Výpočet výživného při SP

Výpočet výživného při SP

Příspěvekod Petr_Novak » 28 bře 2018 14:01

Zdravím všechny.

Mám dotaz na výpočet výživného v případě střídavé péče. Z čeho se to počítá a jak?

- čistý příjem bez daňových zvýhodnění na děti? Jeden rok bude mít zvýhodnění jeden rodič, druhý rok ten druhý.
- prémie v práci, které jsou vyjímečně? Má zaměstnavatel dát nějaké potvrzení, že se jednalo o vyjímečnou prémii? Cílovou například?
- jak je to s OČR, díky kterému je plat menší?

Díky za radu.
Petr_Novak
Uživatel(ka) fóra

Re: Výpočet výživného při SP

Příspěvekod tulen2 » 28 bře 2018 20:06

Blaznis???
Vypocet???
To je uplne stejne jako pri vyzivnem pri peci jednoho z rodicu.
Casto to byva pri SP (kdyz uz se proti vuli matky povede) "za trest", prijmu stejne, vse podobne, presto vyzivne otec nekolikrat vyssi nez matka - neco jako tak a ukaz, ze ti fakt o vyzivne neslo :). No a co? Deti za to stoji, vzdy se da nejak zit :).
Jinak plati to co obecne - duveryhodne dolozit prijmy obou rodicu, popsat kdo co kupuje a jak pece probiha. A nechat se prekvapit.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod dalik16 » 29 bře 2018 09:17

Dolož toho co nejvíc co ti může vylepšit situaci. Ale v tomto opravdu na spravedlnost nespoléhej. Rozhoduje se pocitově.

A rozhodně ber ohled na to, že se výživné může řešit i v budoucnu. Soud by ti mohl argumentovat tím, že dříve jsi uváděl hodně položek ponižujících tvůj příjem, nyní jich tolik nemáš, tak se ti asi plat zvýšil.

V mém případě jsem doložil, že rodiče mají příjem skoro stejný. Přesto musím platit výživné vyšší než matka a ještě zpětně doplatit rozdíl. Měl jsem pečlivě dokladované všechny minulé výdaje, z čehož jasně plynulo, že jsem dětem zařizoval vše potřebné a ještě spoustu nákladných dalších věcí. S matkou nic nesdílíme ani nepředáváme. Ani odvolačka nepomohla. Je to nespravedlnost, ale nic s tím neudělám, tak to neřeším.
dalik16
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod forU » 29 bře 2018 10:06

U otce se vychází s hrubého příjmu (soudci drsoňové ze superhrubého příjmu), prémie jedenkrát za rok se započtou dvakrát, přičte se daňové zvýhodnění nejen na konkrétní dítě, ale i na všechny ostatní děti otce. Pak se takový příjem porovná s potenciálem úplně jiné profese, konstatuje se, že se otec bez vážného důvodu vzdal výhodnějšího příjmu a uvedený příjem se zdvojnásobí. Pak se ještě spočte majetek otce a zohlední se. Vyměřené výživné nesmí přesahovat 150 % příjmu otce.
U matky se postupuje z čistého příjmu, který se pro jistotu ještě jednou sníží o zaplacené sociální a zdravotní pojištění, odečte se daňové zvýhodnění, platba na hypotéku a úvěry, další náklady na bydlení, společně hrazené kroužky. Z této částky se použije polovina dolní hranice doporučujících tabulek.
Holky 8 a 10 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
forU
Stálice fóra

Příspěvekod Josef » 29 bře 2018 22:32

Ano , je to křivárna prvního řádu.
Nicméně existují ve vesmíru vyjímky, kdy soudce dal oběma rodičům striktně matematicky 5% z platu a nazdar. I když ospodbába navrhovala cca 1500 Kč v nepoměr otce, dopadlo to doslova pár stovkama.

Tou vyjímkou jsem já . Příčina je asi v podstatě výborná volba (ex)manželky , naše dohoda , to , že o peníze vůbec , ale vůbec nebojovala , a asi i to , že jsem ve svém vyjádření mezi řádky naznačil , že příjmy paní jsou jinde než uvádí.

Soudce správně - a logicky- odvodil , že nejnižší doporučené výživné je 10% , a řekl: 10% , tedy u střídavé péče každý 5% .
Vy budete platit 5 %, tedy tolik , Vy 5% , tedy tolik. (nula nula nic)

Ospod bába zalapala po dechu a dvakrát(! ) se nevěřícně přeptala ,kolik že to bude.
Pak na chodbě říkala, že byl určitě opilý, a že je nový , tak neví, jak se to dělá.
Tak asi tak.
Josef
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod Hugo76 » 30 bře 2018 07:34

Celkový navrhovaný objem peněz na 2 (10 a 6) děti 30 procent z obou čistých přímů. Poměrově spravedlivě rozděleno dle výše příjmů. Pokud někdo dostal jednorázovou odměnu v zaměstnání tak to může uvést, stejně tak že třeba dosud si uplatňoval slevu na děti. U nás soudkyně rozumná a připustila diskuzi, na druhou stranu mě bylo "trapné" se dohadovat o peníze, takže manželka nakonec odešla s o něco více než by měla.
Hugo76
Stálice fóra

Příspěvekod PabloRadegast » 30 bře 2018 10:26

Josef píše:Ano , je to křivárna prvního řádu.
Nicméně existují ve vesmíru vyjímky, kdy soudce dal oběma rodičům striktně matematicky 5% z platu a nazdar. I když ospodbába navrhovala cca 1500 Kč v nepoměr otce, dopadlo to doslova pár stovkama.

Tou vyjímkou jsem já . Příčina je asi v podstatě výborná volba (ex)manželky , naše dohoda , to , že o peníze vůbec , ale vůbec nebojovala , a asi i to , že jsem ve svém vyjádření mezi řádky naznačil , že příjmy paní jsou jinde než uvádí.

Soudce správně - a logicky- odvodil , že nejnižší doporučené výživné je 10% , a řekl: 10% , tedy u střídavé péče každý 5% .
Vy budete platit 5 %, tedy tolik , Vy 5% , tedy tolik. (nula nula nic)

Ospod bába zalapala po dechu a dvakrát(! ) se nevěřícně přeptala ,kolik že to bude.
Pak na chodbě říkala, že byl určitě opilý, a že je nový , tak neví, jak se to dělá.
Tak asi tak.

To mi soudkyně napálila při střídavce 50:50 13% z mého čistého platu, ze kterého platím ještě hypotéku na společný byt v plné výši (bejvalka se odmítla podílet na splátce) a ještě mi do toho započetla daňové slevy na obě děti, které jsem před soudem pobíral já a po rozvodu se o ně dělíme. Bejvalce cca. 9% z jejiho čistého platu bez ohledu na to, že žije ve společné domácnosti s chlapem, co si našla a jeho plat vůbec nezahrnula do výpočtu. Ospodějnice navrhovala cca. 20% mého čistého platu pro mě a cca. 13% z čistého platu bejvalky za stejných podmínek jako výše. Počkám si, až mladší syn nastoupí do školy a požádám soud o nový výpočet se zahrnutím příjmu jejího frajera a budu požadovat doplatit zpětně.
PabloRadegast
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod Pavel Soukup » 03 dub 2018 11:40

Když to tu tak pročítám, tak vlastně ani nemá smysl se soudit, je lepší se nechat podříznout z první dobré OSPODem a dětí se vzdát :-)))
Pavel Soukup
Stálice fóra

Příspěvekod tulen2 » 03 dub 2018 11:55

Pavel Soukup píše:Když to tu tak pročítám, tak vlastně ani nemá smysl se soudit, je lepší se nechat podříznout z první dobré OSPODem a dětí se vzdát :-)))

Ale ne, je hloupe vest porazenecke reci predem. Ze to tak casto dopada neni duvod pro to to nezkusit. Situace se neustale prave diky tem co to zkousi a tahnou a odvolavaji se zlepsuje, rozumnych rozhodnuti pribyva. Kdyz se clovek predem informuje a postupuje podle doporuceni, sance se zvysuji, nez kdyz do toho vlitne po hlave a kope vsude okolo a krici ze "ma prece pravo" (i kdyz ma, tak to nefunguje). A kdyz to nevyjde - aspon ma svedomi ciste ze se byt otcem detem pokusil, ze to nebyl on, kdo na cas s nimi rezignoval.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod Pavel Soukup » 04 dub 2018 09:18

Hele a při takovém tom klasickém nedržení se zákona je možné u soudu protokolovat a podávat námitky k zaujatosti? Nevím, co je hloupého na tom, že mi je blivno z toho, jak to tu čtu :) Mě to hloupé nepřijde, přijde mi to strašné. Kdo jiný, než soud a úřady by měl dodržovat zákon a když ho nedodržují ??? Tak já jsem hloupý? :-) Mně přijde hloupé, že fotrové sebou nechají takhle vyjebávat a maximum na co se zmůžou je plkat na netu... Kam se tahle chorá společnost bože ubírá
Pavel Soukup
Stálice fóra

Další

Zpět na Problémy soudního řízení