Vhodný věk pro SP

Re: Vhodný věk pro SP

Příspěvekod Milan1 » 23 bře 2018 20:51

Pokud nedrží dohodu, návrh na výkon rozhodnutí. V nedávno zmíněném příspěvku jsem měl ten samý problém, matka odešla s pokutami, sice ne tolik, kolik jsem navrhoval, ale o to mi zase tolik nešlo, já chci, abymě viděl syn, soud vytkl OSPODu nedostatečnou činnost a já začínám věřit zase ve spravedlnost. Jak tu někdo píše, je už spousty slušných soudců v tom smyslu, že otce už respektují (nemám na mysli ty, kteří přijdou jednou za měsíc s čokoládou) jako rovnocenné matce, na druhou stranu ospodnic a dalších kreatur, které straní očividně matce a ještě znevažují rozsudek soudu, těch je stále dost. Naštěstí to dal soud OSPODu pěkně sníst v usnesení, ale to se dalo čekat, myslím, že ta soudkyně by si dost udělala průšvih, poslouchat OSPOD. Držím palce a nenech to usnout.
Milan1
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod Milan1 » 23 bře 2018 20:52

Střídavá péče je dle Ústavního soudu naprosto v pořádku pro děti od 3 let. OSPODnic bych se fakt neptal, některých.
Milan1
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod forU » 25 bře 2018 15:49

Milan1 píše:Střídavá péče je dle Ústavního soudu naprosto v pořádku pro děti od 3 let. OSPODnic bych se fakt neptal, některých.

A to je napsáno kde? Nějaký odkaz na rozhodnutí ÚS by nebyl. Zatím jsem viděl jen I. ÚS 1554/14, kde Šimáčková píše, že překážkou může být kojení, ne věk. Naopak I. ÚS 955/15 uvádí, že neexistuje předem daný důvod, proč by se otec nemohl plnohodnotně starat o novorozence, natož o dítě ve věku jednoho roku.
Holky 8 a 10 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
forU
Stálice fóra

Příspěvekod VSTEJSKAL » 26 bře 2018 15:45

..no, já dceru dostal do střídavé péče minulý týden.....dcera je ve věku 4,5 let....a pokud pominu jednání sociální pracovnice (nyní na ten úřad podávám stížnost k Šabatové) tak bez problému. Myslím tím jednání soudu (ne jednání matky a její právní zástupkyně). Tam jsem byl opravdu mile překvapen.
Je tedy pravda, že sociální pracovnice mně odrazovalo od toho, abych žádal o střídavou péči v tomto věku, ale ....
VSTEJSKAL
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod Tatobudsnama » 27 bře 2018 19:15

Mě právě také říkaly na ospodu at to nedelam. Ze nemam sanci. Respektive hodne malou.
Tatobudsnama
Stálice fóra

Příspěvekod Hangman » 27 bře 2018 19:26

Vstejskal: před stížností Šabatové doporučuji podat stížnost na nadřízený správní orgán OSPOD, kterým je magistrát nebo Krajský úřad.
Hangman
Stálice fóra

Příspěvekod VSTEJSKAL » 28 bře 2018 06:29

díky...to bych mohl ještě udělat....děkuju
VSTEJSKAL
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod Hangman » 28 bře 2018 06:51

Vstejskal: nadřízený správní orgán (magistrát, Krajský úřad) má možnost přijmout nápravná opatření u chybujícího OSPOD, v extrémním případě může ospodnici i vymést z místa. Šabatová jen více méně může konstatovat pochybení.
Z magistrátu nebo Krajského úřadu mají ospodnice opravdu vítr.
Hangman
Stálice fóra

Příspěvekod VSTEJSKAL » 28 bře 2018 07:35

..ok, díky...to ještě udělám
děkuji
VSTEJSKAL
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod tulen2 » 28 bře 2018 07:42

Hangman píše:Z magistrátu nebo Krajského úřadu mají ospodnice opravdu vítr...

Jak kde, zalezi kdo tam sedi a jake ma osobni vztahy.
Ale nikdo neni rad, ze musi tu stiznost cist, resit, neco s ni delat, evidovat. Zatimco Sabatova je k tomu tak nejak urcena, stiznosti jsou jeji naplni prace. Ale jeji hodnoceni pochybeni jsou taknejak "bezzuba". I kdyz i magistrate (=zrizovatel) ma sklony odpovidat "nic se nestalo, byla to drobna pochybeni.." (je to "jeho" urad, cast viny by padala na jeho hlavu), ve skutecnosti muze osobne vedouci ospodu poradne zpucovat, a pokud to budou stiznosti opakovane, i si najit zaminku pro jeji vyhozeni, i kdyz vsechny odpovedi budou vypadat "nic se nestalo.." Takze cenu to ma - jen stezovatel musi pocitat s trpkym "vse v poradku" a nebrat to osobne.

Proto je dulezite vyuzit vsechny stupne, poporade. Vedouci ospod - zrizovatel - mpsv (poukazovat na hrube poruseni metodiky) - obmudsman. Jakmile to totiz posles vysoko (ombudsman), a pak se snazis niz, kazdy rekne - pripad jiz resi ombudsman, pockejme si, ja pochybeni nevidim. A kdyz je nenajde ombudsman, nebo mala, vytre si s tebou zadek - ombudsman nenasel, vse bylo v poradku, vidite, kverulante jeden. Jakmile jeden v retezu pochybeni najde, hned to naopak posilat niz - vidite, tady konstatuji takovato pochybeni. JAKTOZE jste je vy nenasli, a JAKE prijimate opatreni, aby se to uz nestalo?
tulen2
Stálice fóra

Předchozí

Zpět na Problémy soudního řízení