcu, ).

Kdyz to vsem v retezci maximalne stizis, nenechas se odbyt, budes stale ukazovat (a to ukazovani dokladovat, co neni psane jako by nebylo) jak jsi skvely tata a jak se starat chces, je vetsi sance ze natrefis na nekoho rozumneho, co nechape sp jako strasak, rozumnou znalkyni, soudkyni na odvolacce, vymenenou ospodu. Nemusi to vyjit - ale je to podle me smysluplnejsi nez volat "tatove spojte se, zeny jsou svine". Mimochodem - ja pozoruju rapidni narust podpory SP hlavne mezi matkami - tak jak deti se sp pribyva.

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 22 bře 2018 13:35

Hangman píše:Já jsem dostal 4,5 leté dítě do společné péče.
Soudkyni musíš říkat jak se přestěhuješ co nejblíž matce, že ji chceš vycházet co nejvíc vstříc, pomáhat, nechceš konflikty bla bla bla bla. Prostě říkat co chce gerontokomunistická soudkyně slyšet. Klidně nabídni, že budeš sám platit alimenty....
No, ale společná péče je na základědohody. A tam asi nebude problém ani v roce...

Hangman
Stálice fóra

Příspěvek od Hangman » 22 bře 2018 15:29

Tu dohodu si taky musíš tvrdě odpracovat. Jak s bývalkou, tak na OSPOD. Ať po zlém nebo po dobrém. :)

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 22 bře 2018 17:39

Hangman píše:Tu dohodu si taky musíš tvrdě odpracovat. Jak s bývalkou, tak na OSPOD. Ať po zlém nebo po dobrém. :)
Asi jak kde. My jsme zubatou viděli až u soudu, mám pocit, že tam neřekla ani popel. Soudkyně se zeptala jen tak pro formu, co dělaj děti za kroužky. A dohoda s ex byla, že se dohodnem.

Hangman
Stálice fóra

Příspěvek od Hangman » 22 bře 2018 18:06

My jsme byli po domácím násilí (policejní, soudní vykázání). Takže jsme absolvovali jednání s ospodnicí před soudem. Byla to stejně jen formalita.

Odpovědět